Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Tv Samsung seria MU 2017

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
1777 replies to this topic

#73
ficus

ficus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.03.2005
Eu il returnez. Mai am un 46ES7000 si nu pot sa ma obisnuiesc cu MU6102. Este diferenta mare  de calitate a imaginii, chiar daca acela este mai vechi. O fi mare, o fi ieftin, dar imaginea e slaba.
Astazi am dat o fuga prin magazine pentru a vedea mai multe modele. Un angajat de la MG, mi-a spus ca seriile 6102 si 6202 sunt modelele 2016 rebranduite. Au schimbat ceva (in rau) la soft si probabil la exterior, dar sunt tot 2016. Cele cu 6172 si 6272 ar fi de anul asta si cica n-ar avea probleme. Acum, Dzeu stie...

#74
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,421
  • Înscris: 06.11.2014
Mai degraba MU6122 si MU6222 ar fi game 2016 rebranduite, ca n-au bluetooth. Dar, nebanuite sunt caile Domnu... scuze, Samsungului...

#75
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

View Postgoguxx2000, on 23 noiembrie 2017 - 13:13, said:

Nici eu nu-l returnez pe al meu 55MU6402 Posted Image

Are sacadarea respectivă dar nu mă deranjează - și nu este o secundă ci o fracțiune de secundă, sesizabilă doar la meciurile de fotbal.
Probabil o să fie remediată cu un update...

Cum o să-l folosesc mai mult pt Play Station 4, HBO Go și Media Player (care este super) nu mă deranjează.

Clouding și bleeding nu am observat.
Singura chestie care am văzut-o este un punc alb exact în colțul din stânga jos vizibil doar noaptea și când este afișată o scena întunecată...la fel nu o consider suficient de deranjantă încât să schimb TV-ul Posted Image


Esti sigur ca sacadeaza doar la meciurile de fotbal?
Din ce am citit in reviewuri sacadeaza si in filme, cele filmate cu mai mult de 24 fps, in special daca este un cadru mai lung, eventual o scena in care se da zoom out, gen sicario, cand se urmaresc masinile din elicopter/drona....

#76
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Sacadeaza peste tot cred, la meciuri e mai usor de remarcat. Sau banda de text de la canalele de știri.

#77
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Voi ati observat o diferenta notabila intre filmele full hd si 4k?

#78
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Dacă filmul 4k e veritabil da, diferențele sunt mari față de full HD

#79
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011

View Postmarga32, on 23 noiembrie 2017 - 21:41, said:

Voi ati observat o diferenta notabila intre filmele full hd si 4k?
am pus un film 4K HDR de pe HDD extern și da, diferența este destul de mare. dar conținutul FHD este mai mult decât decent, nu văd vreo diferență pe FHD față de Panasonic-ul din dormitor care este nativ FHD, deci stă bine și la calarea imaginii de la rezoluții mai mici.

#80
Vassy01

Vassy01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.11.2017
Ma ingrozeste gandul ca sacadeaza tv-urile. Deja am comandat de BF 55MU6202 cu 2200lei. Am avantaj ca ii pot face retur in 30zile. Am sa ma uit la meciuri hd si canale cu filme si stiri. Daca apare ceva suspect, retur. Raman la UE48H5003

#81
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006

View PostYthrixium, on 23 noiembrie 2017 - 21:16, said:

Esti sigur ca sacadeaza doar la meciurile de fotbal?
Din ce am citit in reviewuri sacadeaza si in filme, cele filmate cu mai mult de 24 fps, in special daca este un cadru mai lung, eventual o scena in care se da zoom out, gen sicario, cand se urmaresc masinile din elicopter/drona....

Cum au zis și colegii...probabil sacadează mereu la canalele HD dar doar la meciuri e oarecum sesizabilă.

La filmele rulate de pe youtube, HBO GO sau HDD nu am observat nici o sacadare.

Aceasta apare doar la canalele HD pe antenă!

Am și IP TV de la Telekom și acolo NU sacadează :)

Edited by goguxx2000, 24 November 2017 - 08:40.


#82
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
La IPTV cum intră semnalul în tv, prin HDMI?

I-am făcut ieri update la ultima versiune și parcă s-au mai diminuat dar nu au dispărut de tot acele sacadări.

Edited by ammazon, 24 November 2017 - 09:15.


#83
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
La mine nu văd vreo îmbunătățire, iar sacadarea este pe toate canalele, nu doar cele HD.

#84
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
Da, IP TV-ul e conectat prin HDMI la TV.

Buleaua e cu tuner-ul DVB-C al TV-ului dar cred că-i rezolvabilă cu un upgrade de firmware...

Pe canalele SD digitale nu am remarcat nici o sacadare - doar pe cele HD.

Edited by goguxx2000, 24 November 2017 - 09:36.


#85
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Și eu observ sacadarea și pe canalele SD.

#86
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Eu o observ doar la meciuri..si acolo depinde ce miscare e...cateodata aproape nu se observa..la emisiuni in studio eu nu o observ...m-am uitat aseara la.buza de jos a lui Gadea pe a3 vreo 5 minute...si nu s-a miscat deloc :)))

#87
gsv

gsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.03.2008
Aseara am fost ceva mai atent la imagine pe canale HD, SD si la mine nu apare sacadarea sau nu observ eu.
Update-ul ala care este pe site-ul Samsung, TV-ul nu il vede. Trebuie sa il fac cu stick USB? merita sau, deocamdata, raman pe versiunea care o are acum TVul?

#88
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Cica da..cu stick  nici eu nu am putut sa il fac ca  nu mi functioneaza laptopul.

#89
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
Și eu tot cu stick-ul l-am făcut...da n-am văzut nici o modificare...

TV-ul nu "vedea" update-ul.

E versiunea 1151.1 pe site-ul lor iar pe TV aveam 1147.

#90
gsv

gsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.03.2008
Ma gandeam ca se observa ceva dupa update...o sa il fac si eu in weekend, sper :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate