Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#3925
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Nu am traiat drama acelei bule deci nu stiu cum este sa cumperi la 18-20K si sa ai acum 3,9K... doar pe la inceput (aprilie si mai 2018) am luat la aprox. 7K dupa care achizitiile au fost facute la 6, 5, 4K si apoi, din noiembrie 2018, numai sub 3.5K!
Se vorbeste despre 200 si 300K... pentru mine, este suficient un 10K - asa, la o prima runda de profit (este clar ca reintroduc o suma in piata, dupa  retragere) pe conturile mai vechi.
Pe ultimul cont creat, cu achizitii numai sub 3.5K, pot sa scot si peste o luna... atunci cand vom avea aproape 5K

Edited by rz, 17 March 2019 - 12:06.


#3926
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View PostNenea Zap, on 17 martie 2019 - 11:25, said:

Poate pentru tine e un nou început.
Pentru majoritatea înseamnă pierderi masive.

De aici și lipsa de încredere în crypto.

Dar tu trăiește în continuare în bula ta în care s-a resetat totul și e un nou început și toată lumea e entuziasmata de crypto Posted Image
Iarna asta a adus o gramada de profituri pentru cine s-a apucat acum de investitii, si ocazii bune de dollar cost average pentru cei care au cumparat la ~10-20k. Eu mi-am umplut wallet-urile si inca fac asta la fiecare salariu Posted Image

#3927
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011

View Postrz, on 17 martie 2019 - 11:50, said:

Nu am traiat drama acelei bule deci nu stiu cum este sa cumperi la 18-20K si sa ai acum 3,9K... doar pe la inceput (aprilie si mai 2018) am luat la aprox. 7K dupa care achizitiile au fost facute la 6, 5, 4K si apoi, din noiembrie 2018, numai sub 3.5K!

Deci si tu esti in groapa rau de tot pana acum

#3928
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
nu, nu, nu

pana nu vinde mai jos de cat a cumparat inca nu a pierdut nimic

e o teorie deplasata de-a modului, ...

#3929
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003

View Postdorubm, on 17 martie 2019 - 18:57, said:



Deci si tu esti in groapa rau de tot pana acum

În primăvara anului trecut nu m-am aruncat cu sume mari... practic, doar ce am pus în blockchain wallet a fost luat la 7K (300 euro). Sume mai mari am băgat abia din vara, pe primul Revolut (intre 6 și 6.2K). Din toamna am făcut alte conturi și în groapa încă unul!. Normal că nu scot in pierdere și normal că urmează să scot din conturi în sens invers. Pe ultimul cont creat am deja aprox. 20% profit dar nu scot pentru că de acum se duce și mai sus... la LTC este deja recuperat totul deoarece moneda asta a ieșit complet din groapa!

Acum, BTC este la 4K iar mâine sau poimâine se duce sigur la 4.2K (poate și mai sus).
O să vedeți când iese și BTC-ul complet din groapa cum se mișcă piata și la ce nivel ajunge... nu zic de 200K dar 10K urmează sigur pana la toamna.

Edited by rz, 17 March 2019 - 20:30.


#3930
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Fii serioasa. Pe ce te bazezi?

#3931
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006

View Postrz, on 17 martie 2019 - 20:28, said:

Acum, BTC este la 4K iar mâine sau poimâine se duce sigur la 4.2K (poate și mai sus).
Daca esti asa sigur, hai sa pariem pe ceva :D

#3932
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Nu obișnuiesc să joc la pariuri... creșterea actuala s-a declanșat initial de la anunțul JP Morgan iar acum este susținută și de contractul futures Bitmex, din septembrie 2019. In mod normal, ar trebui sa vedem o creștere constantă cel puțin până în septembrie 2019 și cred că septembrie 2019 va fi vârful cel mai înalt din tot acest an!.

#3933
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011
Eu am spus ca pana tarziu in vara vedem btc pe la vreo 2.7k.
Imi mentin si-acum spusele!

Edited by dorubm, 18 March 2019 - 16:33.


#3934
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Păi da, o să urce pe la maxim 4,8-5 după care buf până sub 3k.
Oricum e motiv să cumpere rola jumate din bitcoinii de pe piata si sa devina cel mai mare balen românesc.
Din ce am observat mai nou există diverşi indivizi care nu cunosc deloc fenomenul şi se miră de valoarea mare a btc-ului, posibil fiind dispuşi de investiţii necunoscând nimic din istoric.

#3935
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
De care bitzi ati mai luat?

#3936
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006

View Postrz, on 17 martie 2019 - 20:28, said:



În primăvara anului trecut nu m-am aruncat cu sume mari... practic, doar ce am pus în blockchain wallet a fost luat la 7K (300 euro). Sume mai mari am băgat abia din vara, pe primul Revolut (intre 6 și 6.2K). Din toamna am făcut alte conturi și în groapa încă unul!. Normal că nu scot in pierdere și normal că urmează să scot din conturi în sens invers. Pe ultimul cont creat am deja aprox. 20% profit dar nu scot pentru că de acum se duce și mai sus... la LTC este deja recuperat totul deoarece moneda asta a ieșit complet din groapa!

Acum, BTC este la 4K iar mâine sau poimâine se duce sigur la 4.2K (poate și mai sus).
O să vedeți când iese și BTC-ul complet din groapa cum se mișcă piata și la ce nivel ajunge... nu zic de 200K dar 10K urmează sigur pana la toamna.

Nu vrei sa ai puțin cuvânt și să ne părăsești măcar o săptămână?
Asta ca să înveți să nu mai faci predictions de genul ăsta.
Btc NU e 4.2k sau mai sus ;)

#3937
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
De ce nu ai rabdare... au trecut intr-adevar 3 zile dar, dupa cum se vede, este la 4K si a avut pana acum cel putin doua tentative de urcare la 4.1 - 4.2K
Chiar in aceasta dimineata se incearca ceva... daca apare acum un news major (evident pozitiv), se duce automat la 4.2K sau chiar mai sus!

Si daca urmarim pe grafic, vedem ca următorul salt va fi natural cel putin pe la 4.1K, daca ne raportam la cele doua salturi anterioare

Attached Files


Edited by rz, 20 March 2019 - 10:11.


#3938
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
Ai spus mâine sau poimâine?
Au trecut 2 zile?
Plimbă ursul

#3939
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Citește și tu știrile din piata... se așteaptă din clipa în clipă un salt spre 4.2K (nu 4.1K).
Specialiști în crypto spun că este posibil sa fie chiar un vârf mai înalt și apoi o coborâre la 4.2K pentru câteva săptămâni.
Practic, de la anunțul JP Morgan doar în sus s-a dus... și se tot duce spre 5K, incet dar sigur!

#3940
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
Bla Bla Bla.
Ai spus că mâine poimâine.
Nu s-a întâmplat.
Asumă ți și ia o pauză.

PS Nu mai pune botul la ce spun știrile ;)

#3941
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Nu pun botul ci doar incerc sa înțeleg oarecum graficul/perioada de stagnare (sau nu) la un anumit nivel. Chestia e că se raportează totul și la evenimentele apărute din senin și în acest caz se poate da totul peste cap (negativ sau pozitiv).
Chiar spunea un expert că se încearcă de câteva zile un salt... daca nu se reușește, se duce din nou la 3.7 sau 3.8K!
Daca se reușește, vom vedea un vârf major și apoi un dump cu oprire pe la 4.2K.

Cert este că în iunie expira niste contracte futures pe bitcoin deci vom vedea activitate majora prin luna mai!.
Până atunci mai este... sa sperăm că se menține creșterea și vor apărea intre timp alte evenimente pozitive.

Deocamdată, este doar o creștere ușoară fata de acum 6 ore... 4,024$ (4,011$ la ora 10)

Attached Files


Edited by rz, 20 March 2019 - 16:21.


#3942
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
Problema ta e că numești expert pe orice expert autointitulat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate