Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Xiaomi Redmi 4X

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2765 replies to this topic

#415
mysterious97

mysterious97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 05.11.2013

 ravy21, on 01 decembrie 2017 - 17:15, said:

mysterious97 senzorul de amprenta nu este doar bun si atat este foarte bun (la fel ca la Note 3 sau 4 pentru cei care au avut aceste modele) si bate la fund telefoane de 2 sau chiar 3 ori mai scumpe. Trebuie doar sa stii cum sa dai cu degetul pe senzor atunci cand il setezi. Mie mi se deschide instant si fara sa ma stresez sa pun degetul perfect pe senzor.

Warranty card-ul este egal cu 0 in Romania. Daca ai factura si certificatul de garantie de la PC Garage este de ajuns fiindca doar la ei vei duce telefonul in garantie.

Bateria te va tine dupa ce vei incarca telefonul de cel putin 4-5 ori (complet si fara jumatati de masura fiindca in timp se va duce mai repede decat vei crede).

Ca sa nu-ti mai apara anumite mesaje fa update la 7 dupa cum a spus si colegul de mai sus si vei scapa de diverse mesaje enervante.

reanu nu stiu ce telefoane ai avut tu pana in prezent dar spre deosebire de alte modele chiar mai scumpe (ti-o spun din experienta), camera foto este foarte buna. La soft ar mai trebui putin lucrat dar senzorul este foarte ok pentru pretul acestui telefon. Instaleaza Open Camera si ai sa vezi o imbunatatire sau pune-i un custom rom si ai sa vezi diferenta (asta daca nu te intereseaza garantia). Desi chiar si cu rom-ul oficial cu care a venit telefonul eu unul nu ma plang deloc de camera, isi face treaba foarte bine pentru acest segment de pret.

Am spus asta pentru ca la mine deseori se intampla sa nu mearga din prima senzorul, dar merge din a doua incercare, si la banii astia n-ai ce sa vrei mai mult. Posibil sa nu-l fi setat eu bine. .
Per total, imi place telefonul.

Cum sa-l incarc "complet si fara jumatati de masura" ? Sa-l descarc , apoi incarcat pana la 100%?
Vad ca parerile sunt impartite...

Edited by mysterious97, 03 December 2017 - 16:48.


#416
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017
Nici la mine nu merge senzorul dupa restart, trebuie sa introduc codul pin, apoi merge. Este o masura de siguranta.
Dar in RR se poate dezactiva si dupa aceea merge imediat.

#417
bacefaci

bacefaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 22.01.2013
Am acest tel.din August nu am avut probleme cu el sunt multumit dar o chestie ma enerveaza cand inregistrez ceva apoi dau play sa o aud se aude foarte,foarte incet cu volumul la maxim,nu stiu cum sa fac sa se auda mai tare,am inregistrat tot cu volumul la maxim.

Edited by bacefaci, 03 December 2017 - 18:18.


#418
bucuradrian

bucuradrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.08.2007
Salut !
Am comandat si eu acest telefon de la PC Garage, cadou pentru sotie.
Este varianta Gold 3/32 la pretul de 619 lei.
Am o intrebare pentru voi va rog frumos : are banda 20 LTE(800 MHz) ca suntem pe Orange si la noi in orasel 4G avem doar in banda 20.
Mi-e teama ca am mai patit-o cu alt telefon chinezesc care nu avea aceasta banda.
Ce varianta vine de la PC Garage?
Va multumesc anticipat.

#419
mysterious97

mysterious97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 05.11.2013
Salut!

Nu stiu ce sa zic , dar nu cred ca are banda 20 LTE(800 MHz), asta din ce m-am uitat pe net, vezi ce intelegi tu de aici si asteapta si alte raspunsuri:

https://www.devicesp.../model/eee441bd

Eu il am pe digi si pana acum a mers ok. Tot de la pcgarage.. vine in varianta globala.

#420
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Doar varianta globala (eticheta roșie pe cutie cu Global Version) vine cu banda B20.
Din ce știu, la pcgarage aveau varianta globala cu B20.

#421
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
PcGarage vinde varianta globala, am eu o bucata acasa Posted Image

#422
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.05.2015

 mysterious97, on 03 decembrie 2017 - 16:39, said:



Am spus asta pentru ca la mine deseori se intampla sa nu mearga din prima senzorul, dar merge din a doua incercare, si la banii astia n-ai ce sa vrei mai mult. Posibil sa nu-l fi setat eu bine. .
Per total, imi place telefonul.

Cum sa-l incarc "complet si fara jumatati de masura" ? Sa-l descarc , apoi incarcat pana la 100%?
Vad ca parerile sunt impartite...
La mine merge perfect senzorul, încearcă și șterge amprenta înregistrată acum și apoi setează din nou.

#423
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Cand inregistrezi o amprenta, nu degeaba iti cere cateva incercari. Prima data pui degetul fix pe mijloc, apoi pe varf, apoi mai pe stanga, dreapta, mai jos. Daca il pui de 5 ori sau cat iti cere, de fiecare data la fel, dar cand vrei sa il deblochezi atingi mai cu o parte neinregistrata, bineinteles ca nu va merge.

#424
ionut_gabriel

ionut_gabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.03.2013
Mă puteți ajuta și pe mine cu modul de setare a apelurilor rapide? Tasta 2 pentru sotie, tasta 3 pentru amanta și așa mai departe. Am telefonul de câteva zile și nu reușesc să îmi dau seama cum sa le setez. Mulțumesc anticipat.

#425
muresan

muresan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 30.08.2006
Nu știu dacă poți pe taste,dar poți plasa contactul că icoana pe un ecran.Dai la contactul respectiv,dai pe trei puncte dreapta sus și plasați pe ecran.
  Deși pt Nr amantei e mai convenabil cu taste de apelare rapidă,că icoana o vede oricine:)

#426
ionut_gabriel

ionut_gabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.03.2013
Mulțumesc, speram sa fie ceva ascuns doar și să nu fi găsit eu. Mie îmi era tare folositoare funcția asta. Este primul neajuns găsit la miui, dar trecem peste și vedem partea plina.

Edited by ionut_gabriel, 04 December 2017 - 21:02.


#427
frana

frana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 13.04.2009
Le poți pune la favorite și îți apar primele in agenda.Attached File  Screenshot_2017-12-04-21-07-11-080_com.android.contacts.png   31.52K   42 downloads

#428
fabian7ro

fabian7ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 13.01.2011
Pt amanta exista second space. Nebunilor. :)

#429
ionut_gabriel

ionut_gabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.03.2013
Am reușit să găsesc un dialer care să îmi placă, nu este perfect dar își face treaba. E vorba despre Zero dialer. Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.

#430
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 10.01.2016

 fabian7ro, on 04 decembrie 2017 - 22:43, said:

Pt amanta exista second space. Nebunilor. Posted Image

Și pt. a doua ?

#431
mysterious97

mysterious97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 05.11.2013
Se pare ca "problema" cu senzorul era de la calibrarea gresita. L-am recalibrat, i-am adaugat vreo 4 amprente si acum merge mult mai bine. Posted Image

#432
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,435
  • Înscris: 05.02.2009


 bacefaci, on 03 decembrie 2017 - 18:17, said:

cum sa fac sa se auda mai tare,am inregistrat tot cu volumul la maxim.

Instalează "Total Commander".
Activezi egalizatorul ,apoi te joci din filtre. (Valabil doar ptr audio).
Attached File  Screenshot_2017-12-05-07-56-32.png   32.93K   35 downloads


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate