Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Libra Internet Bank

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
6307 replies to this topic

#4861
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Simbad nu cred că ai înțeles despre ce este vorba

#4862
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,723
  • Înscris: 13.03.2005

 Vettel, on 20 ianuarie 2023 - 21:01, said:

Domnule, Libra nu prea oferă nimic gratis față de alte bănci. Te aș combate cu argumente dar scriu de pe mobil

Țin contul și cardul Libra dintr-un singur motiv. probabil că dacă vor renunța și la acest beneficiu le voi închide pe amândouă

Ai dreptate.
SFAT: Folosește microfonul de la tastatură virtuală a telefonului, și atunci îți scrie telefonul ceea ce îi dictezi. O să te mai trezești că dacă spui "Lei" o să-ti scrie "RON", dar corectezi tu.

Attached Files



#4863
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Oftopic. Cum crezi că am scris mesajele de mai sus?
Numai că atunci când ești la volan e mai greu să pui și semnele de punctuație

#4864
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 27.11.2008

 Vettel, on 21 ianuarie 2023 - 10:03, said:

Oftopic. Cum crezi că am scris mesajele de mai sus?
Numai că atunci când ești la volan e mai greu să pui și semnele de punctuație

tot offtopic: Daca dictezi “virgula”, “punct” le pune bine
ontopic: ce mi se pare ca ofera libra in plus fata de alte banci e rapiditatea in decontarea tranzactiilor, informatiile disponibile si platforma de IB usor de folosit si sigura (desi cu interfata grafica invechita).
Minusuri mari la oferta de carduri, mai ales cele de credit.  
Accesul la avanposturi era o chestie f buna cand eMag nu limita drastic cashbackul posibil. In ultimii 2 ani, pare ca Libra a cam fost depasita de alte banci la oferta/gratuitati dar nu si la executie in IB

Edited by Drizzt89, 21 January 2023 - 12:19.


#4865
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,802
  • Înscris: 10.10.2011
Libra a ales o alta implementare a cardului virtual, din motivele lor. Dar functionalitatea de baza e aceeasi: vrei sa-ti deschizi rapid un card pe care sa-l folosesti la ce vrei tu, poti sa o faci. Pana la urma, cine vrea ca la Revolut…. are Revolut. In rest, ma intristeaza sa vad ca unii citesc un text simplu in limba romana si nu-l inteleg…

Edited by iRunaway, 21 January 2023 - 18:08.


#4866
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017
Exact. Și eu mă îngrijorez câteodată mă enervez...
Well ăsta e materialul

#4867
esatrop

esatrop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 02.05.2011
Daca aceste carduri digitale ar fi avut posibilitatea atasarii la conturile in valuta ar fi fost interesant, deoarece cele fizice in valuta presupun costuri (parca 5 lei lunar daca nu ma insel).
Altfel este ceva in plus fata de alte banci dar nu destul...

#4868
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
La Libra, cardurile digitale nu înseamnă virtuale. Ce este fizic pe bani, va fi pe bani și cel digital.

#4869
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 14.11.2005
Aveti idee daca alimentarea unui card Libra apare ca virament/transfer sau ca o tranzactie. Ma intereseaza mai exact cum il vede cardul din care se alimenteaza

#4870
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,929
  • Înscris: 30.08.2006
Tranzactie MONEYSEND INTRACOUNTRY MCC: 6536
Din ING apare cumparare pos.

Edited by Leo2006, 24 January 2023 - 10:54.


#4871
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017

 amami, on 24 ianuarie 2023 - 07:00, said:

La Libra, cardurile digitale nu înseamnă virtuale. Ce este fizic pe bani, va fi pe bani și cel digital.
normal că nu sunt
Libra e o bancă care nu e digitală așa cum spune și implementează niște chestii degeaba
Pentru ei cardurile virtuale sunt un vis îndepărtat...
Ing are, batranul cec are, Libra nu domne noi implementam altceva
Stau și mă întreb dacă cineva de la Libra oare citește ce scriem noi pe aici

#4872
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006
Citește, citește. Mai ales postările tale.

#4873
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 24.11.2019
Citesc si ma intreb!

Care este diferenta intre un eventual "card virtual multiuse" (alte banci) si un "card digital" (Libra)?
Sunt in alt mod gestionate din punct de vedere tehnic sau bancar? Au alta forta din punt de vedere al acceptabilitatii? Alte diferente?

Ma gandesc ca si cardul digital Libra poti sa-l anulezi si sa ceri imediat generarea altuia. Dar desigur ca nu este in varianta single use/disposable!

Poate diferenta ar fi doar faptul ca la Libra reemiterea cardului digital ar costa 5 lei? Sau nu?! Deci nu ca la Revolut sau alte banci, unde este gratuita.

O alta diferenta ar fi ca la cardul virtual Revolut spre exemplu, nu ai PIN. Deci nu-l poti utiliza la multimat. Trebuie utilizat cel fizic fie el inrolat in GPay.
La cel digital Libra, ai PIN? Banuiesc ca da. Ca si la cardurile ING ai PIN.

In concluzie, ma gandesc ca si cardul digital Libra ar fi utilizabil perfect, mai simplu, mai sigur si mai usor de inlocuit decat unul fizic, tot de la Libra. Similar unui card virtual, iar in comparatie cu cardul virtual Revolut, ar fi chiar mai versatil. Cu exceptia faptului ca nu e o varianta single use/disposable si ca probabil costa reemiterea.

Si apropo! La Libra se pot genera mai multe carduri digitale?

Edited by MiaJiro, 24 January 2023 - 12:01.


#4874
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
Am mai spus citeva zile în urmă, am încercat eu să iau în aplicație un card digital. Dar acesta venea cu un con nou așa că m-am lăsat păgubaș.
Deci cardul digital la Libra este divers față de cardul virtual de la alte bănci.
Este posibil ca la deschiderea unui cont nou să ceri un card digital in locul unui card fizic, și să poți să îl folosești înrolat în GPay la plata cu telefonul sau online.

#4875
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,929
  • Înscris: 30.08.2006
Libra si BT folosesc conturi noi pentru fiecare card emis. Nu cred ca se poate emite doar un card digital. Am citit ca trebuie sa ai cardul fizic ceea ce e ciudat.

#4876
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 29.03.2017

 5had3, on 24 ianuarie 2023 - 11:28, said:

Citește, citește. Mai ales postările tale.
nu știu dacă ești ironic, sarcastic sau caustic


Încă ceva Libra Bank a emis toate aceste carduri digitale fără să vină cu o documentație adecvată și fără să explice clienților despre ce e vorba fără să trimită, atenție, măcar un mail ce să vezi, ei sunt o bancă digitală domne

Edited by Vettel, 24 January 2023 - 12:48.


#4877
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010

 Leo2006, on 24 ianuarie 2023 - 12:28, said:

Libra si BT folosesc conturi noi pentru fiecare card emis. Nu cred ca se poate emite doar un card digital. Am citit ca trebuie sa ai cardul fizic ceea ce e ciudat.
Eu am deschis contul Libra la începutul lui ianuarie și am cerut card fizic, cel digital a apărut pe 20.01.
Am făcut o probă sa cer în aplicație cardul digital, dar a apărut scris cu cont nou. Deoarece nu am nevoie de alt cont am renunțat.
Găsesc normal in ziua de astăzi ca la deschiderea unui cont nou să nu ai nevoie de card fizic, este suficient pină la urmă și ceva digital.
Mai puțin plastic pe planetă nu este rău.
Mie îmi pare rău că nu era disponibil cînd am făcut eu contul, în urmă cu 3 săptămâni.

#4878
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 24.11.2019
Da! Se deschide cu un cont nou!

Vax! parca l-ar fi "gandit" Ciula si Ciolanu... :(

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate