Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

De unde cumparam haine casual office?

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

View Postflavius18, on 19 iulie 2018 - 20:29, said:

Cum as putea sa-ti explic ca mag. date ca si ex. de tine sunt fix pix.
Sunt magazine cu aceleasi haine aduse din china, doar ca pretul este mai piperat. Ah, te duce cu gandul ca sunt haine de firma pentru ca intri intr-un magazin cu bling blinguri pe pereti, lumini puternice si zugraveala suchie pe perete insa Marfa este la fel. Vrei firma adevarata si te tine buzunaru, mergi in Milano si te imbraci de la designer direct.

Mai era un magazin tot asa zis de firma(nu-I dau numele ca nu le fac reclama) care isi croiau pantalonii intr-o veche fabrica din Timpuri Noi (Bucuresti)... si mai sunt magazine care vezi doamne sunt firma.

LCW, este un magazin cu Marfa din Turcia, patronu fiind turc, si nu pune pret pe lumini si magazine fistichii, ci doar pe populatia cu salariu mediu ..

Nu stiu ce sa zic, nu-s eu mare expert in haine, dar mai conteaza si croiala, iar in H&M, Waikiki etc. au un croi de rahat, pe cand la massimo dutti stau pe mine de parca sunt turnate.
Da si C&A e de recomandat, doar ca unele sunt cam batranesti, parerea mea, si am 30 de ani, nu 21(din pacate)

#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Haine de job la C&A dar si acolo, pantalonii comuni sunt cam 100lei iar cei mai de calitate ajung la 250lei, adica exagerat. Se poate incropi ceva minimalist, fara pretentii la C&A, adica pantalon si camasa sau tricou, nu gasesti un sacou decent acolo.

#21
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Am ajuns la 20 de postari... Ce probleme mari au unii? Mai rau ca o nevasta de subofiter, la 120kg, cand merge la nunta la cort si nu stie cum sa se imbrace sa para slaba... Einstein nu si-a facut veci probleme din asta, nici Jobs, Zuckemberg, doar Dorel care vinde chinezisme in Dragonul Rosu...

#22
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,305
  • Înscris: 27.10.2007
fashion days. de cand e returul gratuit, ma imbrac si ma incalt aproape exclusiv de acolo. comand, probez, daca nu-mi place, retur.
prin magazin calc doar sa imi fac ideee de marimi, materiale, n-am mai cumparat ceva de mult.

#23
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View PostYthrixium, on 20 iulie 2018 - 19:11, said:

Da si C&A e de recomandat, doar ca unele sunt cam batranesti, parerea mea, si am 30 de ani, nu 21(din pacate)
Linia de costume este batraneasca, chiar ma gandeam ca am trecut de la blugi si de la tricouri la haine de nunta, zic nunta in genul ala traditional si chiar se vede in magazin ca este cam pustiu in zona de costume.

View Postrosix, on 20 iulie 2018 - 19:19, said:

Haine de job la C&A dar si acolo, pantalonii comuni sunt cam 100lei iar cei mai de calitate ajung la 250lei, adica exagerat. Se poate incropi ceva minimalist, fara pretentii la C&A, adica pantalon si camasa sau tricou, nu gasesti un sacou decent acolo.
C&A au oferta la blug sub 150 de lei au blugi decenti.

View Postrumegus, on 20 iulie 2018 - 22:12, said:

Am ajuns la 20 de postari... Ce probleme mari au unii? Mai rau ca o nevasta de subofiter, la 120kg, cand merge la nunta la cort si nu stie cum sa se imbrace sa para slaba... Einstein nu si-a facut veci probleme din asta, nici Jobs, Zuckemberg, doar Dorel care vinde chinezisme in Dragonul Rosu...
Si ce legatura au toate cele scrise de tine cu subiectul asta?

View Postcorinadaniela, on 20 iulie 2018 - 08:48, said:

blugi normali, clasici, cu pret decent, tot la c&a gasesti. sunt foarte ok dpdv calitate/pret. sotul meu tot de aici isi cumpara blugii de purtat la locul de munca.
trebuie doar sa ai rabdare sa cauti in teancurile de blugi, citeste cu atentie si pe eticheta denumirea modelului, ar trebui sa te uiti dupa straight, classic sau relaxed fit.
Am fost la C&A si am luat 2 perechi de chinos sau blugi, ca mie imi pare material gen chinos dar cred ca erau vanduti ca chinos.

Acum trebuie sa ma uit de ceva camasa, am fost la Zara, LCW, Berska, C&A si NewYorker, au camasi cu sigle, scris.

Au aparut hainele de iarna in magazine, la NewYorker si C&A aveau geci.

#24
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
Si eu mi-am luat doua bluze de la Zara.

#25
Maftei2107

Maftei2107

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.06.2018
Pentru ca nu am timp sa colind magazinele, imi comand mereu de pe https://www.fhn.ro/. Sunt foarte multumita!

#26
Maftei2107

Maftei2107

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.06.2018
Pentru partea casual iti recomand Urban Classics. Sunt foarte multumit de acest brand

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate