Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#3961
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Cursul abia se tine la 4K... de câteva zile sunt încercări de ridicare la 4.1-4.2K dar inca nu s-a reușit asta.
Daca nu se reușește săptămâna asta, vom vedea cum pica din nou la 3.8 sau 3.7K

P.S. In momentul de față, este din nou puțin sub 4K

Edited by rz, 21 March 2019 - 17:27.


#3962
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Aha, daca nu creste pica sau ramane stabil.

#3963
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Pica și probabil că rămâne stabil câteva săptămâni pe la 3.7-3.8K

Ceva de genul asta dar mai adânc...

Attached Files


Edited by rz, 21 March 2019 - 17:42.


#3964
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011

View Postcatalinman, on 21 martie 2019 - 17:16, said:

Eu observ ca doru a gresit. Cursul este la 4.0, nici macar la 3.9.

Nici ziua nu e gata , d-apoi saptamana :)

#3965
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006

View Postrz, on 21 martie 2019 - 17:41, said:

Pica și probabil că rămâne stabil câteva săptămâni pe la 3.7-3.8K

Ceva de genul asta dar mai adânc...

Iar faci predicții pe aici?

#3966
BooOOooG

BooOOooG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 23.02.2010
Abia acum observ ca Brazzers accepta bitcoin. :o Inca un motiv sa investesc in crypto. Daca ajunge bitcoin inapoi la valoare din 2017 imi iau abonament pe viata. :D

#3967
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Dar ce vrei să-ţi cumperi de la ei de pe site?

Eu zic să cumperi minim 100 bitcoini. Doar unul singur nu se merită.
Poanta e că poate ajunge în aşa hal că nu poţi acoperi feeul sau nu vei avea limita acceptată la tranzacţie. Deci minim 100 zic eu. Ori suntem baleni ori nu mai suntem. Altfel suntem doar guşteri, iar guşterii sunt comestibili.

Atenţie unde ingropi ledgerul, eventual pune şi o metodă de recuperare. Un bilet, o cruce funerară ceva, aici e banii ptr nepotul incă inexistent.  Cine stie in 50 ani dacă vor mai exista usb-uri sau dacă ledgerul nu va da erori, sau dacă tu vei mai fi viu.

Edited by cipri2bau, 21 March 2019 - 19:34.


#3968
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Îți dai seama ce mișto ar fi să ajungă BTC la 100K in doi ani și el sa lase acolo BTC-ul că e la termen de 50 de ani. Și să constati atunci că nu mai funcționează stick-ul

Nu știu care e logica... nu ar fi mai ok sa vinzi btc-ul la 100K, sa iei înapoi banii investiți (4K), să păstrezi încă vreo 30K, iar de restul să cumperi din nou dar de data asta 3-4 BTC (după ce scade la 10K).




View PostNenea Zap, on 21 martie 2019 - 18:23, said:



Iar faci predicții pe aici?

Da... vezi că duminică asta la ora 23 și 2 minute incepe bula pe crypto!


Vestea buna ar fi că.... se tine bine la 3.9K deci are suport puternic!
Se confirma faptul că urșii nu mai au putere să-l doboare deși tot încearcă (de vreo 3 ori au încercat în această zi)
BTC a rămas sus și se pare că urmează mult așteptatul salt!

Attached Files



#3969
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
Nu te mai chinui să pui screenshot uri.
No one cares.
Ai demonstrat deja skillul tău.

Să dea cu ghicitul poate oricine asa că lasă-neeeee

#3970
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
this is good for bitcoin.

#3971
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Asta e perioada boring de dupa bear market baieti. Mai creste, mai scade, dar nimic spectaculos nu o sa se intample anul asta, si nu ma astept sa treaca de 7k decat poate in prima jumatate a lui 2020, cand avem halving-ul :) Mie imi convine, cumpar ieftin tot ce prind. Cu litecoin-ul deja mi-am dublat banii bagati asta iarna, ce am bagat in x-cash s-a triplat, cateva shitcoinuri in care am investit maruntis au facut si ele x2-x4 si am apucat sa vand Posted Image

#3972
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,176
  • Înscris: 06.02.2011

View PostNenea Zap, on 21 martie 2019 - 21:02, said:

Nu te mai chinui să pui screenshot uri.
No one cares.
Ai demonstrat deja skillul tău.

Să dea cu ghicitul poate oricine asa că lasă-neeeee
Omul a investit, e în gaura și tot speră să vină timpul profitului , tocmai de asta se amageste cu astfel de predicții, important e ca nu cumva cineva sa ia de bune predicțiile și să se apuce de investit, nu ar fi prea indicat :)

#3973
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Corecție... Omul a investit si in groapa, când BTC era 3.3-3.4K... și acum (in aprilie), când se face 4.5K, vrea sa scoata...
Restul conturilor pot să aștepte până 6K și 7K... pentru retragere cu profit.
Se scoate investiția inițială iar restul se baga înapoi in piata (când va scădea din nou) și se așteaptă o noua bula!.

P.S. Acum, 4K din nou la btc... a rezistat și ultimei tentative de atentat, de ieri. Este semnalul clar că saltul la 4.2K va avea loc in scurt timp!


#3974
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
the sky is the limit

#3975
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Omisego creşte incontinuu. Echipa lucrează mai departe şi cred că in 2-4 ani va ajunge la câteva sute de dolari bucata.
Se termină martie şi marea prăpastie nu mai vine. Minimul a fost urcat ptr btc in jurul a 2k ptr peste un an, iar ptr următoarele luni cred că ajunge la 4,5k ptr a continua apoi cu ceva scădere. Sunt 2 chestii ori s-au găsit guşteri care pun botul şi faza cu 100k şi 1M funcţionează ca promisiune pe la unii, ori ăia mari au făcut plinul şi nu mai fac mişcări mari.

Amploarea bulei viitoare va fi dată de câţi bulangii vor intra în ea să cumpere la preţuri mari şi am ideea că sunt chiar foarte mulţi care se miră de preţul mare al btc şi de cresterea ce o poate avea, plus că nu cunosc tragediile a 70% din investitori (prostănaci) in cazul spargerii bulei.

Caritasul online se pregăteşte să renască din cenuşă în vreo 2,5 ani cu aceleaşi promisiuni, ştiri şi utilizări ca şi acum 2, 7, 11 etc ani pe aceeaşi reţetă.

Edited by cipri2bau, 23 March 2019 - 18:30.


#3976
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011
Hai sa nu exageram Posted Image
OMG , care anu trecut il vedeam la peste 26usd...acum este la 1 usd si ceva ( de 4 luni) ...adica la un curs mai mic si decat la 3 saptamani de la aparitia acestuia:)

Edited by dorubm, 23 March 2019 - 19:33.


#3977
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
:(
Adica nu face 100x?
Cum e posibil?
Dar expertii...

#3978
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,176
  • Înscris: 06.02.2011

View Postrz, on 22 martie 2019 - 13:09, said:

Corecție... Omul a investit si in groapa, când BTC era 3.3-3.4K... și acum (in aprilie), când se face 4.5K, vrea sa scoata...
Restul conturilor pot să aștepte până 6K și 7K... pentru retragere cu profit.
Se scoate investiția inițială iar restul se baga înapoi in piata (când va scădea din nou) și se așteaptă o noua bula!.

P.S. Acum, 4K din nou la btc... a rezistat și ultimei tentative de atentat, de ieri. Este semnalul clar că saltul la 4.2K va avea loc in scurt timp!
Daca ai sa-ti citesti predictiile de-a lungul topicului o sa vezi ca tinzi sa fii subiectiv cu privire la predictiile pe care le faci , de exemplu acum ai zis ca va fi un salt la 4,2K in scurt timp. Cat inseamna scurt timp? Cate din predictiile pe care le-ai facut s-au adeverit? Au fost macar 50%? Nu am nimic personal cu predictiile tale insa cand am intrat prima data pe acest topic tindeam sa tin cont de predictiile tale si rau as fi facut :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate