Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Asus A8N-E

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mcatalin

mcatalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 20.06.2002
1. As vrea sa aflu ce parere aveti despre placa de baza Asus A8N-E. Am tot auzit de probleme cu S-ATA de pe ea...
2. Vreau sa pun niste memorii PC3200 pe ea..Pot pune si altfel de memorii (PC4300, etc...)?
Multumesc

#2
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Este o placa buna dar ai grija sa ii faci update de bios la ultima versiune existenta pe site (1010 daca nu au scos alta) - ATENTIE la update !
Pe placa merg doar memori DDR nu si DDR2.

#3
mcatalin

mcatalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 20.06.2002
Multumesc Doru...Ai idee daca ii fac upgrade de bios si o stric pierd garantia?
Ce MB Asus in sk939 chiar este in regula? Ma refer stabil, fara sa mai fac upgrade-uri si alte fitze...

#4
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Normal nu se acorda garantia in cazul unui update nereusit - acum depinde si de firma si daca ei constata asta.
Placa este una foarte buna dar face diferite probleme daca are o versiune de bios mai veche. S-au tot scos noi versiuni de update pentru bios, cam 8 erau ultima data, care corecteaza diferitele probleme - sunt specificate pe site la asus la sectiunea download.
Astea acum vad ca vin cu versiunea v.10.08, deocamdata eu nu am avut venite cu ultima versiune v.10.10, dar le-am facut update la cateva.
Placa este foarte buna nu te dezamagi de pe chestia asta! daca are biosul v.10.08 nu ai probleme cu ea, cele mai vechi cu v.10.05 aveau probleme, plus ca un update de bios se face usor.
Iti recoman placa asta !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate