Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13270 replies to this topic

#8263
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Tu ai deja un Umidigi A1 Pro. Mai vrei unul? :)

#8264
unucunbmw

unucunbmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 01.11.2015
am activat si eu volte/vowifi pe s7 dupa ultimul update. cum pot face sa functioneze aplicatia de internet banking pe un telefon cu root?

#8265
laviniu_c

laviniu_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 30.09.2006
magisk.

#8266
laviniu_c

laviniu_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 30.09.2006

View Postflorian26, on 25 iulie 2018 - 07:37, said:

Chiar am crezut si am dat fuga in digicare.ro..Posted Image

the net is dark and full of trolls...

#8267
unucunbmw

unucunbmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 01.11.2015
magisk merge pe s7 oreo? peste tot zice lumea ca nu functioneaza

#8268
unucunbmw

unucunbmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 01.11.2015
merge magisk

#8269
laviniu_c

laviniu_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 30.09.2006

View Postunucunbmw, on 25 iulie 2018 - 11:21, said:

merge magisk

ar trebui sa mearga da beta 16.7 vezi pm

#8270
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013

View PostSethNY, on 25 iulie 2018 - 06:14, said:

Ce telefon ai? Mai da un restart la routerul WiFi, schimba-l cu un hotspot Android sau testeaza in alta locatie ,face la fel? Nu prea are treaba cu profilul IMS in cazul asta.
Am restartat tot. Asa face doar in sufragerie. Nu stiu care-i problema insa e neplacut cand vorbesti la telefon si dintr-o data iti dai seama ca de un minut ai un monolog cu peretii. Interesant e ca apelul nu se inchide, imi arata ca si cum convorbirea e in plina desfasurare...

#8271
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Eh, pai atunci e de la legatura dintre telefon si router, mai muta argintaria. Sunt modalitati prin care reteaua isi da seama ca se piede legatura si da cu apelul de pamant, poate Digi nu a ajuns la astfel de fineturi ... sau poate mai trece cate un pachet de voce ratacit ... Oricum VoWiFi se foloseste doar in situatii limita, daca ai VoLTE pe acolo stai pe VoLTE, chiar si 3G ul e mai sigur.

#8272
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 08.01.2012
Eu zic ca albastrii au ajuns cam la nivelul de fineturi care se regaseste si la portocalii pe partea de trecere din VoWiFi in VoLTE si invers. Am tot urmarit comportamentul celor doua retele atat in idle cat si in timpul convorbirilor, am noroc cu telefon ce suporta dual VoLTE. Ambele schimba din VoWiFi in VoLTE in acelasi timp. Foarte rar il vad pe ORO ca selecteaza putin dupa Digi. Invers, fac amandoua acelasi lucru simultan, aici nu mai exista ecart.
In convorbiri la fel, se face switch-ul fara probleme. Am stat chiar la limita de schimbare dintre VoWiFi in VoLTE si ma tot plimbam un pas inainte si unul inapoi sa vad cum se comporta reselectia. La ambele retele apar ceva usoare artefacte auditive la trecerea dintre tehnologii, poate usor mai stridente la Digi dar nimic semnificativ. Dar e important ca apelul nu cade.
La scoaterea cablului din WAN ambele trec instant in VoLTE.
A fost o perioada, acum vreo doua-trei saptamani in urma, cand facea drop-call de pe Digi VoWiFi, probabil s-a mesterit ceva in core.

#8273
radu_radu

radu_radu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 19.12.2004

View Postunucunbmw, on 25 iulie 2018 - 08:16, said:

am activat si eu volte/vowifi pe s7 dupa ultimul update. cum pot face sa functioneze aplicatia de internet banking pe un telefon cu root?

are implicit sau trebuie root?

#8274
crisdan2004

crisdan2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 08.01.2012
Pe A8 2018 functioneaza de astazi si VoWifi.

#8275
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005

View Postcrisdan2004, on 25 iulie 2018 - 19:14, said:

Pe A8 2018 functioneaza de astazi si VoWifi.
Cum asa?
A prinit update?

#8276
crisdan2004

crisdan2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 08.01.2012
Da 8.0.0.

#8277
taurasul

taurasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.06.2008

View Postunucunbmw, on 25 iulie 2018 - 08:16, said:

am activat si eu volte/vowifi pe s7 dupa ultimul update. cum pot face sa functioneze aplicatia de internet banking pe un telefon cu root?


Cum ai activat volte/vowifi pe s7 dupa ultimul update?

#8278
florian26

florian26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 28.07.2007
Pe UmiDigi A1PRO confirm că intra mai repede VoLTE Digi decât Orange, trecerea VoLTE-VoWifi-VoLTE pe Orange merge bine, pe Digi închide apelul la reintrarea pe VoWIFI din VoLTE. In schimb 3G >VoWIFI>3G>VoWIFI merge perfect, ceea ce mă interesează cel mai mult telefonul urmează să fie folosit într-o locație doar cu Digi 3G și 2G only Vodafone/ Orange.

#8279
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View Postflorian26, on 26 iulie 2018 - 12:38, said:

Pe UmiDigi A1PRO. In schimb 3G >VoWIFI>3G>VoWIFI merge perfect, ceea ce mă interesează cel mai mult telefonul urmează să fie folosit într-o locație doar cu Digi 3G și 2G only Vodafone/ Orange.
Aoleo, vezi ca nu exista trecere intre 3G si VoWiFi, mai testeaza odata. Baga-l pe 3G only sa fii sigur ca nu se conecteaza in VoLTE si o sa iti pice apelul. Trecere in timpul apelului se poate face doar VoLTE<>VoWiFi. Daca nu esti in timpul apelului nu mai conteaza.

#8280
bughybughy

bughybughy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.04.2005
Cu tutorialul maestrului SethNY am scormonit in ultimul ROM de android 8.0  de la S7 edge G935FROM2ERG2 care a aparut acum o saptamana si nici asta nu are setari VoLTE pt. Digi........  Posted Image

Edited by bughybughy, 26 July 2018 - 20:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate