Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 

The Handmaid's Tale (2017 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007
Și între timp s-a difuzat și sezonul 5. Din punctul meu de vedere foarte bun și incitant.

Urmează sezonul 6 care va fi cel final. Din păcate lansarea s-a amânat din toamna lui 2023 în 2024 deci mai așteptăm un an.

A apărut și continuarea romanului inițial, "Testamentele" care în sfârșit dau o finalitate întregii narațiuni. Recomand citirea lui chiar dacă unii considera ca cititul e pentru fete, contrar regulilor din Gilead.

#38
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,880
  • Înscris: 17.08.2022
Multumesc pentru informatie.
Am ramas cu un gust de "inca" ce pare ca se realizeaza....!!

#39
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,880
  • Înscris: 17.08.2022
Gust de "inca", care din pacate in sezonul 5 s-a transformat in prea lung, prea subtire, prea artificial.
10 episoade in care nu se intampla mare lucru, episoade trase de par, logica franta, actiune previzibila....

Ma opresc aici - indiferent cate sezoane vor urma si cred ca vor fi multe....

#40
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007
Opreste-te unde vrei. Într-adevăr poate ca acțiunea a fost mai diluata dar nicidecum logica frântă, artificial, previzibil.

Iar după cum am zis ceva nu vor mai urma sezoane multe, 6 fiind sezonul final.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate