Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Roaming dupa 15.06.2017

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2653 replies to this topic

#1999
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Poti reincarca mai in avans si activa optiunea de mai multe ori simultan. Sau poti lua lycamobile cu promotia actuala ai 3,5 GB in roaming SEE la 3,5 euro + internet nelimitat in tara.

#2000
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Mai comod la abonament, factura pentru netul fix, televiziunea si telefonul fix de acasa oricum vine, de ce sa nu vina si mobilul meu pe ea? Cu sa fara roaming, in roaming eu admit un cost suplimentar de maxim 6 euro, 10 in caz exceptional, preferabil 6.

Asta inseamna SMS si maxim 1-2 apeluri efectuate, de sunat nu ma suna nimeni in Antalya.

Si acum exista Whatsapp, exista Vo-Wi-Fi.

SMS dau doar catre o singura persoana care nu vrea Whatsapp, care insa de 2 ani are si un numar de Digi pe care ii dau SMS, din roaming ii dau pe Orange.

#2001
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004
1. Din nou apar comparatii intre abonamente si prepay. Nu-si au rostul, suntem la Digi, sectiunea Roaming. Digi nu are Roaming pe prepay. Deci, de ce vorbim despre prepay pe sectiunea Roaming de la Digi? Nu este topic de versus.
2. Daca ai doar abonament Digi si ai nevoie de roaming, atunci vei folosi ce ai. Doar nu iti cumperi un prepay de la altii pt roaming. Nu este practic sa ai alt numar de telefon in roaming. Nu vad beneficiul sa pleci in concediu cu 2 numere de telefon.

#2002
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View PostLunaCrystal, on 16 mai 2019 - 13:09, said:

Poti reincarca mai in avans si activa optiunea de mai multe ori simultan. Sau poti lua lycamobile cu promotia actuala ai 3,5 GB in roaming SEE la 3,5 euro + internet nelimitat in tara.
De câte ori? De ce să nu plătesc exact cât consum, fără nicio grijă, nici mai mult, nici mai puțin?!?
Neah! Prefer Digi!

View Postaboicu, on 16 mai 2019 - 13:40, said:

1. Din nou apar comparatii intre abonamente si prepay. Nu-si au rostul, suntem la Digi, sectiunea Roaming. Digi nu are Roaming pe prepay. Deci, de ce vorbim despre prepay pe sectiunea Roaming de la Digi? Nu este topic de versus.
2. Daca ai doar abonament Digi si ai nevoie de roaming, atunci vei folosi ce ai. Doar nu iti cumperi un prepay de la altii pt roaming. Nu este practic sa ai alt numar de telefon in roaming. Nu vad beneficiul sa pleci in concediu cu 2 numere de telefon.
Corect

#2003
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
De cate ori estimezi ca vei consuma minim, si cand e cazul mai suplimentezi.

View Postaboicu, on 16 mai 2019 - 13:40, said:

1. Din nou apar comparatii intre abonamente si prepay. Nu-si au rostul, suntem la Digi, sectiunea Roaming. Digi nu are Roaming pe prepay. Deci, de ce vorbim despre prepay pe sectiunea Roaming de la Digi? Nu este topic de versus.
2. Daca ai doar abonament Digi si ai nevoie de roaming, atunci vei folosi ce ai. Doar nu iti cumperi un prepay de la altii pt roaming. Nu este practic sa ai alt numar de telefon in roaming. Nu vad beneficiul sa pleci in concediu cu 2 numere de telefon.
1. De acord. Alt lips la Digi roamingul la cartela.

2. Iei prepay pentru back-up de la altii si pentru a fi mai ieftin. Sigur daca in roaming consumi 100 de mb si 5 minute nu renteaza, dar daca consumi 1000 de minute/sms si 10 GB de net altfel stau lucrurile.

#2004
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005

View PostDieselCRDI, on 16 mai 2019 - 05:07, said:


Eu am calculat ceea ce mă interesează pe mine: internet.
La 10GB, ies un pic mai ieftin pe Vodafone prepay, așa este.
Cine are timp, chef și răbdare să tot reîncarce, să o facă!
Eu prefer Digi. :)
Nu stiu cum calculezi tu, dar e cam dublu la digi fata de vdf...
Pt 7 gb ai 25 euro+5 euro abo... adica 30 euro... la vdf ai 15 euro...

Comparatiile le fac pt mojicia digi-ului... nu pt placerea utilizatorul ( fiecare face cum crede)... si spun mojicia digi pt ca ei striga hotii... cum ca ei sunt ieftini ( nu ca altii) si vor conditii speciale la roaming...
Chiar nu inteleg de ce se taxeaza apelul primit la rds in roaming SSE????.

#2005
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Nu mai refac calculul. La 10 GB, era cu vreo 5 Euro mai scump.
Abonamentul de ~ 3 Euro, nu l-am inclus. Oricum îl plătesc lunar.
După cum spuneam, prefer să nu mă limitez la "porțioare" de câte 1800 MB!

#2006
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Poti lua portii de 7 gb sau 16 gb...
Asta sa nu zic ca ai 2000 min la apeluri si nimitat primit fara bani..
.. dar... da... de gustibus... spor

Edited by khristian78, 16 May 2019 - 21:17.


#2007
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
7 ? Și dacă consum 20? Sau 3? Mereu să stau cu porția!
Nu, mulțumesc, nu mă consider masochist! ;)

Apelurile, nu mă interesează! Folosesc FaceTime "la greu"! :D

#2008
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Nu-i vorba de tine... si nici nu ma intereseaza cum "servesti" tu... faci cum vrei...
Eu vreau doar sa subliniez ca digi e scump oricum il servesti...si c-ar fi scump nu-i nici asta bai... dar ma irita faptul ca ei se victimizeaza (mai ales cand vezi cati doritori se servicii au) si cer conditii speciale de la stat... distorsioneaza piata... de ce vor sa fie platiti pt apelul primit in roaming??? De ce? Motivul???

#2009
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Că au cele mai ieftine abonamente și nu limitează roamingul? ;)

#2010
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Ieftine pe draq... ai tu fixuri ca si cu kkturile ea de aifoane...
La vdf, orange si telekom... pt 1 euro incarcat sunt sunat cel putin 4 luni gratuit... si cum eu sunt sunat cam 2000 de min pe luna de familie ar trebui in 4 luni sa decartez la digi cel putin 100 de euro... pe cand la ceilalti ZERO.. 1 euro imi ramane pt sms-uri...
Iar abonamente sunt la telekom, vdf, orange... mult mai ieftine si la o calitate a rrtelei si serviciilor net superioare celor de la digi...


Iar asta NU JUSTIFICA DIGI conditiile speciale pt ROAMING!!!
DIGI NU E IEFTINA SI NU MERITA CONDITII SPECIALE DE ROAMING!!!

#2011
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 16.04.2007

View Postkhristian78, on 17 mai 2019 - 07:47, said:

Iar abonamente sunt la telekom, vdf, orange... mult mai ieftine si la o calitate a rrtelei si serviciilor net superioare celor de la digi...
Nu mai sunt la curent cu abonamentele Org si Vdf, dar vad ca cele mai ieftine ar fi 11 respectiv 13 euro.
Exista si altele mai ieftine ?

#2012
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Sunt, sunt...

#2013
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 16.04.2007
Nu contest, dar care sunt alea, ca eu nu am gasit.

#2014
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postkhristian78, on 17 mai 2019 - 07:47, said:

Ieftine pe draq... ai tu fixuri ca si cu kkturile ea de aifoane...
La vdf, orange si telekom... pt 1 euro incarcat sunt sunat cel putin 4 luni gratuit... si cum eu sunt sunat cam 2000 de min pe luna de familie ar trebui in 4 luni sa decartez la digi cel putin 100 de euro... pe cand la ceilalti ZERO.. 1 euro imi ramane pt sms-uri...
Iar abonamente sunt la telekom, vdf, orange... mult mai ieftine si la o calitate a rrtelei si serviciilor net superioare celor de la digi...


Iar asta NU JUSTIFICA DIGI conditiile speciale pt ROAMING!!!
DIGI NU E IEFTINA SI NU MERITA CONDITII SPECIALE DE ROAMING!!!
Credeam că vorbim civilizat!
Fixist ești tu și nu poți purta o discuție!
Cea ce este bun pentru tine, cu "porția", nu trebuie și nici nu este in mod obligatoriu bun și pentru alții! Capisci? ;)

#2015
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004
Și, din nou, compara abonament cu prepay. Mai bine ignori... Se va consuma de la sine dacă nu exista

#2016
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu inteleg de ce nu ar compara prepaid cu abonamente, care e problema cu comparatia asta? Prepaid are mai multe avantaje decat postpaid.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate