Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

Cum sa imi controlez impulsurile negative?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#73
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPaz, on 03 octombrie 2018 - 15:06, said:

Te termini odata cu povestea asta cu banii ? Aici nu e vorba de bani. Ce naiba, te-ai fixat ?

a spus un utilizator de ce nu-si da copii...eu am explicat de ce nu ar avea sens sa-i dea, lasand la o parte sentimentele, dragostea, povara ei   :)...

Si am un caz in familie, unde copilul (care e doar putin in urma, are alt handicap) ii ocupa tot timpul....ce inseamna doi copii cu probleme serioase la cap, nici nu pot sa-mi imaginez...mai zice ca si lucreaza si ca e singura :)..... mi se pare prea exagerat

#74
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View Postlaffin, on 03 octombrie 2018 - 14:21, said:


Onane, pe alt topic spuneai ca are 45 de ani. Sau daca o tii acasa intinereste? Posted Image
E nascuta in februarie '75. Peste cateva luni, face 44. Am zis 45 ca era o cifra mai "rotunda". Oricum n-are nici o relevanta, dupa 35 toate sunt "expirate". Diferenta o face stratul de "tencuiala", dar cand le dezbraci...Posted Image

#75
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
ZMEULE, nu ne incanti cu o cu tine?
Daca nu, lasa-ne cu ipocriziile tale.
Tu citesti ce postezi?

#76
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009

View PostOnan_Barbaru, on 03 octombrie 2018 - 15:45, said:

E nascuta in februarie '75. Peste cateva luni, face 44. Am zis 45 ca era o cifra mai "rotunda". Oricum n-are nici o relevanta, dupa 35 toate sunt "expirate". Diferenta o face stratul de "tencuiala", dar cand le dezbraci...Posted Image

vine o perioada in viata cand incepi sa apreciezi mai degraba continutul, nu ambalajul...daca intelegi ce vreau sa zic...

#77
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Daca nu ai nimic in cap, ce sa apreciezi?
Ca tot veni vorba de continut ... Posted Image

Edited by honeymik, 03 October 2018 - 16:03.


#78
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostOnan_Barbaru, on 03 octombrie 2018 - 15:45, said:

E nascuta in februarie '75. Peste cateva luni, face 44. Am zis 45 ca era o cifra mai "rotunda". Oricum n-are nici o relevanta, dupa 35 toate sunt "expirate". Diferenta o face stratul de "tencuiala", dar cand le dezbraci...Posted Image
Avantajul omului cu bani, schimba femeia la fiecare 5 ani pana la deces Posted Image

#79
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postcorinadaniela, on 03 octombrie 2018 - 16:02, said:


vine o perioada in viata cand incepi sa apreciezi mai degraba continutul, nu ambalajul...daca intelegi ce vreau sa zic...
Asa ziceti cand imbatraniti ? :D  Si sunt care pun botu ?  Posted Image Posted Image

#80
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View Postcorinadaniela, on 03 octombrie 2018 - 16:02, said:


vine o perioada in viata cand incepi sa apreciezi mai degraba continutul, nu ambalajul...daca intelegi ce vreau sa zic...
Da, undeva dupa varsta de 75-80 de ani. Mai am destul pana atunci. Un proverb dacic spune ca "lula nu stie carte". Tu de la ce crezi ca se scoala, de la "continut" sau de la "ambalaj"?

#81
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009

View PostOnan_Barbaru, on 03 octombrie 2018 - 16:11, said:

Da, undeva dupa varsta de 75-80 de ani. Mai am destul pana atunci. Un proverb dacic spune ca "lula nu stie carte". Tu de la ce crezi ca se scoala, de la "continut" sau de la "ambalaj"?

daca viata unora se invarte doar in jurul "lulei", ce sa zic, e trist...

#82
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Nu-i chiar asa de trist. Viata ati ofera fix atat cat ai dai.
Oricand se gaseste o LULA mai mare si mai neagra.
Femeia ce crezi ca va face? Se va aseza cu curu-l in ea.
Iar masculul respectiv va ajunge trist, betiv si onanist.

#83
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,902
  • Înscris: 27.01.2016

View Postrodica1978, on 03 octombrie 2018 - 13:39, said:

Sunt divortata si imi cresc singura copiii. E greu cand esti mama singura, d'apoi sa mai ai si copii cu dizabilitati.
Dar sunt om. Am nevoie de o vorba buna sau de o imbratisare.
Inainte de a judeca un om ar trebui sa incerci sa te pui putin in situatia lui
Sunt constienta ca nimeni nu ma va vrea cu totul. Imi e greu mie, d'apoi unuia strain. Stiu ca ar trebui sa ma limitez la clipe si sa ma bucur de ele dar...
Esti de admirat pt efortul pe care il faci. Casatorit, necasatorit, n-are importanta, important este sa reusesti sa te descurci.
Impulsurile nu le poti controla, viata nu poate fi controlata....

Edited by Testosteron, 03 October 2018 - 17:05.


#84
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018

View Postalthea, on 03 octombrie 2018 - 13:51, said:

M-am pus, și cred că undeva în sufletul tău speri să divorțeze și să fiți împreună iar asta nu cred că se va întâmpla, iar tu vei aduna frustrare tot mai multă cu cât trece timpul.
Relația voastră îi este de folos doar lui.  Te găsește ori de câte ori vrea și stă fix atât cât vrea pentru că na, e căsătorit și nu poate lipsi oricând și oricât de-acasă.

De ce ai zis că e deocamdată căsătorit, ți-a dat speranțe că se va schimba ceva?
N-am văzut că ai răspuns la asta.
da, bineinteles ca sper sa fim impreuna, o familie. sunt si femeie, nu doar mama.

View Postwaterman, on 03 octombrie 2018 - 13:22, said:

Soțul tău ce zice ?
Dar soția lui ?
sunt divortata. nu am discutat vreodata cu sotia lui si nici cu el despre ea

View Post-Diana-, on 03 octombrie 2018 - 13:24, said:

Singura nu prea ai cum reusi decat daca ai un psihic de fier si din cate pare, nu ai.

Sfatul meu este sa apelezi la ajutor specializat, cat inca nu este tardiv pt tine/copii.
nu ai cum sa ai psihic prea bun intr-o situatie ca asta.
am mai mers si eu la psiholog cand nu am mai rezistat

View Postceanu1980, on 03 octombrie 2018 - 13:23, said:

mamica de gemeni! si ai timp de goange din astea!!
daca am gemeni (puteau fi si tripleti) inseamna ca nu sunt si eu om?!

View Postcorinadaniela, on 03 octombrie 2018 - 13:38, said:

ca sa-ti raspund la intrebarea din titlu : ori de cate ori iti vin astfel de idei, imagineaza-ti ca omul acela ajunge la saturatie si decide sa rupa relatia cu tine. cum ti-ar fi atunci ? rau, nu-i asa ?
atunci, de ce te torturezi singura si pui presiune pe el ?
da, viata a fost nedreapta cu tine, pe undeva este normal sa fii furioasa, revoltata, sa te intrebi "de ce mie" sau "de ce eu".
dar asta nu face decat sa te invarta intr-un cerc vicios. si sa te inraiasca, sa-ti amarasca sufletul, de nu te mai poti bucura de viata, asa cum este ea pentru tine in acest moment.
poate ca este momentul sa incepi o terapie psihologica, sa inveti sa ierti, sa accepti, sa te iubesti asa cum esti, sa mergi mai departe, sa vezi partea plina a paharului.
mi-ar fi extrem de greu, corina. il iubesc ca femeie, copiii mi iubesc ca mama

View Postceanu1980, on 03 octombrie 2018 - 13:41, said:

daca e real ce spui,de unde timp si pt relatie,cat au gemenii?
uite ca am timp sa si postez aici cautand raspunsuri si prieteni , virtuali caci nu imi doresc rietenii reale. oamenii sunt cateodata rai si razbunatori. nu am timp de cafele si stat la taclale, prietenia asta pe internet e cea care imi ocupa strict cat timp decid eu, nu ma trezesc cu nimeni la usa ca ii trebuie o cana de zahar sau nu are cu cine sa bea cafeaua

#85
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018

View PostArgv, on 03 octombrie 2018 - 13:44, said:


Daca vei continua asa, va pleca. El are deja conflictele lui acasa si daca e un om onest, in mod sigur are si conflictele lui interioare fata de situatia in care va aflati. E greu ceea ce traiti, dar atata timp cat el nu regaseste liniste in tine, nu va putea lua decizii legate de viitor si veti pluti asa, fara deriva, intre cateva scurte clipe fericite urmate de zile de suferinta. Ofera-i liniste daca il apreciezi, acorda-i timp.. arata-i incredere ramanand langa el sa vada ca se poate baza pe prezenta ta. Poate ma insel in ceea ce spun, poate nu.. tu judeci.
asa este, multumesc! mai am nevoie si eu de cineva care sa imi deschida ochii. multumesc inca o data

View Post-Diana-, on 03 octombrie 2018 - 13:54, said:

Eu incerc sa te inteleg si imi dau seama ca ai trecut 16 ani printr-o suferinta pe care multi de aici, bagatori de seama, nu ar duce-o.

Dar nu inteleg de ce mai stai angrenata in ceva ce nu functioneaza, in asa-zisa relatie cu tatal copiilor.
Apropo de asta, sotia lui stie? El a recunoscut copiii? Care este situatia juridica a lor, copiii primesc bani de ingrijire de la el sau cum procedati?
Financiar, 2 copii cu dizabilitate inseamna sinucidere curata pt doi parinti la un loc, incerc sa inteleg si povara asta financiara pentru un singur parinte.

povestea mea de viata o gasiti aici https://forum.softpe.../#entry23547008

#86
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View PostOPEDI, on 03 octombrie 2018 - 16:18, said:

Viata ati ofera fix atat cat ai dai.
Se va aseza cu curu-l in ea.
Asta-i trist amice ... lasa LULA.

#87
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018

View Postborn2lose, on 03 octombrie 2018 - 13:57, said:

ah, deci copiii nu sunt ai lui....

trebuie sa incerci terapie sau consiliere psihologica, cum vrei sa-i zici. in ziua de azi se face si de acasa, online prin skype. trebuie doar sa-ti gasesti o ora in fiecare saptamana.
multumesc!

View PostOnan_Barbaru, on 03 octombrie 2018 - 13:57, said:

Mamaie, la 40 de ani ai tai si cu 2 copii de 16 ani, se mai uita cineva la tine?
ce urat...! te-as intreba daca ai gandit cand ai scris....

#88
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostTestosteron, on 03 octombrie 2018 - 17:02, said:

Impulsurile nu le poti controla
Pai asa sari pe una si primesti 7 ani cu executare...

#89
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018

View Postlaffin, on 03 octombrie 2018 - 14:00, said:

Ati incercat vreodata terapie cu un psiholog?
da. am mers cand am simtit ca nu mai pot, cand au fost copiii la inceputul pubertatii mai ales.

View PostPaz, on 03 octombrie 2018 - 14:00, said:

Daca reusesti,


invata sa privesti viata dintr-o alta perspectiva, gandeste-te ca altii au o soarta mult mai rea si ca in definitiv esti norocoasa. Priveste jumatatea plina a paharului. In ce priveste relatia, bucura-te ca e asa cum e. Din unele puncte de vedere e mai bine asa.
Multumesc Paz. Chiar cred ca viata mea este frumoasa. Am doi copii minunati care au castigat mult in autonomie, ma simt impacata cu situatia lor, profesorii si terapeutii mi-i lauda mereu si imi apreciaza modul in care ii cresc si educ.
Legat de relatie o sa incerc sa ma rezum strict la ce e acum, faptul ca vine zilnic la noi acasa spune ceva. NU cred ca e fericit in partea cealalta, cateodata se cuibareste ca un copil la pieptul meu si imi spune sa il tin asa

View Post-Diana-, on 03 octombrie 2018 - 14:01, said:


Eu am dedus ca ar fi ai lui, in fine, incep sa am dubii asupra veridicitatii intamplarilor.

Raman la ideea cu psihoterapia, stiam ca Fundatia Estuar mai face voluntariat cu sedinte de psiho, insa probabil ca exista si altele, plus ca nu stim domiciliul mamei.
multumesc, Diana. Locuim in Bucuresti. Ma descurc cu platitul la psiholog, prefer sa achit unde merg si sa mi se pastreze confidentialitatea

#90
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postrodica1978, on 03 octombrie 2018 - 17:28, said:

Legat de relatie o sa incerc sa ma rezum strict la ce e acum, faptul ca vine zilnic la noi acasa spune ceva.  
Dacă reușești asta o să-ți găsești liniștea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate