Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Mârlania în mass media, măsuri legale

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#19
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Althea, pai daca am divortat inceteaza orice legatura cu ea. Am lucrat si eu ceva ani la cabinet de avocatura. Am vb cu bezei, au spus ca o sa scoata pozele, eu le-am zis sa scoata tot articolul. Odata si odata trebuie facuta ordine in chestiile personale.

#20
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Poate nu mă crezi dar știu și eu că, odată divorțați, oamenii nu mai au legătură unul cu altul dpdv legal.
Cred totuși că între persoanele îndreptățite precizate poate fi și fostul soț, mai ales dacă au avut copii. Și chiar dacă n-ar fi așa, dacă după un simplu telefon au fost de acord să scoată pozele o amenințare cu instanța ar putea avea efectul pe care-l vrei.

#21
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postalthea, on 19 mai 2017 - 08:50, said:

Poate nu mă crezi dar știu și eu că, odată divorțați, oamenii nu mai au legătură unul cu altul dpdv legal.
Cred totuși că între persoanele îndreptățite precizate poate fi și fostul soț, mai ales dacă au avut copii. Și chiar dacă n-ar fi așa, dacă după un simplu telefon au fost de acord să scoată pozele o amenințare cu instanța ar putea avea efectul pe care-l vrei.


Indreptatite MORAL, EMOTIONAL, nu ai citit mai sus ca domnul stie ca nu are nici un temei legal?  Povestea nu prezinta  un interes extraordinar pentru public, situl a crezut ca sparge audienta cu poze horror,  interesul este numai pentru acest domn,pentru ca a fost casatorit cu doamna respectiva, daca stam sa ne gandim, sunt sute de mii de oameni care se spanzura zilnic, te uiti la stire te emotionezi si treci mai departe, saptamana viitoare nu isi va mai aminti nimeni de aceasta stire, asta este viata, merge inainte

Edited by Platon, 19 May 2017 - 08:55.


#22
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Eu cred ca dupa 8 ani de mariaj, indiferent cum s-au terminat, merita un final mai bun. Am discutat recent la redacte,le-am zis de art. 47, habar nu aveau de el. Live merge inainte, vorba romanului.

#23
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View PostInginerul, on 19 mai 2017 - 08:44, said:

Am vb cu bezei, au spus ca o sa scoata pozele, eu le-am zis sa scoata tot articolul. Odata si odata trebuie facuta ordine in chestiile personale.
In loc sa fii multumit ca ai obtinut inlaturarea pozelor, tu ai fortat nota cu inlaturarea articolului si ai luat teapa ca daca te-au vazut ca incalci limita au reevaluat si nu ti-au mai oferit nimic Posted Image
Inlaturarea articolului nu cred ca o sa o obtii nicaieri, pentru ca e libertatea presei de a scrie despre ce vrea din societate.

Edited by samebo, 19 May 2017 - 09:00.


#24
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
N-am obinut nimic, era o promisiune.

#25
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Eu ce spun, trebuia sa te opresti acolo, sa accepti si sa ii multumesti si sa inchei discutia :D
Dar tu ai fortat nota si au reevaluat treaba pana la finalul discutiei,

#26
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postsamebo, on 19 mai 2017 - 09:00, said:

Inlaturarea articolului nu cred ca o sa o obtii nicaieri, pentru ca e libertatea presei de a scrie despre ce vrea din societate.
Presa e liberă să scrie orice e de interes public, iar o astfel de știre nu-i așa ceva.
Mai poate scrie orice până atinge dreptul fundamental la demnitate, iar dreptul ăsta îl au și decedații.

Deontologic era să pună în articol doar inițialele numelui ca să-i protejeze identitatea, și fără poze.

#27
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Eu in articolul gasit la cautarea google nu am gasit nume... poate o mai fi si alt articol pe acelasi subiect mai detaliat, nu stiu.
Eu spun ca e de interes public cazul, cu atat mai mult cu cat pare a fi o crima Posted Image

Edited by althea, 19 May 2017 - 10:15.
eliminare link


#28
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postsamebo, on 19 mai 2017 - 09:29, said:

Eu spun ca e de interes public cazul, cu atat mai mult cu cat pare a fi o crima Posted Image
Pentru publicul știrilor de la ora 5 o fi, dar informațiile de interes public înseamnă cu totul altceva.

#29
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Pe mine m-ar interesa daca in padurea de langa mine se gasesc cadavre, sa stiu sa nu ma mai aventurez prin ea ca e posibil sa fie in serial killer prin zona si cine stie, poate ala e terenul de vanat al victimelor, daca nu e si mai nasol ca tot satul/orasul poate cadea victim necunoscutului ucigas Posted Image
Vezi prin US, unde se ia in serios treaba cu crimele, nu ca la noi, unde daca nu e ruda cu noi, nu ne intereseaza, ca nimeni nu se gandeste ca exista criminali in serie destul de activi si pe la noi si ignorati de autoritati, care prefera sa bage sub pres cazul cat mai rapid si le pun stampila de sinucideri din prima secunda. Romania e raiul criminalilor in serie din punctul asta de vedere.

Edited by samebo, 19 May 2017 - 09:42.


#30
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007

View Postsamebo, on 19 mai 2017 - 09:41, said:

Pe mine m-ar interesa daca in padurea de langa mine se gasesc cadavre, sa stiu sa nu ma mai aventurez prin ea ca e posibil sa fie in serial killer prin zona si cine stie, poate ala e terenul de vanat al victimelor, daca nu e si mai nasol ca tot satul/orasul poate cadea victim necunoscutului ucigas Posted Image
Vezi prin US, unde se ia in serios treaba cu crimele, nu ca la noi, unde daca nu e ruda cu noi, nu ne intereseaza, ca nimeni nu se gandeste ca exista criminali in serie destul de activi si pe la noi si ignorati de autoritati, care prefera sa bage sub pres cazul cat mai rapid si le pun stampila de sinucideri din prima secunda. Romania e raiul criminalilor in serie din punctul asta de vedere.
Nu stiu ce insinuezi tu dar ai picat ca trompeta in fantana.
Dupa ce, vezi tu, e un subiect sensibil, de oameni mari aici, apari cu criminali in serie si balarii visate azi noapte dupa vreun film nedigerat...
Chiar nu era cazul. Gasesti suficiente subiecte unde poti vana postari agramate.

Edited by dan1980_25, 19 May 2017 - 10:04.


#31
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postsamebo, on 19 mai 2017 - 09:41, said:

Nicio legătură între ce spui tu și subiectul topicului.  Încetează.

Acum am văzut că ai pus și link la știre... ce a fost în capul tău?!

Edited by althea, 19 May 2017 - 10:27.


#32
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Ok, althea. Mortii cu mortii, vii cu vii. Am destule informatii legale ca sa rezolv problema. Te rog, inchide subiectul. Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate