Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ungaria lui Orban - procedura de infringement

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
656 replies to this topic

#55
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostCris007, on 27 aprilie 2017 - 22:12, said:


Cred ca i te adresezi lui max_01 cu "visezi original". El zice ca daca ies oamenii lui Orban in strada ii spulbera pe aia 40000..
Si eu eram de-acord cu tine, max_01 "viseaza original" dupa cum spui.
Tie ma adresez, fix tie.
In '89 ne-au oprit in fata portii si am asteptat imbarcati in camioane si ticsiti de munitie, daca deschideau poarta radeam toata Craiova.
Habar nu ai ce vorbesti din pacate si nu o spun cu rautate, imi faci mila.

#56
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,588
  • Înscris: 30.01.2008

View Postlil debul, on 27 aprilie 2017 - 21:06, said:

Si daca se continua in ritmul asta infect de neodiktatura se va termina urit.
Crezi ??

Io zic sa reconsideri putin si sa intelegi ca Orban nu e decit un nazist si un xenofob infect .


http://www.romaniali...din-1918-447511


Avertisment din partea Academiei Române: Ungaria reîncepe propaganda împotriva României. Transilvănenii n-ar fi dorit Unirea din 1918


Guvernul de la Budapesta a înființat un departament special, denumit Trianon 100, care a început deja să contracareze acțiunile preconizate de România pentru aniversarea, în anul 2018, a 100 de ani de la Marea Unire.
Acest avertisment sever a fost lansat, miercuri, la București, de Academia Română, într-o conferință denumită "Războiul informațional, sub lupă”.


"În limba maghiară și în limbi de circulație internațională, nu și în limba română, se distribuie informații care pregătesc opinia publică pentru ceea ce va urma. Opinia publică anglofonă și hispanofonă va afla că istoria românilor este istorie recentă, că românii fac parte dintre popoarele fără istorie, că termenul de valah nu este sinonim cu cel de român - idee prezentă de altfel și în Serbia, că Ardealul nu este România - pentru că face parte din România de mai puțin de 100 de ani și are legături istorice cu Ungaria decât cu România, că ungurii sunt civilizatorii bazinului carpatic. Pe Iancu de Hunedoara l-ar fi chemat de fapt Ioan de Hunedoara pentru că de fapt îl chema Ianoș, iar transilvănenii n-ar fi dorit Unirea iar aceasta s-ar fi făcut peste capul lor" - acestea sunt unele dintre ideile puse deja în circulație de propaganda ungară.

http://www.gandul.in...uresti-16247874

Edited by Daco_Get, 27 April 2017 - 22:20.


#57
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013

View Postlil debul, on 27 aprilie 2017 - 22:16, said:

Tie ma adresez, fix tie.
In '89 ne-au oprit in fata portii si am asteptat imbarcati in camioane si ticsiti de munitie, daca deschideau poarta radeam toata Craiova.
Habar nu ai ce vorbesti din pacate si nu o spun cu rautate, imi faci mila.

poate radeai un pic din Craiova atunci, dar ce crezi ca ti s-ar fi intamplat dupa aia? Mai vorbeai cu noi acum sau iti crestea frumos un stejar pe piept, undeva in natura, loc necunoscut?

Gandim si noi un pic pe termen mai lung de o saptamana?

Edited by chique, 27 April 2017 - 22:19.


#58
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

View Postlil debul, on 27 aprilie 2017 - 22:16, said:

Tie ma adresez, fix tie.
..imi faci mila
Anume la ce comentariu al meu te referi? Ai urmarit macar discutia?
Pastreaza-ti mila pentru tine.

Edited by Cris007, 27 April 2017 - 22:19.


#59
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
ce li s-a intamplat celor care au tras in 89?

#60
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostCris007, on 27 aprilie 2017 - 22:01, said:

Un bun crestin nu are nevoie sa omoare pe altii ca sa dovedeasca ce este. Este prin propriile fapte pozitive, prin ceea ce reprezinta el, nu prin ceea ce distruge.
Aia care cred ca se definesc prin ura fata de alti oameni nu sunt crestini, imi pare rau sa te trezesc la realitate, dar asta este.
Un bun crestin isi apara tara si religia, chiar cu pretul vietii.Un bun crestin nu accepta ca tara lui care nu este o tara de imigratie, sa devina o tara de imigratie pentru tot felul de scursuri si oameni de alte religii decat in numar extrem de mic pentru ca sa nu puna in pericol profilul religios, etnic si cultural al tarii sale.Nu poti sa fii asa zis progresist cum esti tu si bun crestin.
Intamplator si eu ma aflam duminica in Polonia tot intro biserica Sf Iosif, intrun mare oras undeva in cateva zile cat am stat nu am vazut fata de musulman, ca sa nu mai vorbim de oameni mascati in costume islamice traditionale.Majoritatea polonezilor nu ii vor la ei in tara asa ca Italia, Germania, Franta,Suedia,  Belgia cretinului asta exaltat de Verhofstadt care arata din ce in ce mai mult cu o tara magrebiana sau Olanda, nu au decat sa isi importe cat mai multe asemenea specimene insa sa nu aiba tupeul sa doreasca sa le impuna si altora gestul lor.Cris, fiecare are dreptul sa faca sex neprotejat cu o sifilitica insa nu are dreptul sa impuna si altora sa ii urmeze exemplu.

#61
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
@Daco_Get: si academia romana ce face in afara de avertismentul ala?

#62
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostDaco_Get, on 27 aprilie 2017 - 22:18, said:

Crezi ??

Io zic sa reconsideri putin si sa intelegi ca Orban nu e decit un nazist si un xenofob infect .
eu nu-i inteleg pe fanii lui Orban
ala este tot ceea nu reprezinta Europa ca valori, este intolerant, iliberal, iredentist
tot ceea ce este Orban reprezinda un atac la libertatea tuturor, inclusiv a ungurilor

#63
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postchique, on 27 aprilie 2017 - 22:18, said:



poate radeai un pic din Craiova atunci, dar ce crezi ca ti s-ar fi intamplat dupa aia? Mai vorbeai cu noi acum sau iti crestea frumos un stejar pe piept, undeva in natura, loc necunoscut?

Gandim si noi un pic pe termen mai lung de o saptamana?
Acum m-am prins, esti olteanca😁
Si nu vorbeam de mine , vorbeam de "Revolutie". Si de faptul ca un militar urmeaza ordine.

#64
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostGingisHan2015, on 27 aprilie 2017 - 22:02, said:

De ce ar invata pasareasca aia a voastra cand omul e roman din Romania? . Si de ce e o vina ? Simte si gandeste romaneste , nu e genul de  bagat inutil bete prin garduri .
Omul ala are un parinte maghiar si ar fi fost frumos din partea lui sa stie si limba maghiara.Este dovedit stiintific ca este un mare avantaj pentru un copil sa fie bilingv deoarece acest aspect il face sa fie mai inteligent.Sa nu mai vorbim de anumite oportunitati oferite de cunoasterea unei alte limbi mai ales cand este vorba de o limba vorbita intro tara vecina.Este un castig sa cunosti lb bulgara, sarba croata, ucraineana, turca, greaca, etc.

#65
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nazist, xenofob, revizionist, revansard, si sovin . Si acum declansator de procedura de infringement . Au ungurii cu ce se mandri . In curand arderea pe rug  a cartilor in Piata Parlamentului .

Edited by GingisHan2015, 27 April 2017 - 22:24.


#66
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postgezahofi, on 27 aprilie 2017 - 22:09, said:

Sau lui Tokes
Ai glume in program.

#67
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postmax_01, on 27 aprilie 2017 - 22:19, said:

Un bun crestin isi apara tara si religia, chiar cu pretul vietii.
Fume, c`est du Max
un bun crestin nu-i prost, crestinii aia care si-au aparat tara si religia au ingrasat pamanturile frantei, olandei, germaniei, uk-ului si scuze daca am ratat tot continentul

#68
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

View Postmax_01, on 27 aprilie 2017 - 22:19, said:

Un bun crestin isi apara tara si religia, chiar cu pretul vietii.Un bun crestin nu accepta ca tara lui care nu este o tara de imigratie, sa devina o tara de imigratie pentru tot felul de scursuri si oameni de alte religii decat in numar extrem de mic pentru ca sa nu puna in pericol profilul religios, etnic si cultural al tarii sale.Nu poti sa fii asa zis progresist cum esti tu si bun crestin.
Intamplator si eu ma aflam duminica in Polonia tot intro biserica Sf Iosif, intrun mare oras undeva in cateva zile cat am stat nu am vazut fata de musulman, ca sa nu mai vorbim de oameni mascati in costume islamice traditionale.Majoritatea polonezilor nu ii vor la ei in tara asa ca Italia, Germania, Franta,Suedia,  Belgia cretinului asta exaltat de Verhofstadt care arata din ce in ce mai mult cu o tara magrebiana sau Olanda, nu au decat sa isi importe cat mai multe asemenea specimene insa sa nu aiba tupeul sa doreasca sa le impuna si altora gestul lor.Cris, fiecare are dreptul sa faca sex neprotejat cu o sifilitica insa nu are dreptul sa impuna si altora sa ii urmeze exemplu.
Un bun crestin nu are nicio treaba cu o tara in care e exaltata ura, rasismul si xenofobia.
Obsesile tale cu sifilisul, oamenii mascati, nu au nicio treaba cu crestinismul.

#69
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,588
  • Înscris: 30.01.2008

View Postmax_01, on 27 aprilie 2017 - 22:22, said:

.. ar fi fost frumos din partea lui sa stie si limba maghiara.

Dar ce a frumos ar fi sa stii limba tarii in care te-ai nascut traiesti si mori . Nu crezi ??

Bine asta daca nu esti destul de imbecil sa te duca mintea si sa nu poti invata limba tarii in care traiesti toata viata .

Ce zici ?

#70
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
si n-au facut bine?

#71
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostCris007, on 27 aprilie 2017 - 22:19, said:


Anume la ce comentariu al meu te referi? Ai urmarit macar discutia?
Pastreaza-ti mila pentru tine.
La ala cu "Revolutia", ca doar te-am citat si da, uneori simt mila.

#72
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostCris007, on 27 aprilie 2017 - 22:12, said:

Cred ca i te adresezi lui max_01 cu "visezi original". El zice ca daca ies oamenii lui Orban in strada ii spulbera pe aia 40000..
Si eu eram de-acord cu tine, max_01 "viseaza original" dupa cum spui.
Orban a fost votat de milioane de oameni.Ce conteaza mai mult, vointa a 40.000 de oameni sau a unor milioane de oameni?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate