Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cum sa imi controlez impulsurile negative?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#37
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
mna,m-ai dus in eroare cand ti-ai spus mamica,ma asteptam sa spui mama de gemeni(daca au 16 ani)
transant,vezi ca acel barbat are 2 motive de a fi cu tine si tu ar trebui sa sti cel mai bine
e unu  care-i place si in alta parte sau
cauta altceva, diferit fata de ce are  acasa,dar tu nu vrei sa crezi

#38
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 16.03.2007

 Onan_Barbaru, on 03 octombrie 2018 - 14:07, said:

Am deja una de 43 in casa...

Onane, pe alt topic spuneai ca are 45 de ani. Sau daca o tii acasa intinereste? :)

#39
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 jimi91, on 03 octombrie 2018 - 14:16, said:

frumos sau bogat:|...dar destept ce are? aia nu e buni? aia e mai nasoli?....pff

Nu cred ca IQ-ul este primordial in alegerea Rodicai si nici a multora dintre noi ca oameni, altfel tocilarii si geniile ar fi in coada listei la cautari matrimoniale, insa...nu prea sunt.

Edited by -Diana-, 04 October 2018 - 11:06.


#40
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 rodica1978, on 03 octombrie 2018 - 13:14, said:

Sunt o mamica de gemeni si in relatie cu un barbat inca casatorit. Gemenii au un handicap definitiv. Ma lupt cu mine sa nu imi mai revars neputintele asupra omului acesta, imi fac tot felul de scenarii despre ce ar putea el sa faca cand nu suntem impreuna, lucruri rele relatiei noastre si de cele mai multe ori am vazut ca am fost idioata, imaginatia mea neavand legatura cu realitatea.

Rodica,crucea ta,nedreapta,trebuie dusa pana la capat.
Ai mai deschis un subiect asemanator.
Oarecum te inteleg,sunt sincer,dar ceea ce pot sa-ti spun cu siguranta este faptul ca ai doua variante:tu sau copiii.Din pacate,nu cred ca va fi vreun barbat pe lumea asta care sa te accepte cu doi copii cu handicap.Eventual,periodic asa cum este situatia actuala.Si asta inca o perioada de timp doar,ca vorba aia,timpul trece si lasa urme,ireversibile.
Ai putea sa-ti institutionalizezi copiii si sa-ti vezi pe mai departe de viata,dar inima ta va fi inpietrita pe veci,cel putin asa am inteles din subiectul anterior.
E greu,este foarte greu,este o situatie de sah-mat.
Stiu ca astepti sfaturi,dar iti dai seama ca doar cei care au trecut prin asa ceva sunt in masura sa ti le dea.Si cati sunt oare in aceasta situatie?

#41
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 Paz, on 03 octombrie 2018 - 14:20, said:


Cum faci sa spui asa ceva ? Nu vorbesti de o cumparatura pe Amazon. L-a cunoscut pe ala si-i place de el. Iar lui de ea. Nici pisica nu o schimbi cu atata usurinta.

Tu esti cu BOR, imi pare rau, dar nu discut cu tine si nici cu religiosii fanatici de pe forum.

Ba poti sa vorbesti ca despre o cumparatura DACA de aia ai nevoie.

#42
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 laffin, on 03 octombrie 2018 - 14:21, said:

Onane, pe alt topic spuneai ca are 45 de ani. Sau daca o tii acasa intinereste? Posted Image
Asta de 43 este alta

#43
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

Quote

Poate vaduv, poate infertil, vreun credincios de pe la Biserica, un om linistit, poate un om mai matur, mai simplu..nu stiu...altfel decat cei la care ai sperat pana acum...
Si "ouari-le?"
Astia nu au.

Edited by OPEDI, 03 October 2018 - 14:26.


#44
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013

 -Diana-, on 03 octombrie 2018 - 14:19, said:

Costin, terapia este buna cand este facuta cu oameni potriviti.
Numai in Romania (si or mai fi cateva tari cretine) credem ca bolnavii mintal trebuie sa faca terapie, o greseala imensa, de altfel.
Doamne fereste de asa ceva. Boala mintala e cu totul altceva. Eu am facut si terapie si eram si intr-un grup pe net cu oameni cu probleme asemeni mie. Si oamenii aia mi-au fost si imi sunt ca niste frati si azi, si terapia nu a facut nici 10% din ce a reusit grupul ala. Grup format din oameni de diferite varste si categorii sociale. Si sunt  ani buni de cand ma simt cu totul alt om si am o viata noua si practic, am renascut si am invatat ca da, se poate.

#45
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 -Diana-, on 03 octombrie 2018 - 14:22, said:

Tu esti cu BOR, imi pare rau, dar nu discut cu tine si nici cu religiosii fanatici de pe forum.

Eu sunt cu BOR ?! Si fanatic ??? De unde ai dedus toate astea ?

#46
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
E cel mai decent sfat pe care pot să ți-l dau.

Caută vorbe bune la unul singur. Așa e frumos și așa e omenește.

Eu n-aș fi așa de sigur că amantul se simte singur. Are și el nevoie de puțină schimbare. Dacă e divorțat e ok. Nu e frumos însă să spargi casele altora.
Știu că o să par caustic și agresiv dar nu stai bine pe alegeri.

Fostul soț cu retard, ai ce probleme ai cu copiii, acum ai găsit unul însurat ?

Edited by waterman, 03 October 2018 - 14:31.


#47
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,987
  • Înscris: 18.12.2007
Rodica, incepusesi aceeasi discutie si pe un alt topic: https://forum.softpe...rile-din-viata/
Strict la subiect: cu cat mai mult stai langa barbatul asta cu atat mai greu iti va fi.. Pe topicul celalalt spuneai ca el ti-a spus ca nu isi va parasi sotia, deci tot tie iti faci rau.

#48
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 Paz, on 03 octombrie 2018 - 14:26, said:

Eu sunt cu BOR ?! Si fanatic ??? De unde ai dedus toate astea ?
Parca asa stiam, mea culpa daca nu.

#49
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 waterman, on 03 octombrie 2018 - 14:28, said:

Dacă e divorțat e ok. Nu e frumos însă să spargi casele altora.

Tu crezi ca e vina ei ? Daca nu era ea era alta. El e singurul responsabil de asta.

#50
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 waterman, on 03 octombrie 2018 - 14:28, said:



Fostul soț cu retard, ai ce probleme ai cu copiii, acum ai găsit unul însurat ?

Ooo...inseamna ca nici ea nu e rpea sanatoasa la cap, daca risca sa faca copii cu cineva care are retard :|....


OP. cauta pe cineva care e intr-o situatie similara ca a ta, altfel risti sa ramai singura....n-are legatura cu dragostea, dar nu cred ca e prea placut sa imbatranesti singura :|..... nu mai esti copil, fii pragmatica :)

eu nu-ti recomand sa te desparti de acel barbat, te mai ajuta :), dar, nu-ti recomand sa-i spui tu ce sa faca...realizezi ca el stie ca asta ai vrea, sa ramana cu tine, degeaba ii spui, el tot ca el o sa faca....si nimeni, dar nimeni intreg la cap nu ia o astfel de decizie  :|

#51
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 adisz, on 03 octombrie 2018 - 14:22, said:


Rodica,crucea ta,nedreapta,trebuie dusa pana la capat.
Ai mai deschis un subiect asemanator.
Oarecum te inteleg,sunt sincer,dar ceea ce pot sa-ti spun cu siguranta este faptul ca ai doua variante:tu sau copiii.Din pacate,nu cred ca va fi vreun barbat pe lumea asta care sa te accepte cu doi copii cu handicap.Eventual,periodic asa cum este situatia actuala.Si asta inca o perioada de timp doar,ca vorba aia,timpul trece si lasa urme,ireversibile.
Ai putea sa-ti institutionalizezi copiii si sa-ti vezi pe mai departe de viata,dar inima ta va fi inpietrita pe veci,cel putin asa am inteles din subiectul anterior.
E greu,este foarte greu,este o situatie de sah-mat.
Stiu ca astepti sfaturi,dar iti dai seama ca doar cei care au trecut prin asa ceva sunt in masura sa ti le dea.Si cati sunt oare in aceasta situatie?

What the actual fuck did I just read? Tocmai i-ai sugerat sa-si abandoneze copiii?

#52
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 -Diana-, on 03 octombrie 2018 - 14:30, said:

Parca asa stiam, mea culpa daca nu.
Stii total gresit. Nu sunt eu chiar ateu dar pana la fanatic mai am ani lumina.

#53
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 Paz, on 03 octombrie 2018 - 14:36, said:


Tu crezi ca e vina ei ? Daca nu era ea era alta. El e singurul responsabil de asta.
Vina e 50 % pentru fiecare.
Sunt sigur că ăla vine la ea și pentru altceva în afară de vorbe. Posted Image

#54
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 Bob493, on 03 octombrie 2018 - 14:39, said:


What the actual fuck did I just read? Tocmai i-ai sugerat sa-si abandoneze copiii?

Bobita draga,tu ai citit tot,sau doar ai chef de joaca?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate