Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Xiaomi MiBand 3

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
575 replies to this topic

#1
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Attached File  5ad93cf67f08121-a-nw-p.jpg   54.32K   269 downloads Attached File  6acb7171396cc86-a-nw-p.jpg   54.35K   243 downloads

New leaks show slight differences on design and setup between Mi Band 2 and 3 but there are quite a few improvements such as higher resolution display, touchscreen feature (you can swipe up, down, left and right for different functions) and most importantly, it has Heart Rate Sensor! Arriving on 31 May in ShenZhen, stay tuned!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Grade Celsius sau ce apare pe display?

Pana acum stim ca va fi cu swipe. Dispare butonul fizic tip senzor care asigura deplasarea intre functii. Va avea o rezolutie mai buna fata de v.2. Probabil ca va fi dotata cu NFC.

Quote

Xiaomi CEO Lei Jun was spotted with the band at the Black Shark Gaming Phone launch event last month. Today, the company’s CEO has confirmed that it was indeed the Mi Band 3.
He also confirmed that he has been testing the band for the past two or three months.  The Mi Band 3 is expected to come with a large, full-touch 2.5D curved glass display and get rid of the physical button. You just need to slide the screen up and down to view time, heart rate and steps, instead of pressing the button. It has been close to two year since the Mi Band 2 was released.

Edited by MembruAnonim, 28 May 2018 - 09:11.


#3
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Bip este 300 lei, Miband3 ar trebui sa fie muuult mai ieftina ca sa merite achizitia.

#4
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
nu am inteles daca va avea gps.

#5
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Information leaked on Chinese social network Weibo suggests the Xiaomi Mi Band 3 will cost 169 yuan, which is about $26. If the information is accurate, it will make the third-generation Mi Band only $3 more expensive than the Mi Band 2.

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
În România 2ul era parcă la 240 lei când a apărut. Daca 3 se apropie de 300 lei, nu e bine. Am 2 acum, dar e greu sa fiu convins de 3 când există alternative gen Bip sau Pace.

#7
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Daca pretul din China e 26$ (~102 lei)...ar fi nesimtire sa ajunga la 300 lei in Romania.
Eu mai mult de 200 lei nu as da pe ea, avand in vedere pretul din China si pretul actual al 2-ului.

#8
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Depinde ce face in plus fata de 2. Doar pentru ecran mai mare, cu touch, nu prea m-ar interesa.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C3g8V8W35JI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K34BYu1dpB0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Unboxing si comparatie cu generatiile 1 si 2:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6MQpSx-QhvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Mi se pare maricica, 1 era muuult mai mica si discreta. Macar daca faceau ecran cu eink, vizibilitatea la soare daca e ca la 2 e nula.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
S-au gândit la o construcție mai mare pentru a se putea citi notificările, mesajele direct de pe brățară. Este mai aproape de un Smartwatch. Nu știu dacă a fost o idee bună, mai ales pentru cei care își doresc ceva compact. Nu văd plusuri importante față de 2.

#13
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Se plangea o domnisoara ca si 2 e mai mare decat 1, dar merita pentru ceas. 3 e si mai mare :) fara a fi cu adevarat inovativ. Notificarile in lumina puternica oricum nu sunt vizibile. Amazfit are un ecran bestial, cu cat e lumina mai puternica cu atat se vede mai bine.

#14
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gIGZc3Q1ol8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
De ce apare in clip tipul pe bicicleta? GPS nu are, miscarile pe bicicleta nu le detecteaza, nu prea ii vad scopul. Cel putin sper ca poate sa monitorizeze HR in mod continuu un timp mai lung, la 2 nu mai masoara nimic dupa 20 de minute, iar asta am testat pe doua bratari. Aaa, si pretul. 50$ e o gluma, parca au promis altceva. 200 lei plus TVA, Beep Lite este 69!!!

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se conecteaza la GPS-ul telefonului. Cel putin la MiBand 2 cu aplicatia MiFit asta se intampla. Bicicleta (exterioara) apare si la activitati. Inca nu am incercat-o.

Edited by MembruAnonim, 12 June 2018 - 17:57.


#17
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Nu sa se conecteze, sa aiba separat, gen Huawei Band 2 Pro. Sa setez din MiFit activitatea mi se pare un nonsens, plus ca nici nu poate exporta gpx sau vedea online, de pe PC.

#18
Sergiu1144

Sergiu1144

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.02.2018
Salut. De unde merita sa cumpar bratara la un pret mai mic? Sau sa mai astept putin?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate