Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri
 Lipsa etrieri noduri

nume strazi

Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament
 

Beneficiile europenilor dupa primirea de migranti

* * * - - 12 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
14595 răspunsuri în acest subiect

#12871
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.356
  • Înscris: 24.06.2006

View Postandreic, on 17 noiembrie 2018 - 00:42, said:

Nu are nevoie bunul simt si ratiunea in jurnalism. Vocalii si trompetistii sunt intotdeauna lateralii, extremistii...
cine si ce delimiteaza bunul simt si ratiunea? no offence mie mai mult mi se pare gargara si trompetism:

View Postandreic, on 17 noiembrie 2018 - 00:37, said:

pentru ca nu vor sa vina in tara lor razbunatorii dupa aia... simplu. Drepturile omului sunt universal valabile cel putin in tarile libere si democratice (ca nu toate sutn deschise la respectarea acestor drepturi) dar cazul asta nu e despre aceste drepturi e problema caci tara acorda drept dar poate refuza legal... treaba e de siguranta nationala nu de drepturi. Poate sa ceara in Canada daca vrea, sigur ii accepta.

si in Canada nu pot merge razbunatorii?

Editat de dan210, 17 noiembrie 2018 - 01:15.


#12872
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 12.012
  • Înscris: 16.09.2014
Razbunatorii sunt... ups, toata lumea musulmana. Femeia aia n-o sa aiba liniste niciunde, iar asta debiteaza despre siguranta nationala. Cel mai motiv ever, femeia e pericol public, in timp ce aia de-au facut ravagii cu camioane & shit in Europa au fost martiri. Noaptea, cea mai neagra noapte a mintii.

Olanda s-a oferit sa-i acorde azil de urgenta, au un program special de 6 luni. Nu am mai urmarit cazul, nu mai stiu ce s-a intamplat.

Editat de AlbastruIndigo, 17 noiembrie 2018 - 01:30.


#12873
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostKean, on 17 noiembrie 2018 - 00:20, said:


Pai si evreii si musu sunt scurtati la fel de pielita.
Stiu asta...doar sunt verisori au multe in comun inclusiv rautatea si perversitatea
Dar eu intrebam daca sa zicem la 30-40 de ani te convertesti la izlam sau la iudaism te si circumcide?
Ca sa stiu daca si astia de pe forum care sau convertit au fost circumcisi...

#12874
mobiletron

mobiletron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.052
  • Înscris: 15.08.2018

View Postandreic, on 17 noiembrie 2018 - 00:42, said:

Nu are nevoie bunul simt si ratiunea in jurnalism. Vocalii si trompetistii sunt intotdeauna lateralii, extremistii...

Unde e bunul si si ratiunea la tine in speta asta?

#12875
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.799
  • Înscris: 07.10.2017
Voi nu realizati cat rau faceti pacientilor tratandu-le iluziile cu bagare in seama nemeritata.

#12876
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013
Femeia aceea are o problema pentru toata viata.
Si nu din cauda acuzatiei, a procesului. a suspendarii sentintei.
Ci din cauza publicitatii....
Din cauza focusului care s-a pus pe islam.
Asta nu se stinge usor.
Totdeauna se va gasi un cleric dispus "sa scoata diavolul din ea"....sa o exorcizeze.....
Salman Rushdie si-a recapatat linistea, adevarat, dar cat timp a trecut si cat timp  a fost nevoit sa stea ascuns....?

Editat de vio69a, 17 noiembrie 2018 - 11:11.


#12877
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.012
  • Înscris: 19.02.2011

View Postmediasick, on 16 noiembrie 2018 - 19:31, said:

mandru ca is alb.
nu ma dau pe 100 de nisipari.
fratii tai mandrii ca sunt albi mai de la vest nici nu te considera alb. ei vomita cand aud de romani asa cum vomiti tu cand auzi de marocani.pt ei esti unul din rasa bruneteilor wanabe whites,dirty whites etc.
si prefera un vecin musulman decat un vecin roman.

#12878
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.356
  • Înscris: 24.06.2006

View Postpro-civilizatie, on 17 noiembrie 2018 - 11:50, said:

si prefera un vecin musulman decat un vecin roman.
serios? care? aia spalati pe creier, ca cei care vad realitatea nu prea

da, ma rog, asa probabil se vede de la voi astia cu mainstream toata ziua pe ecran

#12879
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postpro-civilizatie, on 17 noiembrie 2018 - 11:50, said:

fratii tai mandrii ca sunt albi mai de la vest nici nu te considera alb. ei vomita cand aud de romani asa cum vomiti tu cand auzi de marocani.pt ei esti unul din rasa bruneteilor wanabe whites,dirty whites etc.
si prefera un vecin musulman decat un vecin roman.
Asta sa o crezi tu
Doar jegurile si prostii din vest fac asta,baietii destepti stiu sa aprecieze romanii,ca sunt muncitori si oameni de calitate
Dar tu oricum ai ceva probleme chiar tu ai recunoscut...asa ca nu am pretentii prea mari

#12880
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.356
  • Înscris: 24.06.2006

View Postvio69a, on 16 noiembrie 2018 - 23:36, said:

Asa ai tradus tu din engleza.....
inca asteptam cu interes traducerea pentru

The attacker then fled and was heard saying: “This is what we do to the disbelievers”.

sa putem vorbi concret, nu doar presupuneri

#12881
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013
ti-am spus....se referea probabil la atei....stiu eu la ce categorie de necredinciosi se referea ?
Tu stii ?

Editat de vio69a, 17 noiembrie 2018 - 12:25.


#12882
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.883
  • Înscris: 14.09.2016

View Postdan210, on 17 noiembrie 2018 - 12:17, said:

inca asteptam cu interes traducerea pentru

The attacker then fled and was heard saying: “This is what we do to the disbelievers”.


Io cred ca era nervos ca in islam nu exista mos Craciun care sa aduca cadouri copiilor.

#12883
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013
si eu cred ca era eschimos care era gelos ca nu au brazi la polul nord

#12884
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.356
  • Înscris: 24.06.2006

View Postvio69a, on 17 noiembrie 2018 - 12:19, said:

ti-am spus....se referea probabil la atei....stiu eu la ce categorie de necredinciosi se referea ?
Tu stii ?
amandoi stim ca era un ateu undercover ... sau un semn de pro-civilizatie?

#12885
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.566
  • Înscris: 20.05.2005

View Postpro-civilizatie, on 17 noiembrie 2018 - 11:50, said:

. . . .
si prefera un vecin musulman decat un vecin roman.

. . . Si ajung sa fie incalecati de musulmani ca in Oldham.

https://m.youtube.co...h?v=RFqV_sp0z9Y

Editat de gdans, 17 noiembrie 2018 - 13:14.


#12886
mobiletron

mobiletron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.052
  • Înscris: 15.08.2018
Cititi si va ingroziti: https://evz.ro/comun...cologistii.html

Cine crede că marxismul a murit, se înșală amarnic. Numai varianta sovietică a comunismului și-a găsit sfârșitul sub ruinele Uniunii Sovietice.
Vărul din Occident, marxismul cultural împrospătat de Școala de la Frankfurt, e bine sănătos și încă mai visează să declanșeze revoluția în întreaga lume.
Ultimele vești șocante vin din Suedia, a cărei democrație îi este atât de dragă lui Ion Iliescu. Partidul Verzilor (ecologist) din această țară a propus, nici mai mult, nici mai puțin, decât confiscarea caselor unor cetățeni și repartizarea lor migranților.

Exproprierea urma să fie aplicată, conform inițiatorilor, acelor proprietari care au mai mult de o reședință sau celor care beneficiază de spațiu excedentar (cum se spunea în România pe vremea lui Ceaușescu).
Nu e nicio glumă, verzii, care fac parte din coaliția guvernamentală, intenționau să introducă proiectul de lege în Parlament ca să dea putere municipalităților să confiște proprietăți. Comuniștii deghizați în ecologiști identificaseră cu maximă precizie țintele, făcând referire inclusiv la „familiile ai căror copii s-au mutat”.
Mai mult, inițiativa prevedea ca proprietarul să nu primească nicio despăgubire, chiar dacă legea actuală obligă guvernul să plătească cu 25 la sută mai mult decât valoarea de piață a proprietății pe care o confiscă. Din fericire, protestele venite din toate părțile i-au făcut până la urmă pe Verzi să abandoneze deocamdată proiectul. Guvernul de stânga din Spania a mers însă până la capăt. Conform Actualidad Valdepeñas, mai mulți studenți din Alicante au fost obligați să părăsească locurile de cazare, pentru care plătiseră deja taxele, ca să facă loc imigranților aduși de nava Aquarius.

Printre studenții obligați să se mute în 24 de ore se număra și un tânăr german care plătea 750 de euro pe lună pentru camera sa. Bietul băiat era însă obișnuit cu ideea că imigranții au întâietate. În Germania, noii veniți au amplificat criza locuințelor și cheltuielile statului german.
Conform publicației britanice Express, guvernul lui Merkel a plătit, numai în 2016, 454 de milioane de euro pentru a asigura cazarea la hotel a imigranților din Berlin. Cheltuielile s-au ridicat la aproximativ 14.000 de euro pentru fiecare imigrant, pomană curată pentru înfloritoarea economie germană.

Din păcate, pentru cele o sută de mii de persoane fără adăpost din capitala germană nu s-au mai găsit bani, așa că acestea au rămas să doarmă în continuare pe străzi. O altă metropolă germană a scos însă castanele din foc cu mâinile unor bieți proprietari.
Conform Daily Mail, autoritățile din Hamburg au confiscat șase apartamente din cartierul Hamm și au angajat un trust de construcții să le renoveze pentru a putea găzdui imigranți. Nota de plată urmează să fie achitată de proprietarilor, a căror singură vină este că au ghinionul să-și trăiască zilele sub regimul Angelei Merkel.

Nu e prima oară când consiliul municipal al acestui oraș, dominat de socialiști și verzi, confiscă proprietăți pentru a le pune la dispoziția imigranților. Până acum a fost însă vorba doar de spații comerciale. Foamea de locuințe e însă mare, așa că s-a ajuns și la prigonirea proprietarilor de apartamente.

Socialiștii și verzii din consiliu au pus la dispoziția delatorilor voluntari chiar și un număr de telefon la care pot să anunțe ce proprietăți sunt nelocuite de mai bine de patru luni. Exact ca pe vremea comunismului triumfător!

#12887
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postmobiletron, on 17 noiembrie 2018 - 13:17, said:

Cititi si va ingroziti: https://evz.ro/comun...cologistii.html

Cine crede că marxismul a murit, se înșală amarnic. Numai varianta sovietică a comunismului și-a găsit sfârșitul sub ruinele Uniunii Sovietice.
Vărul din Occident, marxismul cultural împrospătat de Școala de la Frankfurt, e bine sănătos și încă mai visează să declanșeze revoluția în întreaga lume.
Ultimele vești șocante vin din Suedia, a cărei democrație îi este atât de dragă lui Ion Iliescu. Partidul Verzilor (ecologist) din această țară a propus, nici mai mult, nici mai puțin, decât confiscarea caselor unor cetățeni și repartizarea lor migranților.

Exproprierea urma să fie aplicată, conform inițiatorilor, acelor proprietari care au mai mult de o reședință sau celor care beneficiază de spațiu excedentar (cum se spunea în România pe vremea lui Ceaușescu).
Nu e nicio glumă, verzii, care fac parte din coaliția guvernamentală, intenționau să introducă proiectul de lege în Parlament ca să dea putere municipalităților să confiște proprietăți. Comuniștii deghizați în ecologiști identificaseră cu maximă precizie țintele, făcând referire inclusiv la „familiile ai căror copii s-au mutat”.
Mai mult, inițiativa prevedea ca proprietarul să nu primească nicio despăgubire, chiar dacă legea actuală obligă guvernul să plătească cu 25 la sută mai mult decât valoarea de piață a proprietății pe care o confiscă. Din fericire, protestele venite din toate părțile i-au făcut până la urmă pe Verzi să abandoneze deocamdată proiectul. Guvernul de stânga din Spania a mers însă până la capăt. Conform Actualidad Valdepeñas, mai mulți studenți din Alicante au fost obligați să părăsească locurile de cazare, pentru care plătiseră deja taxele, ca să facă loc imigranților aduși de nava Aquarius.

Printre studenții obligați să se mute în 24 de ore se număra și un tânăr german care plătea 750 de euro pe lună pentru camera sa. Bietul băiat era însă obișnuit cu ideea că imigranții au întâietate. În Germania, noii veniți au amplificat criza locuințelor și cheltuielile statului german.
Conform publicației britanice Express, guvernul lui Merkel a plătit, numai în 2016, 454 de milioane de euro pentru a asigura cazarea la hotel a imigranților din Berlin. Cheltuielile s-au ridicat la aproximativ 14.000 de euro pentru fiecare imigrant, pomană curată pentru înfloritoarea economie germană.

Din păcate, pentru cele o sută de mii de persoane fără adăpost din capitala germană nu s-au mai găsit bani, așa că acestea au rămas să doarmă în continuare pe străzi. O altă metropolă germană a scos însă castanele din foc cu mâinile unor bieți proprietari.
Conform Daily Mail, autoritățile din Hamburg au confiscat șase apartamente din cartierul Hamm și au angajat un trust de construcții să le renoveze pentru a putea găzdui imigranți. Nota de plată urmează să fie achitată de proprietarilor, a căror singură vină este că au ghinionul să-și trăiască zilele sub regimul Angelei Merkel.

Nu e prima oară când consiliul municipal al acestui oraș, dominat de socialiști și verzi, confiscă proprietăți pentru a le pune la dispoziția imigranților. Până acum a fost însă vorba doar de spații comerciale. Foamea de locuințe e însă mare, așa că s-a ajuns și la prigonirea proprietarilor de apartamente.

Socialiștii și verzii din consiliu au pus la dispoziția delatorilor voluntari chiar și un număr de telefon la care pot să anunțe ce proprietăți sunt nelocuite de mai bine de patru luni. Exact ca pe vremea comunismului triumfător!
Vai de steaua mea..esti nebun
Pai o daramam eu cu mana mea numai sa nu ajunga confiscata

Editat de I2O, 17 noiembrie 2018 - 14:40.


#12888
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.356
  • Înscris: 24.06.2006

View Postvio69a, on 17 noiembrie 2018 - 12:26, said:

si eu cred ca era eschimos care era gelos ca nu au brazi la polul nord
si eu cred ca o lalai pe aici in lipsa de ocupatie, rupt de realitate, influentat de mainstream heirupismul progresist (cica)

View Postgdans, on 17 noiembrie 2018 - 13:08, said:

. . . Si ajung sa fie incalecati de musulmani ca in Oldham.

https://m.youtube.co...h?v=RFqV_sp0z9Y
e de noaptea mintii!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate