Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Xiaomi MiBand 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
575 replies to this topic

#379
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Update nou la software MiFit la vers 3.5.8 + update firmware la vers 2.3.0.2.

#380
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007
cu 3.5.8 imi afiseaza numele apelantului, dar atentie la setari

#381
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Ce setări?

#382
cip200

cip200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.12.2016

View Postoverseas, on 01 februarie 2019 - 10:12, said:

cu 3.5.8 imi afiseaza numele apelantului, dar atentie la setari

Ma intereseaza setarile. Ma poti ajuya cu informatii? Multumesc

#383
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Cu telefonul în limba română am incercat pe noua versiune dar nu merge

#384
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Merge si la mine acum dupa update. In limba romana twlefonul si imi afiseaza numele apelantului si mesajele. E ok acum

#385
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Nu mai incercati cu telefonul în română că nu este activa opțiunea de informații apelant (nume si numar). Numai în engleză.
Valabil doar pentru MiFit. Nu pot confirma daca cu alte aplicatii functioneaza.

Attached Files


Edited by primuministru, 01 February 2019 - 20:54.


#386
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Nu stiu colegii ce setări au aplicat, dar confirm ca nu merge cu tel în română sa afișeze apelantul

#387
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
La mine cu notify&fitness app 8.2.7 si fw 2.3.0.2 functioneaza afisarea apelantului. Nu folosesc aplicatia MiFit, am instalat aplicatia si sotiei pe telefon, varianta pro fara sa o mai cumpar. Amandoi avem telefoane de la huawei si i-am restaurat aplicatia de la mine de pe telefon si doar i-am refacut setarile cu cele dorite de ea. Dupa actualizarea aplicatiei la 8.2.7 nu si-a pierdut varianta pro.

Apropo, firmware in limba romana nu v-a aparea in viitorul apropriat, dar se poate traduce unul din englreza conform tutorialului de aici. Am incercat si eu dar e cam complicat pt mine ca nu le am cu codarea sau utilizarea aplicatiilor de genul celei recomandate in link de tipul Hex Editor, wxMEdit.
Daca este cineva priceput si vrea sa creeze un fw tradus in limba romana, eu unul as aprecia efortul.

#388
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Cu aplicatia mifit pe iphone 6s in limba romana merge si afiseaza numele apelantului pe bratara. Cu celalalt telefon al meu, un mate20 lite nu merge numai daca schimb limba telefonului pe engleza

#389
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Versiune modificată a Mi Fit. Ar trebui să se vadă apelantul + vremea, chiar dacă telefonul este setat pe limba română : https://geekdoing.co...and-others.594/

#390
cip200

cip200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.12.2016

View PostMembruAnonim, on 03 februarie 2019 - 21:17, said:

Versiune modificată a Mi Fit. Ar trebui să se vadă apelantul + vremea, chiar dacă telefonul este setat pe limba română : https://geekdoing.co...and-others.594/

@Steaua2006 Cum instalezi aceasta versiune?

#391
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca accesezi linkul de pe telefon, mergi la „spoiler download” : ”descarca in browser” - „salveaza”. Iti descarca fisierul .apk, undeva in dosarele de descarcare de pe telefon. Dai instalare si gata.

#392
cip200

cip200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.12.2016

View PostMembruAnonim, on 03 februarie 2019 - 22:10, said:

Daca accesezi linkul de pe telefon, mergi la „spoiler download” : ”descarca in browser” - „salveaza”. Iti descarca fisierul .apk, undeva in dosarele de descarcare de pe telefon. Dai instalare si gata.

L-am descarcat de pe calculator.

#393
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Il copiezi in telefon, indiferent unde, preferabil in fisierul descarcari, apoi il accesezi de pe telefon. Iti apare automat butonul de instalare.

Initial ar trebui sa oferi permisiunea de instalare a aplicatiilor potential nesigure, daca nu ai facut-o inca. Este undeva pin setari, aplicatii.

#394
cip200

cip200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.12.2016

View PostMembruAnonim, on 03 februarie 2019 - 22:18, said:

Il copiezi in telefon, indiferent unde, preferabil in fisierul descarcari, apoi il accesezi de pe telefon. Iti apare automat butonul de instalare.

Initial ar trebui sa oferi permisiunea de instalare a aplicatiilor potential nesigure, daca nu ai facut-o inca. Este undeva pin setari, aplicatii.

@Steaua2006 multumesc.

#395
johannbis

johannbis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 16.03.2008

View PostMembruAnonim, on 03 februarie 2019 - 21:17, said:

Versiune modificată a Mi Fit. Ar trebui să se vadă apelantul + vremea, chiar dacă telefonul este setat pe limba română : https://geekdoing.co...and-others.594/
Am instalat aplicatia si merg notificarile si apelurile intrate cu telefonul in limba romana. Totusi am doua probleme. Nu merg informatiile despre vreme si nu se poate conecta cu contul google.

#396
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Nu-i mare paguba daca nu merge cu contul google, te conectezi cu FB sau cu o alta adresa de email. Informatiile despre vreme mi se par inutile pe un display atat de mic. Mi-e greu sa cred ca preferati sa va uitati la prognoza meteo pe bratara si nu pe telefon.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate