Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Ungaria lui Orban - procedura de infringement

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
656 replies to this topic

#37
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 OriginalCopy, on 27 aprilie 2017 - 21:40, said:

Zau. Chiar si subsemnatul are 50% sange unguresc. Dar ma consider oltean Posted Image
Inseamna ca-ti renegi originile. Ceea ce nu e ceva onorabil...

#38
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

 max_01, on 27 aprilie 2017 - 21:51, said:

Pasarea malai vizeaza.Cris, in Polonia si Ungaria, falsii multiculutu o iau si o vor lua in barba destul timp de acum incolo.Duminica am fost intro biserica din Polonia, intrun mare oras.Era plina biserica de oameni, de diferite varste, inclusiv tineri.Se statea si in picioare.Asta inseamna ca acei oameni sunt crestini si cred in valorile bisericii lor.De cine sunt legati mai tare sufleteste acesi oameni, de actualul guvern,  conservator si crestin sau de cei care au idei opuse actualului guvern profund crestin si religios?Ca nu toata populatia poloneza nu gandeste la fel, este foarte adevarat insa la vot conteaza cum a votat majoritatea alegatorilor si nu cum au votat minoritarii adica asa zisii multicultu.
Asta nu inseamna nimic.
Ca si catolic, si eu merg duminica la Sf.Iosif, destul de des. Toti catolicii pe care-i stiu, si stiu zeci, nu recunosc ura xenofoba si rasismul ca fiind valori crestine si am discutat asta cu ei ca ma interesa. Deci ce crezi tu in mod superficial e una, realitatea e alta.

#39
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 Hunor_66, on 27 aprilie 2017 - 21:48, said:

Da, in Ungaria scade Fidesz-ul si creste Jobbik-ul.
Ungurii is de parere ca Orbán nu-i destul de infipt... Posted Image
Anul viitor sunt alegeri parlamentare in Ungaria?

#40
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 Cris007, on 27 aprilie 2017 - 21:54, said:


Asta nu inseamna nimic.
Ca si catolic, si eu merg duminica la Sf.Iosif, destul de des. Toti catolicii pe care-i stiu, si stiu zeci, nu recunosc ura xenofoba si rasismul ca fiind valori crestine si am discutat asta cu ei ca ma interesa. Deci ce crezi tu in mod superficial e una, realitatea e alta.
Lasi impresia ca toata lumea catolica e MK si nu prea cred sa fie asa.

#41
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 Cris007, on 27 aprilie 2017 - 21:52, said:

Si Romania Mare avea perioade cand crestea. Pana la urma alternanta era tot intre marile blocuri.
PRM se limita doar la vorbe.Nu avea o doctrina economica asa cum are FIDESZ.Din punctul meu de vedere un bun maghiar care tine la tara, poporul si cultura sa, are de ales doar intre FIDESZ sau Jobick

 Cris007, on 27 aprilie 2017 - 21:54, said:

Asta nu inseamna nimic.
Ca si catolic, si eu merg duminica la Sf.Iosif, destul de des. Toti catolicii pe care-i stiu, si stiu zeci, nu recunosc ura xenofoba si rasismul ca fiind valori crestine si am discutat asta cu ei ca ma interesa. Deci ce crezi tu in mod superficial e una, realitatea e alta.
Un bun crestin nu accepta ca tara lui sa fie islamizata.Daca este cazul, un bun crestin moare in lupta ca sa isi apere tara si credinta sa.Fata de tine, polonezii chiar sunt buni crestini si daca ar fi cazul, sunt dispusi sa moara pentru tara si credinta lor.Un asa zis multicluti nu poate fi si bun crestin ci doar fals crestin.Tu Cris, esti doar un fariseu.Esti un fals crestin cum esti si un fals progresist pentru ca idealurile tale utopice nu sunt progres ci regres.Ele nu aduc bunastare si satisfcatie ci doar neplaceri si suferinta.

Edited by max_01, 27 April 2017 - 22:09.


#42
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

 max_01, on 27 aprilie 2017 - 21:54, said:

Caderea lui Ceausescu s-a datorat exclusiv lui Bush si Gorbaciov si nu celor 40.000 de oameni pentru ca fara URSS si SUA, despre care DSS stia ca abia asteapta sa intervina militar, deschis, in Romania, si azi am fi avut RSR si vechiul regim.Bine ca am scapat de el.
Nu ti-e putin rusine sa minimizezi in asa hal moartea a sute de romani la Revolutia din '89? Indiferent de teoriile tale conspirationiste, oamenii aia au fost pe strada, oamenii aia s-au batut cu securitatea, oamenii aia l-au ucis pe dictator. Nu teoriile tale cu CIA.

Oamenii lui Orban lui Orban sa iasa din casa ca sa ce? Sa ia la bataie 40000 de cetateni maghiari? Asa vezi tu viitorul Ungariei adus de Orban? Ungurii omorandu-se intre ei, asta e marea mostenire lasata in urma de extrema dreapta? De-altfel e firesc sa fie asa, extremistii nu cunosc decat ura.

Edited by Cris007, 27 April 2017 - 22:01.


#43
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 Hunor_66, on 27 aprilie 2017 - 21:54, said:

Inseamna ca-ti renegi originile. Ceea ce nu e ceva onorabil...
Omul provine dintr-o familie mixta, nu a invatat limba maghiara in copilarie, probabil ca nu o cunoaste, si asta doar din vina parintelui de origine maghiara , in casa s-a vorbit doar romaneste, a crescut si socializat doar intre romani asa ca nu se simte legat de limba si cultura maghiara.

#44
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Da Criss . Astia sunt " infipti " .

#45
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 Cris007, on 27 aprilie 2017 - 21:59, said:

Nu ti-e putin rusine sa minimizezi in asa hal moartea a sute de romani la Revolutia din '89. Indiferent de teoriile tale conspirationiste, oamenii aia au fost pe strada, oamenii aia s-au batut cu securitatea, oamenii aia l-au ucis pe dictator. Nu teoriile tale cu CIA.

cat de pe langa esti de adevar

#46
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

 max_01, on 27 aprilie 2017 - 21:58, said:


Un bun crestin nu accepta ca tara lui sa fie islamizata.Daca este cazul, un bun crestin moare in lupta ca sa isi apere tara si credinta sa.Fata de tine, polonezii chiar sunt buni crestini si daca ar fi cazul, sunt dispusi sa moara pentru tara si credinta lor.Un asa zis multicluti nu poate fi si bun crestin ci doar fals crestin.
Un bun crestin nu are nevoie sa omoare pe altii ca sa dovedeasca ce este. Este prin propriile fapte pozitive, prin ceea ce reprezinta el, nu prin ceea ce distruge.
Aia care cred ca se definesc prin ura fata de alti oameni nu sunt crestini, imi pare rau sa te trezesc la realitate, dar asta este.

#47
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

 max_01, on 27 aprilie 2017 - 21:51, said:

Pasarea malai vizeaza.Cris, in Polonia si Ungaria, falsii multiculutu o iau si o vor lua in barba destul timp de acum incolo.Duminica am fost intro biserica din Polonia, intrun mare oras.Era plina biserica de oameni, de diferite varste, inclusiv tineri.Se statea si in picioare.Asta inseamna ca acei oameni sunt crestini si cred in valorile bisericii lor.De cine sunt legati mai tare sufleteste acesi oameni, de actualul guvern,  conservator si crestin sau de cei care au idei opuse actualului guvern profund crestin si religios?Ca nu toata populatia poloneza nu gandeste la fel, este foarte adevarat insa la vot conteaza cum a votat majoritatea alegatorilor si nu cum au votat minoritarii adica asa zisii multicultu.
Nu ai citit ca e suficient sa gaseasca Soros vreo 40 de mii de progresisti si gata sa terminat ? Se numeste o leaca de anarhie dar conteaza scopul.

#48
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
De ce ar invata pasareasca aia a voastra cand omul e roman din Romania? . Si de ce e o vina ? Simte si gandeste romaneste , nu e genul de  bagat inutil bete prin garduri .

Edited by GingisHan2015, 27 April 2017 - 22:02.


#49
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
un bun crestin nu se sinucide

#50
gezahofi

gezahofi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 05.08.2011

 max_01, on 27 aprilie 2017 - 21:54, said:

Caderea lui Ceausescu s-a datorat exclusiv lui Bush si Gorbaciov si nu celor 40.000 de oameni pentru ca fara URSS  etc.

Sau lui Tokes

#51
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 Cris007, on 27 aprilie 2017 - 21:59, said:


Nu ti-e putin rusine sa minimizezi in asa hal moartea a sute de romani la Revolutia din '89? Indiferent de teoriile tale conspirationiste, oamenii aia au fost pe strada, oamenii aia s-au batut cu securitatea, oamenii aia l-au ucis pe dictator. Nu teoriile tale cu CIA.

Oamenii lui Orban lui Orban sa iasa din casa ca sa ce? Sa ia la bataie 40000 de cetateni maghiari? Asa vezi tu viitorul Ungariei adus de Orban? Ungurii omorandu-se intre ei, asta e marea mostenire lasata in urma de extrema dreapta? De-altfel e firesc sa fie asa, extremistii nu cunosc decat ura.
Visezi original, da' ma si mir cum mai poate sustine cineva asa ceva in 2017.
Si stii ce ma mai mira ? Daca sintem asa de zmardoi cum se face ca ne conduc niste hoti ?

#52
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

 lil debul, on 27 aprilie 2017 - 22:10, said:

Visezi original, da' ma si mir cum mai poate sustine cineva asa ceva in 2017.
Si stii ce ma mai mira ? Daca sintem asa de zmardoi cum se face ca ne conduc niste hoti ?
Cred ca i te adresezi lui max_01 cu "visezi original". El zice ca daca ies oamenii lui Orban in strada ii spulbera pe aia 40000..
Si eu eram de-acord cu tine, max_01 "viseaza original" dupa cum spui.

Edited by Cris007, 27 April 2017 - 22:12.


#53
SylexMM

SylexMM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 15.04.2010

 Cris007, on 27 aprilie 2017 - 21:59, said:

Nu ti-e putin rusine sa minimizezi in asa hal moartea a sute de romani la Revolutia din '89? Indiferent de teoriile tale conspirationiste, oamenii aia au fost pe strada, oamenii aia s-au batut cu securitatea, oamenii aia l-au ucis pe dictator. Nu teoriile tale cu CIA.
Nu te supăra că te întreb, tu câți ani ai avut în 89?

#54
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 SylexMM, on 27 aprilie 2017 - 22:13, said:

Nu te supăra că te întreb, tu câți ani ai avut în 89?

un mic offtopic: poate era la faza PAC!

Edited by mihnearau1, 27 April 2017 - 22:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate