Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

Razboiul impotriva masculinitatii

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#55
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 Serafim606, on 16 martie 2018 - 22:44, said:

S-a umplut de pizdificati, iar femeile ii prefera. Ca astia nu ridica tonul in fata lor. Sunt mai usor de manipulat si de controlat, chiar si de batut :lol:.
Nu ii prefera femeile, si-ar incalca codul genetic 😅😅😅.

#56
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 BalisticWords, on 17 martie 2018 - 00:55, said:

Aia sunt evrei asa au toti parul, la iei asa e obiceiul. Si mie mi se pare aiurea dar asa sunt ei de cand lumea.

Nu toti....
Ba chiar foarte putini asi spune....

Attached File  Muslim-Man-Saves-Jews-Who-Were-Brutally-Attacked-in-NYC-Subway-e1450499323673.png   268.13K   22 downloads

#57
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,782
  • Înscris: 07.01.2012

 lil debul, on 17 martie 2018 - 12:01, said:

Nu ii prefera femeile, si-ar incalca codul genetic ������.
Cum si l-au mai incalcat oamenii in general,cand au inceput sa consume  amidonsi apoi chiar lactoza. Cum si l-au mai incalcat cand au disparut talpile batatorite din cauza incaltamintelor si a diverselor alternative la mersul pe jos.Toata istoria omenirii e o lupta cu natura.Frigului i s-a raspuns cu haine, terenului inaccesibil i s-a raspuns cu  drumuri (de pamant batatorit, piatra, asfalt), animalelor salbatice din padure li s-a raspuns cu foc si asezari  imprejmuite devenite ulterior orase, muschilor li s-a raspuns cu falanga,  scandalagiilor nomazi cu arcuri pe cai li s-a raspuns cu turnuri si castele.

Edited by iulian_k, 17 March 2018 - 12:25.


#58
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 romeo_cj, on 17 martie 2018 - 06:52, said:

Top that
mickey sa dilit de la prafuri...
Asta chiar a fost barbat bine in tineretile lui...dar de cand au dat prafurile in el sa dilit la cap
La ce coapse de culturist am eu nici nu cred ca as gasi panataloni dinastia pe marimea meaPosted Image

#59
Kempadur

Kempadur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.03.2018
Eu unul ma bucur, de ce?
Ma simt un mascul alpha printre atatia puisori de lup, un veteran printre tilicari, dupa 10 ani de munca in constructie pe care ii am, pot rupe din corp mana oricarui baietel pizdificat care nu a pus mana in viata lui pe o arma, sau pe un baros, ii domin atat fizic cat si mental.

Edited by Kempadur, 17 March 2018 - 12:34.


#60
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,782
  • Înscris: 07.01.2012
Un motiv sa nu-ti fie tolerata prezenta. S-a mai intamplat  prin secolele XVII-XVIII cnd niste imperucati pudrati imbracati  in colanti s-au folosit de religie pentru a tine "masculii alfa" cat mai departe de salile lor de bal si biblioteci. Au inceput sa-si bage ei picioarele in religie si aceasta nu i-a mai tinut departe si finalul a fost cu ghilotina si statul national. Doar ca acum in era post-industriala a cam disparut nevoia de iobagi tinuti in vecinatatea conacului.Pot sa stea bine mersi la ei in Africa sau Asia sa comunici cu ei prin internet si sa-ti livreze bunurile de la ei.
Ideea e ca oamenii intimidati au gasit mereu solutii de a-i tine pe intimidatori la distanta., in afara zidurilor sau chiar a-i elimina. A avea capacitatea de  a intimida nu e o calitate ci o tinta mare desenata pe tine. fostii puscariasi intimideaza, de asta, de masculi alfa ce sunt ei si isi gasesc usor un loc de munca.  Te vad  musculos, "mascul alfa"  cu potentialul de a-mi zdrobi craniul in palme si mi s-a parut ca ai avut tendinta de a ridica tonul la mine in birou, chem paza(formata din masculi beta care au inteles ca e  in avantajul lor sa nu-i percep ca intimidanti, pe viitor formata din roboti ca-s si mai putin intimidanti)

Edited by iulian_k, 17 March 2018 - 13:03.


#61
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 Kempadur, on 17 martie 2018 - 12:34, said:

Să nu începi iar cu ale tale, cred că ți-ai dat seama că-n virtual nu ai mușchi destul de buni ca să-ți asigure supraviețuirea.

#62
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,782
  • Înscris: 07.01.2012
Pradator alfa din paleolitic:
https://encrypted-tb...we4XQAjE0Nk6QCG
Foarte intimidant. Din pacate nu am o fotografie cu el  imblanit. Ultimul si-a pierdut blana la inceputurile mezoliticului.
Si uite aici reproducerea artistica a intalnirii dintre un mascul alfa si niste pizdificati fara barba din perspectiva lui:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7lwLr8zAwm4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by iulian_k, 17 March 2018 - 13:29.


#63
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 Kempadur, on 17 martie 2018 - 12:34, said:

Eu unul ma bucur, de ce?
Ma simt un mascul alpha printre atatia puisori de lup, un veteran printre tilicari, dupa 10 ani de munca in constructie pe care ii am, pot rupe din corp mana oricarui baietel pizdificat care nu a pus mana in viata lui pe o arma, sau pe un baros, ii domin atat fizic cat si mental.
Nu te credem.

#64
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,952
  • Înscris: 21.06.2016
Nu sint părinții voștri din generația aia de pizdificati cu par lung, blugi evazați,  pantofi cu toc, flori in par și cămăși înflorate? Aia cu revoluția sexuală și rasiala? A, sau nu in România?

#65
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 iulian_k, on 17 martie 2018 - 13:19, said:

Pradator alfa din paleolitic:
https://encrypted-tb...we4XQAjE0Nk6QCG
Foarte intimidant. Din pacate nu am o fotografie cu el  imblanit. Ultimul si-a pierdut blana la inceputurile mezoliticului.
Si uite aici reproducerea artistica a intalnirii dintre un mascul alfa si niste pizdificati fara barba din perspectiva lui:

Da......in filme totul e posibil

[ https://i1.wp.com/longnightiscoming.com/wp-content/uploads/2017/08/The-Unsullied-and-Greyworm.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#66
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,782
  • Înscris: 07.01.2012
De-asta am si precizat ca e o reproducere artistica. In realitate ce putem stii e ca s-au confruntat  aia ale caror schelete gasite nu depasesc 1,6 m, de la care au ramas scututri si sabii scurte ascutite cu aia ale caror schelete au in medie 1, 8 m care aveau multe arme de  zdrobire. Unii cu barba rasa, aialalti nu. Si mai avem harti din perioada aia.

#67
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Ideea e ca in filme sunt mereu prezentati aia ca barbari nespalati si romanii ca abia iesiti de la bai.
In realitate dupa luni de mars erau amandoua partile la fel de murdare si nespalate si pline de paduchi.
A ramas conceptia de barbari si sunt mereu prezentati de parca ar fi iesit din pestera cand nu era deloc asa.

Asta cu barbatul care se aranjeaza e pampalau e o tampenie.
Si faptul ca purtatul de pantaloni stramti sau de peruci sau fardarea te transforma in femeie.
3 secole barbatii europeni au facut asta si nu s-a p*** nimeni.

ps.
Si mai e o chestie interesanta...ca tot vorbim de cum erau oamenii pe vremuri, si facuram referire la popoarele germanice.
Il las pe colegul de a inceput topicul sa se documenteze si sa afle conditia esentiala pentru a ajunge un razboinic desavarsit.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 17 March 2018 - 14:47.


#68
BalisticWords

BalisticWords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.03.2018
Ce ma amuza aia 2-3 pizdificati de pe topicul asta, nu au cu ce sa ma combata si nu fac altceva decat sa ma faca cum sunt ei. ''Lupii gretosi latra la tastaturi'' daca ati fi in fata mea in realitate ati fi sub talpa mea in secunda doi, dar pe net aruncam cu jigniri ca ne ascundem in spatele monitoarelor, eu propun sa ne intalnim fata in fata pretenasi, ce ziceti?? sa vedem si noi cine e homosexual sau pizdificat.

#69
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 BalisticWords, on 17 martie 2018 - 15:24, said:

Ce ma amuza aia 2-3 pizdificati de pe topicul asta, nu au cu ce sa ma combata si nu fac altceva decat sa ma faca cum sunt ei. ''Lupii gretosi latra la tastaturi'' daca ati fi in fata mea in realitate ati fi sub talpa mea in secunda doi, dar pe net aruncam cu jigniri ca ne ascundem in spatele monitoarelor, eu propun sa ne intalnim fata in fata pretenasi, ce ziceti?? sa vedem si noi cine e homosexual sau pizdificat.

Pentru unul care a fost refuzat de armata ....cine e tare in tastatura? Posted Image
Vezi sa nu ai suprize cu ce ursulet te intalnesti Posted Image

#70
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,031
  • Înscris: 03.02.2014
Am citit si eu ca in general sistemul de educatie actual (si nu e ceva recent) favorizeaza abilitatile fetelor: cititul, beletristica si buna organizare. Chestia asta nu e noua, si era si cand eram eu in generala acum 15-20 de ani. Plus ca majoritatea educatoriltor si profesorilor in invatamandtul pre-universitar (dar mai ales clasele 1-8) sunt femei, care normal prefera aceleasi calitati cu care sunt si ele inzestrate. Problema nu era asa evidenta atunci deoarece piata meseriilor era mult mai prielnica abilitatilor barbatilor, dar de cand economia este preponderent bazata pe servicii, favorizeaza mult mai mult abilitatile femeilor.

Si interesele fetelor si barbatilor sunt diferite. De exemplu, pe partea de medicina, intra la facultate si absolvesc mai multe fete decat baieti, dar pe partea de chirurgie majoritari sunt barbatii, iar pe partea de ingrijire de copii mai multe femei.

#71
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,782
  • Înscris: 07.01.2012

 Soulstream, on 17 martie 2018 - 16:13, said:

De exemplu, pe partea de medicina, intra la facultate si absolvesc mai multe fete decat baieti, dar pe partea de chirurgie majoritari sunt barbatii, iar pe partea de ingrijire de copii mai multe femei.

Vezi ca asta s-ar putea sa fie un indiciu ca din cand in cand mai au si feministele dreptate cand vorbesc despre discriminare pe piata muncii.

Mai stiu un domeniu unde se intampla ceva dubios: regia de teatru si film. Cel putin jumatate din absolventi sunt de sex feminin, doar ca  cel mult 10% ajung sa monteze in teatre.

 Soulstream, on 17 martie 2018 - 16:13, said:

dar de cand economia este preponderent bazata pe servicii, favorizeaza mult mai mult abilitatile femeilor.

Cam da. E o consecinta a post-industrializarii

Edited by iulian_k, 17 March 2018 - 16:22.


#72
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,031
  • Înscris: 03.02.2014
Mai e si o statistica putin contraintruitiva, dar cu cat o tara discrimineaza mai mult femeile (a se vedea tarile musulmane) cu atat procentul de femei care se indreapta spre stiintele exacte e mai mare. Asta e prentru ca stiintele exacte ofera cea mai buna sansa la venituri mai bune si de a scapa de aceasta discriminare. Nu o fac din vre-o inclinatie aparte, ci mai mult din nevoie. Cand nevoia dispare si prioritate ia inclinatia spre un domeniu (cum e in lumea occidentala), femeile nu mai aleg in numar asa mare stiintele exacte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate