Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1489 replies to this topic

#451
dagulicious

dagulicious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 27.11.2010
sunt la zi cu update-urile. poate mi se pare, dar deja merge mai greu.
l-am lasat fara folie acum 2 sapt. chiar am grija de el. deja se vad zgarieturi destul de adanci. ma asteptam totusi sa reziste mai bine. macar ma bucur de ecranul lui.
raman totusi in tabara care sustine ca, pentru 800 lei, e un best-buy.

#452
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Update ai făcut pe clean sau dirty?

Foliile mele inca nu au ajuns de la chinezi, unul are deja touch-ul spart (e pe drum din China un ansamblu touchscreen, display și rama), iar al doilea, zgârieturi fine, sesizabile doar in lumina puternica, și doar daca stai sa le cauți. E drept, nu e cine știe ce protecția, dar la banii ăștia nu prea avem ce comenta. În plus, am dorit neapărat MIUI. Personal, îmi place foarte mult, si am tot ce îmi trebuie.

Pentru mine e arhisuficienta varianta 4/64. Și așa îl folosesc doar pentru mail, Whatsapp, apeluri și dacă am timp, mai citesc pe forumuri.

#453
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Unde arata GB RAM ? Cât ce cum consuma?
Că nu găsesc de nici o culoare.

#454
saimarica

saimarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 06.01.2007

View PostUn-ZeU, on 05 iunie 2018 - 01:05, said:

Unde arata GB RAM ? Cât ce cum consuma?
Că nu găsesc de nici o culoare.
Tutoriale pe Youtube,

#455
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,689
  • Înscris: 29.03.2010
Am vândut ieri telefonul. Am o folie sigilată pentru varianta plus. Dacă o dorește cineva să mă anunțe, și trimit cu poșta

#456
dagulicious

dagulicious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 27.11.2010

View Postflobuc, on 05 iunie 2018 - 00:29, said:

Update ai făcut pe clean sau dirty?

Foliile mele inca nu au ajuns de la chinezi, unul are deja touch-ul spart (e pe drum din China un ansamblu touchscreen, display și rama), iar al doilea, zgârieturi fine, sesizabile doar in lumina puternica, și doar daca stai sa le cauți. E drept, nu e cine știe ce protecția, dar la banii ăștia nu prea avem ce comenta. În plus, am dorit neapărat MIUI. Personal, îmi place foarte mult, si am tot ce îmi trebuie.

Pentru mine e arhisuficienta varianta 4/64. Și așa îl folosesc doar pentru mail, Whatsapp, apeluri și dacă am timp, mai citesc pe forumuri.

Probabil pe dirty. Adică i-am dat să descarce softul, s-a instalat și resetare. Atât
Trebuia altfel procedat? Am mai făcut update-uri de genul și pe alte telefoane (Samsung și Apple), nu am avut problema asta. Deja e vizibil lag-ul.

#457
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
Am luat un redmi 5 de la pcgarage... dupa jumatate de ora de butonare... ma dor ochii. Ce ma deranjeaza este imaginea, pare foarte stearsa, nicio imbunatatire alegand alte setari de luminozitate/contrast (albul nu e alb, e gri sau galben spalacit). Comparat cu Philips S326 (sa nu pomenesc de un ecran amoled) de la care nu aveam nicio pretentie, dar care e utilizabil - xiaomi pierde clar! Intrebare: asa-s toate (redmi 5) sau al meu are ceva? Nu de alta, dar pcgarage mi-au trimis niste casti bluetooth stricate (microfonul distorsioneaza foarte tare) la care nu vor sa faca retur pe motiv de igiena, desi am facut sesizarea dupa 2 ore de la receptie (cica daca-s "desigilate"... care sigiliu? Ala care nu exista?). Ce facem, vindem produse noi pe care le trimite clientul in garantie dupa doua ore?
Attached File  20180607_091708_S326.jpg   294.43K   56 downloadsAttached File  20180607_092135_S326.jpg   217.68K   54 downloads

#458
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,689
  • Înscris: 29.03.2010
Ai dar jos folia cu care a venit telefonul?

#459
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Din poze, de vede că n-a dat jos folia de pe ecran.

S-au spus de "n" ori pe aici, că nu e o folie de protecție, ci trebuie dată jos.

#460
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Da jos tipla aia de pe ecran, nu e foloie, e doar o tipla de protectie din fabrica.
Si pe mine m-a pacalit la inceput, am crezut ca e folie preaplicata din fabrica (precum la Huawei P9 sau alte telefoane care vin cu folie pusa din fabrica). Ecranul se vede superb fara tipla aia albicioasa.

Edited by antinVidia, 07 June 2018 - 11:00.


#461
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Eu stau de 2 săptămâni cu folia aia din fabrica,����nu știu ce folie sa cumpăr pt 5 plus����

#462
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 05.11.2005
Si la mine nevastamea il tine cu folia aia pe el, este foarte enervant parca are un singur far si ala spalacit.

#463
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
Nu, nu am dat folia jos (desi are un firicel de praf sub ea, dar in rest e ok)... ramasesem cu ideea ca vine cu husa de silicon (da) si cu folie in pachet... Deci e ok, spre bucuria lui fiumeu, trebuie sa revad postarea folia recomandata si sa o comand... Multumesc pentru raspunsuri (si-mi cer scuze ca nu am recitit toate paginile/postarile anterioare)!

#464
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k5HZ_wDFf60?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#465
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Spuneți mă băieți de unde sa iau o folie de calitate pentru 5plus? As fi luat nillkin dar n-am găsit pt plus.

Cea de la eMag are dimensiunea buna?

#466
hobos

hobos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 20.10.2007
https://www.olx.ro/o...ss-IDbdSpf.html
Am luat eu din asta astăzi e foarte ok.

#467
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View Posthobos, on 08 iunie 2018 - 16:58, said:

https://www.olx.ro/o...ss-IDbdSpf.html
Am luat eu din asta astăzi e foarte ok.
Multumesc.

#468
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 05.10.2007
Un nou update ptr Redmi 5 Plus.9.5.12.0

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate