Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Golf 7 facelift 2017 1.4 tsi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
969 replies to this topic

#505
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Ma gandesc daca are rost? Maine am drum la bucuresti, vineri la buzau. O sa arate la fel. O spal la 3 zile?

#506
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Daca o tii in garaj peste noapte , un jeton (5 minute) la self-service e binevenit , dar sa nu faci ca mine , sa o speli si dupa sa o tii afara toata noaptea , a doua zi dimineata nu mai puteam deschide usile.

#507
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Eu o tin in parcarea de la subsolul blocului. Dar nu ma pricep deloc sa o spal singur.

#508
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011

View Postcepy, on 27 februarie 2018 - 21:50, said:

Eu o tin in parcarea de la subsolul blocului. Dar nu ma pricep deloc sa o spal singur.
Mergi la cursuri de spãlãtorie, jajaja.

#509
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
eu nu am timp să trec cu ea pe la spălătorie, dar să o mai spăl și singur.

#510
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
@cepy: am gasit acum topicul asta si l-am citit (aproape) pe tot. :) Mi-ai provocat amintiri frumoase cu masina mea, pe care am luat-o si eu tot de pe stoc, e tot un Golf VII (nu 7.5), l-am ridicat de la dealer in 2015 in mai. Al meu e tot alb, dar Diesel, o fi fost configurat tot asa de ceva dealer si pot spune ca masina a fost o alegere mai mult decat inspirata. Dupa ce am luat-o s-a intamplat ca am plecat din tara si am facut f multe drumuri de Romania. Din mai '15 pana acum am 73000 de km si ma bucur in continuare de ea in fiecare zi. :) Tuturor carcotasilor le spun sa isi puna fundu' intr-una, sa o conduca cateva sute de km si apoi sa fie sinceri si sa spuna daca mai au de ce sa injure VW. Dupa parerea mea, la ce ofera masinile astea, nu sunt scumpe deloc; spun asta prin prisma altor marci si modele, care sunt praf prin comparatie, si ma refer in primul rand la japoneze. Eu sunt pasionat oarecum de masini, si am fost sa pun mana, la drive test, sa vad cum e cu antifonarile si cu finisajele la mai multe feluri de masini. Cele mai praf mi se par de departe japonezele, desi sunt laudate la greu de multi romani. La interior sunt absolut incredibil de aiurea facute, plastice ieftine care te zgarie pe creier cand pui mana pe ele. Tapiteria, bordurile care au un design cel putin dubios, deci horror. Poate sunt exceptii, dar eu din ce am incercat, toate au fost praf, inclusiv masini scumpe de peste 20.000 de eur. In fine, sper sa nu se spuna ca trollez - tot ce voiam sa spun e ca masina asta isi merita banii.

Sa o folosesti sanatos! Vad ca mergi serios cu ea, adica ai facut 12000 de km in cateva luni. Wow! Daca depasesti 15.000 pe an, deja ti s-ar fi meritat Diesel. :)


View Posttfmercedez, on 13 octombrie 2017 - 22:38, said:

Chiar ma gandeam la tine, cand am vazut asta in trafic Attachment 20171012_131938.jpg pare nou 'out, si deja  are damage..  urata treaba.   Te pune in situatia de a alege,  vinzi masina in pierdere? O repari si o ai de noua busita/carpita?

Asta a fost si angoasa mea cand am ridicat masina. Sa nu ma loveasca ceva cretin, mai ales ca o patisem cu o masina aproape noua, un Corsa de 6 luni, care avea vreo 6000 de km la bord. M-a lovit un camion in spate, mi-a facut-o praf. Cat despre vandut, nu, sub nicio forma nu merita s-o vinzi. Fiind masina noua, se face in reprezentanta si se schimba tot cu piese noi. Nu conteaza ca a fost busita in spate dupa parerea mea. Bine... nu vorbim de masini facute acordeon. In cazul asta insa, nu e cazul sa vinzi masina. Eu am facut-o pe a mea la Opel si am mai folosit-o inca 6 ani dupa aceea. Si totul a fost ok.

View Posttfmercedez, on 17 octombrie 2017 - 11:29, said:

Pai daca volanu s-ar face de cacat.. (eu ma refeream la maciuca). Nu concep sa se buleasca volanul. Pai la opel la 250000km arata cat se poate de bine, abia acuma dupa  300000 a inceput sa  se uzeze, si nu sa jumuleasca straturi sa se vada culori diferite ca la skoda.
La S classe volanul este piele  cu zone de lemn lacuit. Sunt curios pe unde dracu mai baga si incalzire electrica in el.

Golf-ul meu are volan de piele si am reusit s-o zgandaresc in cateva locuri. Nu stiu cum, probabil manipuland telefoane si plase si alte chestii si lovindu-l din neatentie. Dar de deteriorat de la uzura, nu, asa ceva nu s-a intamplat. Si am 73000, cum spuneam mai sus.

#511
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
E,eu nu sunt de acord cu ce spui vis-a-vis de japoneze.Habar n-am in ce masini ai fost si ai incercat,insa am japoneza si am avut Golf VI si VII.Asa ca ma consider oarecum indreptatit sa emit o parere.Poate in unele locuri plasticele sa fie facute mai aiurea,insa nu interiorul e punctul forte al japonezelor,ci multe altele prin comparatie.Oricum,daca se va mentine asa situatia si in viitor,tot japoneze imi voi cumpara,in detrimentul celor din grupul Vag.Pur si simplu n-am chef sa ma imprietenesc cu mecanicii.

#512
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Pana una alta,ii urez initiatorului sa aiba parte de masina multi km fara probleme si sa-i cer scuze de interventie.Nu suport oamenii care n-au condus ambele tipuri de masini si emit apostulate.

#513
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007

View Postdantt, on 10 martie 2018 - 12:05, said:

E,eu nu sunt de acord cu ce spui vis-a-vis de japoneze.Habar n-am in ce masini ai fost si ai incercat,insa am japoneza si am avut Golf VI si VII.Asa ca ma consider oarecum indreptatit sa emit o parere.Poate in unele locuri plasticele sa fie facute mai aiurea,insa nu interiorul e punctul forte al japonezelor,ci multe altele prin comparatie.Oricum,daca se va mentine asa situatia si in viitor,tot japoneze imi voi cumpara,in detrimentul celor din grupul Vag.Pur si simplu n-am chef sa ma imprietenesc cu mecanicii.
Faptul că noul.civic este senzațional este excepția :D

#514
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Exceptia...din ce punct de vedere?

#515
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
postat din greseala, va rog sa stergeti

Edited by Write&Run, 10 March 2018 - 19:47.


#516
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Postdantt, on 10 martie 2018 - 12:30, said:

... si emit apostulate.
Ce fac?
Posted Image

#517
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPeter Blood, on 10 martie 2018 - 20:01, said:

Ce fac?
Posted Image

Probabil greseala de tastare... https://dexonline.ro.../postulat/71002

View Postcepy, on 27 februarie 2018 - 21:50, said:

Eu o tin in parcarea de la subsolul blocului. Dar nu ma pricep deloc sa o spal singur.
Doar sa zici ce te doare... Daca nu stii, te invat[am], daca nu poti, te ajut[am], daca nu vrei, iti impun[em]! :D

#518
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Post_R_A_D_U, on 10 martie 2018 - 20:04, said:


Probabil greseala...
Era o ironie Posted Image

#519
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007

View Postdantt, on 10 martie 2018 - 16:26, said:

Exceptia...din ce punct de vedere?

Te uiți la pulsar sau la auris actuale și vezi ce excepție este civic.

#520
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008

View PostPeter Blood, on 10 martie 2018 - 20:08, said:


Era o ironie Posted Image
Tastam de pe telefon,ironicule.

#521
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Intre timp am spalat masina care are cam 12500km acum, dar am mari probleme sa gasesc o spalatorie ca lumea. In vara cand am fost la Ovidiu pt ceruire mi-a zis sa-mi 2 prosoape mai mari galbene speciale pt sters masina pe exterior. Si sa le dau celor de la spalatorie sa stearga masina cu ele si daca observ ca au urme de negreala pe ele sa schimb spalatoria. Pana acum am schimbat 3 spalatorii si nu am gasit-o pe aia in care prosoapele sa fie curate dupa. Vizavi de japoneze vs vag, nu am detinut nici odata vreo japoneza, doar am facut test drive cu Corolla, Mazda 3, civicul vechi, cu ala nou nu am apucat ca nu m-a bagat nimeni in seama la reprezentanta.
Eu sunt f multumit mai ales si de Android Auto, e f util waze-ul pus pe ecranul masinii. Carstreamul inca nu prea-l folosesc ca e cam periculos.

Inca sunt in cautare sa-i pun folii pe faruri, fata spate.

Inca sunt in cautare sa-i pun folii pe faruri, fata spate.

White&run, nu o folosesc zilnic. Asta e masina de drumuri lungi. Pt oras am un Clio pe care-l calaresc. Dr ex golful sta de vreo 7 zile jos in garaj. Ma gandesc sa-l mai scot putin acum, sa dau o tura pana la campina cu el, sa se mai dezmorteasca si el, ca nu stiu cat bine ii face sa stea asa mult nemiscat.

#522
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,806
  • Înscris: 12.06.2010
@Cepy imi poti spune te rog ce prosoape ti-a recomandat Ovidiu?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate