Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 

Xiaomi Redmi Note 4X

* * * * * 13 votes
  • Please log in to reply
3989 replies to this topic

#3907
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
I-am pomenit de ceva gen 8,99, a venit direct acasa. Un note 4x cu display de acolo foloseste sotia si merge foarte bine, inclusiv dt2w, luminozitate, etc.

#3908
tokomer

tokomer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 07.11.2016
Salut,

Am o problema cu incarcarea telefonului, numai daca il restartez pot sa-l incarc  si nici calculatorul nu-l mai recumoaste.
Va-ti confrunta cu o asemenea problema?

Edited by tokomer, 16 June 2019 - 18:11.


#3909
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009

View Posttokomer, on 16 iunie 2019 - 18:11, said:

Salut,

Am o problema cu incarcarea telefonului, numai daca il restartez pot sa-l incarc  si nici calculatorul nu-l mai recumoaste.
Va-ti confrunta cu o asemenea problema?

La mine totul este ok.

#3910
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008

View Posttokomer, on 16 iunie 2019 - 18:11, said:

Salut,

Am o problema cu incarcarea telefonului, numai daca il restartez pot sa-l incarc  si nici calculatorul nu-l mai recumoaste.
Va-ti confrunta cu o asemenea problema?
da
inclin sa cred ca e un bug pe undeva, pentru ca de fiecare data cand ii pun un custom rom, incarcarea merge fara probleme, oricum nu imi bat capul cu asta iar conectarea cu pc-ul oricum o fac prin wifi, nu prin cablu

Edited by silwer, 17 June 2019 - 07:36.


#3911
ga8r13llitt05

ga8r13llitt05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 09.10.2009
Vand display note 4x

#3912
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Da detalii: E original? E nou? Pentru ce procesor e compatibil? Preț ...?

#3913
ga8r13llitt05

ga8r13llitt05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 09.10.2009
Nou, ciaina, snapdragon. Mie imi trebuia pt mtk dar nu am fost atent. Varianta cu cate 5 gauri in grid-ul de jos

#3914
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Vreau si eu un link cu  OFFICIAL]Resurrection Remix v7.0.2 [mido] pentru RN4 snapdragon,nu reusesc deloc sa descarc de pe xda,ma trimite pe get.resurr..........si nu gasesc nici un buton de download.

#3915
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008
https://get.resurrec...x.com/?dir=mido
la mine merge, dai click pe cea mai noua versiune si incepe descarcarea

Edited by silwer, 22 July 2019 - 06:52.


#3916
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Postsilwer, on 22 iulie 2019 - 06:51, said:

https://get.resurrec...x.com/?dir=mido
la mine merge, dai click pe cea mai noua versiune si incepe descarcarea
Am reusit,multumesc.Am miui global 10.2 stable 10.2.3.0(ncfmixm),twrp instalat ,boatloader deblocat ,sa inteleg ca pun in telefon rom resurection , gaps si instalez din twrp,mai trebuie facut altceva ?

#3917
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Am reusit sa bulesc telefonul cu resurection,acum este intrat in fastboot si .Am incercat cu mido_global_images_V10.2.3.0.NCFMIXM_20190128.0000.00_7.0_global prin fasboot dar primesc eroare,telefonul este snapdragon,orice ajutor e binevenit pana nu se descarca bateria definitiv.

#3918
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008
ce eroare? imaginea sigur e buna? verifica sa fie imagine de fastboot si nu de recovery.

#3919
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Postsilwer, on 23 iulie 2019 - 14:13, said:

ce eroare? imaginea sigur e buna? verifica sa fie imagine de fastboot si nu de recovery.
Probabil nu era imaginea buna,intre timp am rezolvat tot din fasboot cu o alta imagine,noroc ca il incarcasem full.Acum alta problema Twrp s-a dus dupa instalarea prin fastboot insa telefonul a ramas deblocat.Nu stiu care a fost problema de nu a vrut sa instaleze rom RR din twrp desi aveam imaginea buna am primit eroare la instalare .Da-mi si mie un tutorial bun verificat pentru instalare twrp +imagine RR ,sunt multe pe net dar se pare ca nu toate functioneaza.Multumesc.

Edited by prison, 23 July 2019 - 14:25.


#3920
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008
https://xiaomifirmwa...-redmi-note-4x/

#3921
dangun03

dangun03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 06.05.2006
Am inceput sa am si eu o problema. Nu mai incarca bateria peste 80% decat daca scot cablul si il bag din nou. Altfel se opreste la 80% si se stinge becul verde care arata incarcarea. Si am impresia ca si incarcarea pana la 80% dureaza mult mai mult decat de obicei... Telefon Xiaomi Redmi Note 4X snapdragon cu MIUI 10.2.3.0 (NCFMIXM). Nu sunt sigur daca are legatura dar am observat problema dupa ce am facut update pe 05.08.2019 la Security (2.9.4.) si System service plugin(9.7.12).
A mai intampinat cineva aceasta problema? Poate fi de la aceste update-uri (bug ceva...) sau a inceput sa se duca bateria?

#3922
rizelgeorgel

rizelgeorgel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.03.2012
Salutare tuturor! Sora mea a spart ecranul de la acest model de telefon (Se pare ca doar sticla de protectie, nu si touch-ul si displayul, dar se pare ca se vand ca ansamblu), este varianta Snapdragon model 32 GB. Ma puteti ajuta cu un loc de unde as putea sa cumpar un display potrivit? Credeti ca daca nu e original va functiona mai prost? Multumesc!

#3923
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
US $14.90 | AAA Quality LCD+Frame For Xiaomi Redmi Note 4X LCD Display Screen For Redmi Note 4 Global Version LCD Only For Snapdragon 625
https://s.click.alie....com/e/pidYt0Qc
De aici, urmeaza sa dau si eu comanda zilele urmatoare. Va functiona bine. Voi alege black with frame si va fi destul de simplu de schimbat. Cu atentie marita la iluminarea tastelor back,menu,recent la mutarea placii din interior.
Nu am mai gasit originale la un pret rezonabil, l-am ales pe acest vanzator ca are calificative bune.

Edited by m3rishor, 25 August 2019 - 06:11.


#3924
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Interesant !
Vad ca lumea incepe sa se planga de el, iar eu astept din clipa in clipa sa-mi vina folie si husa din China ca sa-l... innoiesc Posted Image
De la mine a trecut pe la cea mare si de vreun an a poposit la fiu-meu, iar RN4X se incapataneaza sa functioneze. Nu mai spun cu cate softuri l-am necajit ca sa prind experienta Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate