Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Ungaria lui Orban - procedura de infringement

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
656 replies to this topic

#19
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 Cris007, on 27 aprilie 2017 - 21:12, said:

Foarte bine. Nu-l vad bine pe Orban, lumea e din ce in ce mai nemultumita prin Ungaria daca e sa judecam dupa miscarile de strada. Nu Bruxelles-ul o sa-l dea jos ci proprii sai cetateni.
Ungaria are o populatie de circa 10 milioane de oameni.Circa 40.000 de oameni, de exemplu, nu reprezinta toata populatia Ungariei ci doar un mic segment al populatiei afiliat politic social democratilor maghiari si asa zisilor progresisti subordonati unor cercuri oculte de influenta globala.

#20
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Hunor_66, on 27 aprilie 2017 - 21:39, said:

Zau. Chiar si subsemnatul are 50% sange unguresc. Dar ma consider oltean :lol:

#21
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 GingisHan2015, on 27 aprilie 2017 - 21:34, said:

Incerca dictatorul care inchide universitati europene si ziare care-l critica un ranjet tamp , da lumea in sala aproba cu nesat .
Da' cand lumea in sala il aplauda pe Orbán, ai auzit ?

#22
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

 Alecsandru010, on 27 aprilie 2017 - 21:01, said:

Si viitorul presedinte al Frantei are o pozitie la fel de cinstita si onesta:


ala care promite ca va penaliza polonia ca se muta o fabrica din franta in polonia?

Edited by mihnearau1, 27 April 2017 - 21:42.


#23
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

 Hunor_66, on 27 aprilie 2017 - 21:32, said:

Pune si discursul lui Orbán, ca sa apreciem impartialitatea matale... Posted Image

Ozosep, ozosep.. e bine?

Quote

The Council should declare Hungary to be at risk of breaching fundamental rights. The fact that it did not do so over Poland’s controversial reforms to its constitutional tribunal is no excuse not to act this time. EU members should also consider financial penalties against Hungary. They have done so in the past over the country’s failure to correct its budget deficit and, with a rewrite of the regulation underpinning the EU’s cohesion fund, they could do so again.

At the very least, the EU should provide political, moral and financial support for embattled civil society groups and Budapest demonstrators.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1UppdPTKDDU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Alecsandru010, 27 April 2017 - 21:44.


#24
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 PlatonX, on 27 aprilie 2017 - 21:12, said:

Cand Ungaria a semnat aderarea la UE, nu a stiut ce semneaza ?
Cu alte cuvinte, daca Ungaria nu dorea in Uniune, era corect sa spuna de la inceput ca nu eset de acord cu ceea ce scrie in diferite tratate pe care le-a semnat. Altfel, chiar nu inteleg logica acestei atitudini impotriva UE.
Cand a semnat Ungaria acel tratat nu s-a pus problema ca Ungaria sa fie colonizata de musulmani si africani sau ca Ungaria sa fie aservita in totalitate planurilor marsave ale unor cercuri oculte de influenta globala care sunt papusarii actualilor lideri politici vest europeni.Ma indoiesc ca in tratatul semnat de Ungaria ca sa adere la UE scrie clar ca Ungaria va accepta sa fie colonizata de muslimi si negri sau indicatiile pretioase ale celor care au absolvit universitatea patronata de Soros la Budapesta.

 Hunor_66, on 27 aprilie 2017 - 21:41, said:

Da' cand lumea in sala il aplauda pe Orbán, ai auzit ?
Evident ca nu a auzit.

#25
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 Kersim, on 27 aprilie 2017 - 21:25, said:

Sper sa si-o ia urat de tot, dar urat nu asa..

Si dupa aia sa le taie putin si din avantul polonezilor, ca prea se cred ei tari.
"Doamne, nu vreau sa dea mai mult lapte capra mea, as vrea in schimb ca toate caprele din sat sa dea mai putin lapte decat capra mea !"

Edited by Hunor_66, 27 April 2017 - 21:45.


#26
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008

 Alecsandru010, on 27 aprilie 2017 - 21:01, said:

In cazul Poloniei lucrurile s-au impotmolit, Polonia fiind totusi Polonia. Da' cineva trebuie tras pe roata si sa fie dat exemplu, iar Orban si Ungaria e suficient de mici ca sa fie suprimati.

Asta vine de la aia cu Europa cu 2 viteze/luati imigranti ca asa am hotarat noi ideologic?

O sa se intample fix nimic cum (nu)s-a intamplat si cu Polonia

#27
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

 max_01, on 27 aprilie 2017 - 21:39, said:

Ungaria are o populatie de circa 10 milioane de oameni.Circa 40.000 de oameni, de exemplu, nu reprezinta toata populatia Ungariei ci doar un mic segment al populatiei afiliat politic social democratilor maghiari si asa zisilor progresisti subordonati unor cercuri oculte de influenta globala.
40000 au fost se spune si la revolutia Romana in Bucuresti, cand a inceput..
40000 e foarte mult, Orban nu are atata politie cat sa opreasca un val de 40000 de oameni la o adica. Un deget daca ridica asupra lor, si astia devin sute de mii.

#28
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Daia nu e Ungaria lui Orban mai bine vazuta in UE :)
Si daia nu mai pot ungurii si daia ii injura toti prin Germania, Franta sau Italia :)
Noi oitele de aici nu suntem in stare sa dam cu insecticid tuturor jigdiilor care au tinut Romania la nivel de mana a 7-a si zambim ca niste retardati cand suntem taxati peste masura, aratam cu degetul spre Ungaria.
Hai sa-i lasam pe aia care au ajuns in 2017 sa rada si sa-i uerecheze pe ungurii din Ungaria nu noi care suntem in 1980 ca nivel de trai si-n 1990 si la nivel de fabricatie al masinilor, (exceptand fabrica Ford).

#29
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 Kersim, on 27 aprilie 2017 - 21:25, said:

Sper sa si-o ia urat de tot, dar urat nu asa..

Si dupa aia sa le taie putin si din avantul polonezilor, ca prea se cred ei tari.
Vom trai si vom vedea.Am fost in urma cu cateva zile in Polonia si mi-a placut ce am vazut pe acolo.Fata de Romania, Polonia se afla la cativa ani distanta.
Fata de romani, polonezii sunt patrioti, fata de francezi, olandezi sau italieni, cu adevarat polonezii sunt crestini asa ca isi vor urmari interesul national si cel care le va permite sa pastreze profilul crestin al tarii lor.

#30
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 Cris007, on 27 aprilie 2017 - 21:28, said:

Faza cu Ungaria si Polonia e ca oricum aia care sunt la putere de destul de multa vreme incep sa se erodeze oricum in mod natural. Si Orban si cei de prin Polonia si-au cam consumat combustibilul, lumea incepe sa aibe alte prioritati, doreste alternanta, etc. Lucrurile se rezolva natural oricum.
Da, in Ungaria scade Fidesz-ul si creste Jobbik-ul.
Ungurii is de parere ca Orbán nu-i destul de infipt... :)

#31
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 Hunor_66, on 27 aprilie 2017 - 21:41, said:

Da' cand lumea in sala il aplauda pe Orbán, ai auzit ?
Ma impiedica imaginea cartilor arse in piata publica ca pe timpurile idolilor lui . Si ma gandeam cu ce a gresit poporul maghiar  de a ajuns la o reeditare a acelor vremuri .
Vorba  initiatorului interpelarii  " vezi dusmani in toate zonele " . De la mediul academic la jurnalism si libertatile cetatenesti . Viktor Stalinorban,  conte de Brejnevsky .

#32
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008

 Kersim, on 27 aprilie 2017 - 21:25, said:

Sper sa si-o ia urat de tot, dar urat nu asa..

Si dupa aia sa le taie putin si din avantul polonezilor, ca prea se cred ei tari.

Sa speram ca n-au buzele reci cand le taie avantul polonezilor.Posted Image

#33
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 Cris007, on 27 aprilie 2017 - 21:28, said:

Faza cu Ungaria si Polonia e ca oricum aia care sunt la putere de destul de multa vreme incep sa se erodeze oricum in mod natural. Si Orban si cei de prin Polonia si-au cam consumat combustibilul, lumea incepe sa aibe alte prioritati, doreste alternanta, etc. Lucrurile se rezolva natural oricum.
Pasarea malai vizeaza.Cris, in Polonia si Ungaria, falsii multiculutu o iau si o vor lua in barba destul timp de acum incolo.Duminica am fost intro biserica din Polonia, intrun mare oras.Era plina biserica de oameni, de diferite varste, inclusiv tineri.Se statea si in picioare.Asta inseamna ca acei oameni sunt crestini si cred in valorile bisericii lor.De cine sunt legati mai tare sufleteste acesi oameni, de actualul guvern,  conservator si crestin sau de cei care au idei opuse actualului guvern profund crestin si religios?Ca nu toata populatia poloneza nu gandeste la fel, este foarte adevarat insa la vot conteaza cum a votat majoritatea alegatorilor si nu cum au votat minoritarii adica asa zisii multicultu.

#34
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

 Hunor_66, on 27 aprilie 2017 - 21:48, said:

Da, in Ungaria scade Fidesz-ul si creste Jobbik-ul.
Ungurii is de parere ca Orbán nu-i destul de infipt... Posted Image
Si Romania Mare avea perioade cand crestea. Pana la urma alternanta era tot intre marile blocuri.

#35
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Singura problema cu Orban este ca se opune si o spune pe bune, vor incerca sa il atace pt orice aratind lumii ca Orban e sanchi, un nenorocit.
Si noi il injuram in timp ce stam ca niste "parteneri strategici" la coada la vize, Kunta Kinte style. Sau ii aplaudam pe francezi, care se pisha pe noi cu orice ocazie.
Slugi.

#36
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 Cris007, on 27 aprilie 2017 - 21:45, said:

40000 au fost se spune si la revolutia Romana in Bucuresti, cand a inceput..
40000 e foarte mult, Orban nu are atata politie cat sa opreasca un val de 40000 de oameni la o adica. Un deget daca ridica asupra lor, si astia devin sute de mii.
Caderea lui Ceausescu s-a datorat exclusiv lui Bush si Gorbaciov si nu celor 40.000 de oameni pentru ca fara URSS si SUA, despre care DSS stia ca abia asteapta sa intervina militar, deschis, in Romania, si azi am fi avut RSR si vechiul regim.Bine ca am scapat de el.
Este suficient sa iasa in strada doar alegatorii lui Orban ca sa se faca ordine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate