Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Xiaomi Redmi Note 4X

* * * * * 13 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3989 răspunsuri în acest subiect

#3925
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.629
  • Înscris: 06.10.2009
La mine funcționează perfect,la fel ca in prima zi,nu l-am stresat niciodată cu jocuri.

#3926
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.834
  • Înscris: 30.03.2009
Excelent și la mine. Bun telefon! Are 2,5 ani și funcționează foarte bine

#3927
dangun03

dangun03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 107
  • Înscris: 06.05.2006

View Postdangun03, on 13 august 2019 - 07:56, said:

Am inceput sa am si eu o problema. Nu mai incarca bateria peste 80% decat daca scot cablul si il bag din nou. Altfel se opreste la 80% si se stinge becul verde care arata incarcarea. Si am impresia ca si incarcarea pana la 80% dureaza mult mai mult decat de obicei... Telefon Xiaomi Redmi Note 4X snapdragon cu MIUI 10.2.3.0 (NCFMIXM). Nu sunt sigur daca are legatura dar am observat problema dupa ce am facut update pe 05.08.2019 la Security (2.9.4.) si System service plugin(9.7.12).
A mai intampinat cineva aceasta problema? Poate fi de la aceste update-uri (bug ceva...) sau a inceput sa se duca bateria?


Am rezolvat problema: era dus modulul de incarcare (placa ce are pe ea mufa de incarcare). Am schimbat-o (cam 50 ron cu transport cu tot luata din tara, daca o luam de pe Ali era mai ieftin dar stateam mult pana venea). Singurul inconvenient este ca sunt doua modele: wide si narrow pentru acelasi model de telefon si a trebuit sa-l desfac pentru a vedea modelul. Cand incepusera problemele nu mai incarca decat foarte putin si apoi se oprea din incarcat. Trebuia sa fiu pe faza si sa scot cablul cand nu mai incarca si sa-l bag din nou. Faceam cam de 7-10 ori treaba asta pana-l duceam la 100% de pe la 30%. Acum incarca perfect.

#3928
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Intreb ca sa vad unde e buba la mine: puteti va rog sa activati pe RN4X aplicatia Google Family link for children & teens, aplicatie din Play Store ?
Nu stiu daca problema e neaparat de la firmware, altfel are Android 7, cerinta minima. Pe Huawei, Samsung merje. La fel pe Xiaomi MiMix2s.

P.S. Da, stiu, vreau sa devin un tata... nesuferit, deci nu mai este cazul ca sa ma dojeniti Posted Image Mai degraba va rog sa ma ajutati cu o alta solutie. Nu ma intereseaza decat sa pot programa accesul prin date mobile, nu si continutul. In ultimul caz merg pe incredere Posted Image

#3929
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 09.03.2009
Elimina celelalte conturi google. Telefonul copilului trebuie sa aibe doar unul singur

#3930
arcibal

arcibal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 162
  • Înscris: 09.01.2007
scuze pentru offtopic, am si eu un redmi note 4x, care a cedat si ma gandesc sa imi iau un telefon tot de la xiaomi, dar daca voi ar trebui sa va cumparati acum un telefon de la xiaomi, ce anume v-ati cumpara ?

tks!

#3931
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 09.03.2009
Ce a cedat la el?

#3932
arcibal

arcibal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 162
  • Înscris: 09.01.2007
display-ul. mai precis pe langa faptul ca s-a ingalbenit la partea dreapta, de sus si aproape pana jos, o bucata din display nu mai primeste comenzi. si mai exact in zona de jos, unde se afla iconitele de telefon browser, mesaje, camera. Nu stiu cum se numeste zona respectiva.

#3933
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 09.03.2009
Mda, defect touchscreen. Si al "meu", doar ce am dat comanda de display cu rama. Aproape 18$. merita resuscitat, e inca telefon bun. Si-a luat ceva cazaturi, de ceva vreme avea fisuri peste tot dar supravietuia. Pana n-a mai... 😎. De ingalbenit, nu a fost cazul. Display-ul comandat nu e original dar pare ok. Merge VoLTE pe el, este ok pt mine si un clash royale aruncat pe el, acolo.

#3934
arcibal

arcibal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 162
  • Înscris: 09.01.2007
dar revin la intrebarea mea initiala. Ce telefon v-ati cumpara de la xiaomi?

#3935
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 09.03.2009
Esti la Telekom?
Si in ce bani vrei sa iei?

#3936
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.181
  • Înscris: 11.11.2007
A aparut Xiaomi Note 8... Ia-l, ca e bun.

#3937
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 830
  • Înscris: 23.10.2003
Sa inteleg ca note 4x(snap) primeste update la MIUI 11?
Asa am citit pe un forum.
Bine, scria ca in stage 3 intre 4-12 nov.

Intrebarea. Pt ca pe acesta il pasez(poate gasesc si o baterie, sa-si revina la autonomie), ce urmas demn pana in jurul a  1.000 lei merita?

#3938
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.834
  • Înscris: 30.03.2009

View Postaztec, on 09 noiembrie 2019 - 10:31, said:

Sa inteleg ca note 4x(snap) primeste update la MIUI 11?
Asa am citit pe un forum.
Bine, scria ca in stage 3 intre 4-12 nov.

Intrebarea. Pt ca pe acesta il pasez(poate gasesc si o baterie, sa-si revina la autonomie), ce urmas demn pana in jurul a  1.000 lei merita?

Note 6, 7, 8, 8T, 8pro, mi 9 Lite, Poco second, Mi A3

#3939
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 791
  • Înscris: 05.11.2006
@aztec: pentru jocuri se califica MIA2, MI8lite, RN7 (pana in 900 lei). @m3risor s-a gandit la benzile GSM. Poate iti pasa de autonomie sau de camera. Cel mai bine compara cate 6 produse Xiaomi pe PC Garage, unde ai si un filtru avansat in care poti selecta de ex. daca vrei cu NFC, desi pana in 1000 lei nu prea sunt solutii Posted Image. Apoi pentru jocuri ai tabeluri aici si aici , pentru benzile GSM aici, pentru autonomie aici sau pentru camera aici etc. In functie de ce te "coafeaza" alegi premiantii si apoi cauti referinte despre... locul 1 Posted Image

View Postm3rishor, on 09 octombrie 2019 - 16:56, said:

Elimina celelalte conturi google. Telefonul copilului trebuie sa aibe doar unul singur.
Multumesc!!!
Din pacate am citit informatia doar acum, dupa ce i-am sters TWRP si i-am pus un firmware prin fastboot, crezand ca doar asta ar putea fi cauza ! Insa tot raul spre bine: macar acum are un telefon curat, care sigur va functiona mai sprinten si... la orele pe care le voi vrea eu Posted Image

Oricum RN4X ramane telefonul meu de suflet: putzoiul l-a scapat in cada cu apa acum vreo doua saptamani. L-am tinut in orez 12 zile si, minune, functioneaza Posted Image Au iesit chinejii din orez si mi l-au reparat! Posted Image A fost cel mai resoftat telefon al meu, l-am folosit eu si copiii mei, deci pot spune ca este un adevarat... veteran de razboi.

#3940
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.127
  • Înscris: 27.07.2006
miui 11.0.2.0 pentru versiunea globala RN 4X aici

#3941
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 09.03.2009
E pentru Redmi 4X link-ul ala. Pt Redmi Note 4X nu am gasit la MIUI.

#3942
misulica70

misulica70

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 612
  • Înscris: 24.07.2007
Ieri dimineata mi_a aparut up la miui 11.am zis pas ca aveam de facut pe tel ceva comenzi.si mai tarziu a disparut.
Probabil apare cu mos Craciun
Asta pe global.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate