Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Xiaomi Redmi 4X

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2765 replies to this topic

#433
reanu

reanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 21.08.2010

View PostDoruTDK, on 30 noiembrie 2017 - 16:05, said:

Treaba cu notificările se poate rezolva într-un fel sau altul, fie cu o aplicație terța sau un rom custom, posibil poate și pe un rom Miui.
Cu camera la fel, o altă aplicație de cameră gen Open Camera sau Google Camera pusă pe un rom custom.
Cred că ar trebui s-o lăsăm mai moale cu pretențiile la un telefon de 500-600 de ron.
Trebuie un pic de efort depus ca să îl poți customiza după bunul plac.
Nu-ți convine ii faci retur și te reorientezi, ce atâtea reproșuri, că nu a spus nimeni că e rivalul lui S8.
L-AM RETURNAT DAR AM PRIMIT E-MAIL DE LA QUIQMOBILE CA...CICA NU E INSTAREA INITIALA SI O SA PRIMESC HARTIILE DOVEDITOARE SI CE PRET DIMINUAT IMI VOR DA CU TOATE CA EU L-AM TRIMIS EXACT CUM L-AM PRIMIT ATIT CA FOLIA NU AM LIPIT-O CUM TREBUIE SI AVEA BULE DAR SE PUTEA REMEDIA..
AM PUS SI GOOGLE CAMERA, SCOTEA POZELE MAI PROST LUA DIN CALITATE SI CLARITATE
DAR SINGURA CHESTIE ENERVANTA ERA CA NU PRIMEA NOTIFICARILE! DA AM PRETENTII CAND DAU UN BAN INDIFERENT DE PRET SA FIE UN TELEFON FUNCTIONAL NU SA CAUT EU IN TOATE CONTURILE DE E-MAIL SAU APLICATII SA VAD UNDE E MESAJUL CA LEDUL IMI ARATA CA AM PRIMIT UN MESAJ DAR PE ECRAN NUARATA UNDE SAU DE LA CE APLICATIE

#434
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
În primul rand nu trebuia să scrii postul cu litere mari, vede toată lumea, cine nu are vederea buna are ochelari.
În al doilea rând, ce vrei tu legat de notificări e un moft atâta timp cât ai led și bara de notificări unde vezi ce notificări ai și de la cine .
În al treilea rând ai lipit folie pe ecran, normal că nu e în starea inițiala, ai intervenit asupra lui și i-ai adus o modificare.


#435
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017
Mare prostie ai facut. Ia-l inapoi si instaleaza RR.
Telefon mai bun la banii astia nu gasesti.
Eu am avut LG, Samsung si Sony xperia si toate aveau probleme software. Mai mici decat la Xiaomi MIUI 9, dar aveau.
Daca stiam atunci ca exista versiuni Android precum RR, nu ma complicam cu softul lor

#436
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Problema cu notificările se rezolva foarte simplu cu Nova Launcher+ Tesla unread. Sau cu Microsoft Launcher.

#437
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017
Nu e adevarat. Nova launcher nu afiseaza notificari. Si TeslaUnread nu merge bine pe MIUI 9. Afiseaza bulina doar o singura data, apoi nimic.

Edited by cammyxxx, 05 December 2017 - 14:44.


#438
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,437
  • Înscris: 05.02.2009


View Postcammyxxx, on 05 decembrie 2017 - 13:44, said:

Mare prostie ai facut. Ia-l inapoi si instaleaza RR.

Nu vrei sa detaliezi puțin ce este acel "RR" ?

#439
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017
Nu

#440
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Resurrection Remix, rom custom.

#441
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,437
  • Înscris: 05.02.2009
Am ales acest video, ptr că e mai scurt. Totodată face si o trecere in revistă a facilitătilor.
Resurrection Remix ROM Review

Edited by mcjohn, 05 December 2017 - 21:00.


#442
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 10.01.2016
Problema cu neaprinderea ledului la notificări la Redmi 4X se rezolvă simplu, se setează ca telefonul să nu mai afișeze notificările pe lock screen, atât setarea generală cât și setarea pt. fiecare aplicație care te interesează, astfel ledul se va aprinde până la deblocarea ecranului și intrarea în notificarea respectivă.
Până la modificarea asta la primirea unui sms/mesaj de orice fel apărea notificarea pe ecran și ledul se aprindea de vreo 2 ori.
Recunosc că nu înțeleg ce-a fost în mintea developerilor Shaomi la faza asta, noroc că-mi place să butonez prin setări.

View PostDoruTDK, on 05 decembrie 2017 - 13:40, said:

În primul rand nu trebuia să scrii postul cu litere mari, vede toată lumea, cine nu are vederea buna are ochelari.
În al doilea rând, ce vrei tu legat de notificări e un moft atâta timp cât ai led și bara de notificări unde vezi ce notificări ai și de la cine .
În al treilea rând ai lipit folie pe ecran, normal că nu e în starea inițiala, ai intervenit asupra lui și i-ai adus o modificare.

Problema lui reanu nu e că nu știe să se exprime în scris. Asta a ajuns un fleac în zilele noastre.

#443
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Confirm si eu ce a spus Zavalita mai sus legat de notificari. Acum ledul sta aprins (adica palpaie) pana deblochezi telefonul.

Multumim frumos pentru pont.

#444
D3VIL2006

D3VIL2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 05.01.2007

View Postmysterious97, on 03 decembrie 2017 - 16:39, said:

Cum sa-l incarc "complet si fara jumatati de masura" ? Sa-l descarc , apoi incarcat pana la 100%?
Vad ca parerile sunt impartite...

Da si eu vad ca parerile sunt impartite.
Din ce am vazut pe un forum miui, bateriile LI-ION trebuie incarcate cand scad sub 50% pana in 99%.
De LI-POL nu zice.

Eu il incarca 20-95 si vad ca dupa a 4-a incarcare tine mult mai mult.

http://en.miui.com/t...-64402-1-1.html

Q: Do I need to applya full charge?
A: Partial charging is actually much better than full charging in these twotypes of batteries. Do not deeply drain the battery of your phone.

Edited by D3VIL2006, 08 December 2017 - 15:37.


#445
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Sunt si eu un proaspat posesor de 4x...de fapt este un cadou pentru cineva din familie dar pana la Craciun il mai butonez eu.
Am facut update la miui 9 si am reusit sa activez Volte cu acel cod care l-a postat cineva cateva pagini in urma.
Acum nu inteleg daca functioneaza pentru ca am facut un apel si vad ca trece pe 3g si cand inchid apelul se intoarce pe 4g. Am digi.

#446
fabian7ro

fabian7ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 13.01.2011
Nu funcționează. Și nu va funcționa decât dacă Digi anunță în lista de telefoane volte modelul tău.

#447
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Am trecut si eu la miui 9 si chiar nu am nicio problema cu notificarile cum citesc pe aici. Ledul merge perfect,notificarile imi apar pe icoane,etc.
Sunt super multumit de telefon.

#448
mysterious97

mysterious97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 05.11.2013

View PostD3VIL2006, on 08 decembrie 2017 - 15:36, said:



Da si eu vad ca parerile sunt impartite.
Din ce am vazut pe un forum miui, bateriile LI-ION trebuie incarcate cand scad sub 50% pana in 99%.
De LI-POL nu zice.

Eu il incarca 20-95 si vad ca dupa a 4-a incarcare tine mult mai mult.

http://en.miui.com/t...-64402-1-1.html

Q: Do I need to applya full charge?
A: Partial charging is actually much better than full charging in these twotypes of batteries. Do not deeply drain the battery of your phone.

Mda, mersi pt. Info.
Cred ca asa o sa fac si eu, pt. ca intre timp am mai citit si nu găsesc nimic concret legat de încărcare.

A facut o săptămâna de când îl am si ce mi-a atras atenția a fost faptul ca, ori e prea rece ori se încinge destul de tare spatele, mai ales cand sta la încărcat, dar conform producătorului, nu e asta o peoblema . La voi cum e?

O alta chestie e atunci cand primesc mesaje... De multe ori se intampla sa îmi apara doar numărul persoanei de la care am primit mesajul, iar apoi cand îl deschid, îl citesc din nou, pac apare si numele din agenda a respectivei.

#449
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Adauga +4 la numarele din agenda.

#450
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,437
  • Înscris: 05.02.2009


View Postmysterious97, on 09 decembrie 2017 - 07:59, said:


Mda, mersi pt. Info.
Cred ca asa o sa fac si eu, pt. ca intre timp am mai citit si nu găsesc nimic concret legat de încărcare.

Nu te mai stresa cu încărcarea.
Bagă-l la încărcat și uită de el. Dacă rămîne in priză o oră sau 6 după ce se termină încărcarea nu pățește nimic.
Dar dacă vrei să-i prăjești bateria, te învăț eu cum.
În timp ce se află în priză, la încărcat, tu butonează-l. Joacă-te pe el, ascultă muzică și după 1-2 luni, vei vedea cum bateria se "înmoaie" !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate