Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

LG V30 - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
350 replies to this topic

#73
bronxxx

bronxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 02.10.2007
Mi-a venit si mie astazi jucaria,mi-au trimis in pachet si un incarcator wireless gen "cadou".L-am butonat cam 3 ore si pot sa spun ca sunt foarte multumit de cum se prezinta.Display-ul meu nu a venit cu probleme,este perfect uniform si nu cum am citit prin alte parti,sunetul in casti este demential,in mana se simte excelent.Maine probabil o sa testez camera si gps-ul.
Din punctul meu de vedere merita upgrade-ul de la G6 la V30.

Attached Files



#74
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Arata bine, sa-l stapanesti sanatos. Ma tenteaza si pe mine, astept sa ajunga in magazinele din Romania.

#75
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016
Salut,
Legat de aparitia lui LG V 30 la noi , raspuns primit pe pagina de suport LG Romania : "LG Support : Va informam ca acest terminal va aparea pe piata din Romania dupa jumatatatea lunii noiembrie. Nu v-am putea oferi informatii momentan despre magazine partenere in care acesta se va comercializa." :)

Daca e sa-i credem,cam in 2 saptamani o sa apara oficial si in Romania.

Edited by homealone2017, 01 November 2017 - 22:32.


#76
bronxxx

bronxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 02.10.2007

View Posthomealone2017, on 01 noiembrie 2017 - 22:29, said:

Salut,
Legat de aparitia lui LG V 30 la noi , raspuns primit pe pagina de suport LG Romania : "LG Support : Va informam ca acest terminal va aparea pe piata din Romania dupa jumatatatea lunii noiembrie. Nu v-am putea oferi informatii momentan despre magazine partenere in care acesta se va comercializa." :)

Daca e sa-i credem,cam in 2 saptamani o sa apara oficial si in Romania.
Cred ca va aparea in maxim 2 saptamani si in Romania.Eu am facut precomanda pe 28 septembrie aici in UK si s-au tinut de cuvant,pe 1nov aka astazi mi-a fost livrat.

#77
bogdan_bece

bogdan_bece

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.10.2017

View Postbronxxx, on 01 noiembrie 2017 - 20:14, said:

Mi-a venit si mie astazi jucaria,mi-au trimis in pachet si un incarcator wireless gen "cadou".L-am butonat cam 3 ore si pot sa spun ca sunt foarte multumit de cum se prezinta.Display-ul meu nu a venit cu probleme,este perfect uniform si nu cum am citit prin alte parti,sunetul in casti este demential,in mana se simte excelent.Maine probabil o sa testez camera si gps-ul.
Din punctul meu de vedere merita upgrade-ul de la G6 la V30.
mama, arata demential, si cu logo ul B&O, am vazut ca unii furnizori isi pun logo ul lor si e naspa. E super tare pachetul pe care l-ai primit, sa-l stapanesti sanatos ! Sa ne tii la curent despre rezulatele testului cu gps ul, daca-l pierde sau are probleme.

#78
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Ce casti ai primit in pachet?

#79
bronxxx

bronxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 02.10.2007

View Postcipylyca, on 02 noiembrie 2017 - 09:07, said:

Ce casti ai primit in pachet?
Al meu a venit la pachet cu,castile Bang&Olufsen play

#80
bronxxx

bronxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 02.10.2007
Ok so far so good !Gps-ul prinde semnalul foarte bine,camera nu prea am avut cand sa o testez,de baterie sunt foooarte multumit.L-am scos de la incarcat aseara pe la 11,plecat de acasa de la 10 dimineata acum e 8 seara.Facebook,Instagram,ceva Whatsap,email,chrome,vreo 3 telefoane scurte si vreo 30 sms-uri,2 ore de ascultat muzica cu poweramp.Face recognition merge excelent, e foarte rapid,cred ca l-am deblocat cu face unlock de cel putin 20 ori astazi :)[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171102/5c63267c0b8bedef207f9e78ec5151d1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171102/b2b1bae11dfc8033e035c990881084db.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bronxxx, 02 November 2017 - 22:49.


#81
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Il astept din august si eu sa apara in Romania, cu un One M7 in buzunar ce asteapta pensia (super fluid cu Viper 9 ROM).
Citind aproape toate  review-urile aparute pana in prezent, in mai multe clipuri am vazut ca, din pacate, are cea mai proasta stabilizare video dintre concurentii sai. Exemplu flagrant:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TTDvs0eIo80?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Camera de selfie e mult in urma si in teste se vede clar asta.

Totusi ramane in preferintele mele, la concurenta mai nou cu Huawei Mate 10 Pro (cu marele minus estetic al numelui scris mare pe bezzel, in opozitie cu fata lui V30)  Pixel 2XL e prea scump si prea mare, Apple nu vreau, Note 8 e imens. Bun update-ul lui @homealone2017, mie mi-au raspuns acum doua saptamani ca "va veni sigur pana la final de an..." :)

@bronxxx - fericeste-ne cu niste poze in culori, low light, cu cerul in spate etc :)  Poate si un video in miscare ca sa vedem stabilizarea, cand vei avea timp.

#82
Kiddosu

Kiddosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 19.02.2008
Si eu doream sa trec de la G6 la V30....dar inca nu m-a convins, cand ma uit la ce stie sa faca Pixel 2 XL pe camera si overall performance, e jale :D numa ca pretul e pe masura.

Cred ca G6 e suficient de future proof incat sa il mai tin aproximativ 10 luni pana cam ies iar toate nebuniile pe piata  de la toti producatorii :)

#83
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Aplicatia foto de pe Google Pixel 2, telefon celebru pentru review-urile sale foarte bune pe partea foto, poate fi portata si pe alte telefoane (search XDA) , iar rezultatul portarii pe LG V30 este absolut incredibil. UItati-va direct la poze, fara sa vedeti cui apartin, si vedeti daca va prindeti care-i mai bun :)) - https://forums.andro...l=1#post6042955

Exista si compartie intre cele doua telefoane prin prisma utilizarii aplicatiei originale LG, iar diferenta se vede clar in favoarea lui Pixel. Dar daca derulati mai jos putin, revin imaginile cu LG v30 si aplicatia de camera Pixel, unde se schimba treaba total - https://forums.andro...l=1#post6042587

Instalarea Google Camera pe V30 (nu din Google PLay ci de pe XDA), nu implica root, deci nu vorbim de pierderea garantiei.

Pe mine unul, testul asta m-a convins sa raman pe V30, dupa niste indoieli legate chiar de camera.

#84
bogdan_bece

bogdan_bece

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.10.2017
Diferenta uriasa intre Pixel 2 si V30 este la stabilizarea imaginii...m-a cam pus pe ganduri si pixelul a aparut la emag de ieri :(

#85
bronxxx

bronxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 02.10.2007
Pentru ca voi participa duminica timp de o ora la o sesiune tinuta de LG pentru a discuta despre V30 pros and cons,voi primi £80 cash + carcasa si un screen protector :)
Am fost sunat ieri de Carphone warehouse si azi de LG pentru a imi da acordul.Nu e rau deloc...am ramas suprins placut !
[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171109/89d5fc41e6dd82458d827e480376fb50.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#86
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005

View Postbogdan_bece, on 09 noiembrie 2017 - 11:23, said:

Diferenta uriasa intre Pixel 2 si V30 este la stabilizarea imaginii...m-a cam pus pe ganduri si pixelul a aparut la emag de ieri Posted Image

Ar trebui testata si stabilizarea cu Google Camera pe LGv30. Poate EIS-ul e mai bun, desi EIS nu inseamna OIS.
La vanzatorul listat pe emag cu Pixel 2, pretul este astronomic, 4200 de lei Pixel 2. Cel XL va fi 5000 cred :)))

#87
bogdan_bece

bogdan_bece

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.10.2017
Are aceleasi camere si pixel 2 si XL ul doar ca e urat ala micul :(

#88
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Sample de inregistrare cu audio (foarte ok), pe un clip filmat la un concert cu muzica tare, basi puternici, chiar din fata boxelor  (via xda)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/83Cjt1WZghc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#89
bogdan_bece

bogdan_bece

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.10.2017
Am cedat :)
Am cumparat NOTE 8 ul.
E prea problematica achizitionarea V30 ului si prea scump in comparatie cu ce ofera competitia:)
Sunt multumit de Note dar inca nu l-am folosit foarte intens.

#90
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Sa-l stapanesti sanatos :)
De ce era prea problematica achizitionarea V30?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate