Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Battlefield 1 PC

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Salutare gameri.
Am vazut ca exista trei versiuni pentru acest joc. Pretul difera si el. Diferentele fiind chiar importante.
Care este mai exact diferenta intre Standard, Deluxe si Ultimate din prima jucatorului care nu vrea multiplayer?

Vad ca jocul este la Altex, Emag si altii la 199 de lei pe suport DVD. Vreau sa-l instalez pe un laptop care nu are unitate optica. Au protectie DVD-urile? Nu gasesc jocul integral si sa-l instalez de pe net sau de pe un stick usb?
La producatorul jocului e cam scumpicel. Exista alte variante?

https://www.origin.c...tandard-edition

#2
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
http://www.allkeysho...compare-prices/

#3
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,028
  • Înscris: 03.02.2014

 serginho74, on 16 ianuarie 2017 - 23:07, said:

Salutare gameri.
Am vazut ca exista trei versiuni pentru acest joc. Pretul difera si el. Diferentele fiind chiar importante.
Care este mai exact diferenta intre Standard, Deluxe si Ultimate din prima jucatorului care nu vrea multiplayer?

Vad ca jocul este la Altex, Emag si altii la 199 de lei pe suport DVD. Vreau sa-l instalez pe un laptop care nu are unitate optica. Au protectie DVD-urile? Nu gasesc jocul integral si sa-l instalez de pe net sau de pe un stick usb?
La producatorul jocului e cam scumpicel. Exista alte variante?

https://www.origin.c...tandard-edition

Ultimele 3 jocuri care le-am cumparat pe DVD veneau cu un serial number care l-am bagat pe steam/origin/battlenet si am downloadat jocul in format digital. Nu am folosit DVD-ul la niciunul. In ziua de azi protectia antipiraterie la PC nu mai e "trebuie sa ai CD/DVD in unitatea optica in timp ce te joci"; asta mai e valabil doar la console.

#4
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Nu merge fara cont de steam? Instalat pur si simplu?
Ca l-am gasit, pretul e bun dar nu ma descurc.

Multumesc @diZy pentru bunavointa. Eu sunt problema.

@Soulstream, teoretic ar trebui sa functioneze si aici la fel. Habar nu am avut. M-am chinuit ca fraierica cu o gramada de dvd-uri atunci cand am cumparat GTA5 pe care l-am instalat si jucat doar vreo doua zile si de atunci sta cuminte in raft.

L.E. am Steam account, am descoperit acum :D

Edited by serginho74, 16 January 2017 - 23:41.


#5
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,028
  • Înscris: 03.02.2014

 serginho74, on 16 ianuarie 2017 - 23:33, said:

Nu merge fara cont de steam? Instalat pur si simplu?
Ca l-am gasit, pretul e bun dar nu ma descurc.

Multumesc @diZy pentru bunavointa. Eu sunt problema.

@Soulstream, teoretic ar trebui sa functioneze si aici la fel. Habar nu am avut. M-am chinuit ca fraierica cu o gramada de dvd-uri atunci cand am cumparat GTA5 pe care l-am instalat si jucat doar vreo doua zile si de atunci sta cuminte in raft.

battlefield 1 e exclusiv pe orgin (similar cu Steam dar detinut de cei de la EA games). Nu exista varianta steam.

GTA5 avea si el parca ceva numit "rockstar social club" unde trebuia sa iti faci cont. In ziua de azi pe PC in afara de jocuri vechi, cam pe orice trebuie sa ai cont.

#6
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Jocul poti sa-l iei de pe Origin daca ai card.
Eu asa am luat BF3 si 4.

#7
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Pt single player versiunile superioare fata de standard edition nu ofera avantaje. Battlefield 1 il instalezi bagand codul pe Origin. Jocurile de al Electronic Arts nu sunt lansate pe Steam.
La GTA V eu am luat versiunea non-steam fiind mai ieftina si doar am bagat codul in contul de Rockstar Games Social Club si s-a descarcat si instalat singur jocul.

#8
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Volvo, jocul e simtitor mai scump pe Origin decat la Altex sau Emag.
Am incercat la linkul pus de diZy, facut conturi, acolo mi-a cerut Steam sau cont nou. Le-am facut pe amandoua pana la urma si cand sa platesc, nu s-a aprobat. Asa ca sa risc sa iau jocul de la Altex si sa-l downloadez de pe Origin?

L.E. @SpeedDemon, imi amintesc ca am procedat la fel cu GTA5. Cont pe Rockstar.

Edited by serginho74, 17 January 2017 - 00:03.


#9
alexandruww2

alexandruww2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.09.2016
intreaba la altex man, sau vezi la comentarii/review-uri ce zic aia

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,504
  • Înscris: 19.04.2009
Cele care vin pe DVD au si serial, de multe ori la jocurile noi trebuie musai autentificat pe platforma distribuitorului (origin in cazul asta) si il vei avea in librarie, descarcabil.

Eu cumparam de obicei variantele standard, daca simteam nevoia de Deluxe puteam face upgrade.

Eu am mai luat de pe Origin Mexico jocuri cu VPN, erau mai ieftine :D Plata Paypal. Acum nu stiu daca mai merge, dar pe vremea aia nu era nicio problema si nici oamenii de la EAHelp nu pareau suparati (avusesem erori la plata cu cardul direct) ca il iau din MX desi contul era RO.

#11
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Cand am bifat Romania la tara mi-au si pus TVA 20% si costa mai mult decat la altex. Asa ca o sa-l cumpar de aici, am si dvd-urile amintire :P

#12
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,061
  • Înscris: 07.11.2006

 Soulstream, on 16 ianuarie 2017 - 23:30, said:

In ziua de azi protectia antipiraterie la PC nu mai e "trebuie sa ai CD/DVD in unitatea optica in timp ce te joci"; asta mai e valabil doar la console.

Anul trecut in vara,am cumparat de la Altex&Media Galaxy,printre altele Assassin's Creed/Assassin's Creed2 (intr-o cutie),Far Cry 1/2/3 + ala cu zombie (intr-o cutie).CoD MW
Nu am putut activa online Assassin's Creed si Far Cry 1&2 si CoD MW.Daca nu aveam unitatea optica,ala eram.Pe deasupra,CoD MW nu functioneza decat cu DVD-ul introdus.
Jocurile sunt recunoscute,deci chestia cu seriile false pica.

Comentariul asta este valabil si pentru cei care zic ca in 2017 nu mai e nevoie de unitate optica.Ba mai este si sunt convins ca multi altii sunt in aceeasi situatie ca si mine.

#13
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Nasolica. Nu ma asteptam nici eu sa mai fie nevoie de unitate optica.
Plus ca la ce laptopuri folosesc eu nu mai au de multa vreme unitate optica. Doar externa si nu a fost updatata de producator si pe noile modele merge dar cu limitari.

#14
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,028
  • Înscris: 03.02.2014

 adisz, on 17 ianuarie 2017 - 10:55, said:


Anul trecut in vara,am cumparat de la Altex&Media Galaxy,printre altele Assassin's Creed/Assassin's Creed2 (intr-o cutie),Far Cry 1/2/3 + ala cu zombie (intr-o cutie).CoD MW
Nu am putut activa online Assassin's Creed si Far Cry 1&2 si CoD MW.Daca nu aveam unitatea optica,ala eram.Pe deasupra,CoD MW nu functioneza decat cu DVD-ul introdus.
Jocurile sunt recunoscute,deci chestia cu seriile false pica.

Comentariul asta este valabil si pentru cei care zic ca in 2017 nu mai e nevoie de unitate optica.Ba mai este si sunt convins ca multi altii sunt in aceeasi situatie ca si mine.

Alea sunt jocuri relativ vechi, lansate inainte de 2010. La jocurile actuale, nu mai este valabila aceasta restrictie.

#15
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Nu mai e nevoie de unitate optica, eu unul am jocurile alea fara unitate optica.
Assassin's Creed se poate descarca de pe uPlay acum.
Pana si vechiul Prince of Persia The Sands of Time care venise cu incredibila la vremea aia protectie Securom de trebuia sa deconectezi unitatea optica sa il joci piratat acum il joci doar avandul in contul de uPlay.
Far Cry 1, 2 si Modern Warfare de pe Steam.
Battlefield 1 se vinde la cutie pt aia din tarile cu apa calda care au netul limitat la cateva zeci/sute de GB pe luna si colectionmarii de editii speciale care vin cu statuete, machete, drone, masinute cu telecomanda etc.

#16
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,061
  • Înscris: 07.11.2006

 Soulstream, on 17 ianuarie 2017 - 11:38, said:


Alea sunt jocuri relativ vechi, lansate inainte de 2010. La jocurile actuale, nu mai este valabila aceasta restrictie.

Tu bine zici.
Dar discutia se axa in jurul oportunitatii detinerii unei unitati optice.
In cazul meu,daca jocurile sunt vechi,gata,le arunc la gunoi,le mai cumpar odata (daca am posibilitatea asta) sau cum fac?
Stiam si eu ca sunt jocuri vechi,asa cum stie oricine.Dar atunci jocurile vechi,care se gasesc in magazine,cum se joaca?

#17
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,028
  • Înscris: 03.02.2014

 adisz, on 17 ianuarie 2017 - 14:23, said:


Tu bine zici.
Dar discutia se axa in jurul oportunitatii detinerii unei unitati optice.
In cazul meu,daca jocurile sunt vechi,gata,le arunc la gunoi,le mai cumpar odata (daca am posibilitatea asta) sau cum fac?
Stiam si eu ca sunt jocuri vechi,asa cum stie oricine.Dar atunci jocurile vechi,care se gasesc in magazine,cum se joaca?

Nu am incercat personal, dar am amici care au facut asta pentru anumite jocuri mai vechi (au reusit doar pe platforma origin asta).

aveau cutia originala cu cd-urile/dvd-urile si un serial-number de pe cutie. Au folosit customer support, au dat acel serial number si au facut si o poza la discuri si cei de la suport au adaugat o copie digitala a jocului in contul lor de origin.

#18
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Confirm, se poate downloada Battlefield 1 de pe EA cu ajutorul contului creat si al serialului din pachetul cumparat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate