Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

verificarea tehnică periodică a instalației de utilizare a gazelor naturale(engie-anre)

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,416
  • Înscris: 01.12.2001
Sa va zic cum e la mine la revizia de 2 ani?
Vine tipul. Se uita si zice: aveti teava sudata? Fara mufe? E clar. Pune aparatul la olandezul de la centrala, bipaie ala, schimba 2 garnituri si pleaca. Maxim 2 minute.
La final zice: mergeti la birou peste 3 zile si luati hartiile. Nu am fost nici dupa 6 luni sa le iau.
Din 2 in 2 ani schimba doar 2 garnituri. Tot de el puse. Atat.

#20
alexbowwow

alexbowwow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 12.06.2010

View Post86-APP, on 29 martie 2017 - 20:13, said:

Va inteleg dar asta este procedura lor .
Acel document este o hirtie fara valoare . In urma ei se da un acord de acces , dupa care incep procedurile . Nu eu am zis ca trebuie precizat tipul ( numele ) consumatorului .
Proiect se cere de cind lumea .La dvs  deoarece apareti fara consumatori , trebuie facute acte de deschidere gaz la consumatori , si este obligatoriu proiectul , deoarece se face punere in functiune cu reprezentantul distrigaz .
Faptul ca s-au facut verificari sau VTP la centrala fara sa se verifice proiectul , este o incalcare a normelor . Cine vrea sa ramina fara autorizatie , poate sa riste .
Dvs trebuia sa contactati o firma , nu distrigazul , si sa va pune actele in ordine .

tocmai mi-am adus aminte ca dupa ce am facut contractul la gdf suez si am trecut gazele pe numele meu de pe cel al dezvoltatorului, doamna de la ghiseu mi-a printat o factura cu consum 0 in valoare de 230 ron si mi-a spus ca trebuie platita, deoarece reprezinta punerea in functiune.
deci ce sa mai inteleg?
acea factura am platit-o din ziua aia...

#21
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Sint mai multe proceduri care se numesc " punere in functiune " ...
Credeam ca pina acum ati contactat o firma sa va faca " lumina " !

#22
alexbowwow

alexbowwow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 12.06.2010
ii astept pe cei de la engie sa vina sa imi faca proiectul si poate ii rog pe ei sa faca si punerea in functiune.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate