Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Televizoare OLED [discuții doar despre OLED]

* * * * - 27 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
41644 răspunsuri în acest subiect

#34903
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.600
  • Înscris: 06.01.2012

View Postgrofudaniel, on 31 mai 2023 - 23:03, said:


Ghicesti prost, ca de altfel orice inșiri  aici. Deci clar te-ai simțit lezat de faza aia cu analfabetii functionali de ai simtit atata nevoie de reply . Acea fraza era cu dedicatie pentru unul ca @printdivision care nu stie sa faca o diferență intre o contradictie si avantajele sau dezavantajele unui produs. Este incapabil si se încadrează perfect acolo. Mai sunt si altii si daca simt si ei nevoia de reply o sa ii evidentiez .

Case close.

View PostPrintdivision, on 31 mai 2023 - 23:50, said:

Colegi , părerea mea este să nu-l băgați în seamă , în loc să-si oprească banii pentru medicamente , a cumpărat Oled ! Este și "megaloman".....a cumpărat ceva ce noi nici nu îndrăznim să visăm.....SOUNDBAR 🤣🤣🤣 , asta înseamnă că.....este de suportat ceva timp (în lipsa medicamentelor) , până își dă seama cineva de lângă el .
P.S....dar cine stă lângă așa ceva ? 🤢🤮
Numai atata ?
Hai bre ca poti mai mult .Sau poate nu e wisky-ul ala de calitate.
Esti o cauza pierdută

View Postchriss-tian, on 01 iunie 2023 - 00:00, said:

Cea mai imbecilă zonă din Softpedia.
Dap ,asa este.

View PostPrintdivision, on 01 iunie 2023 - 01:14, said:

Zona nu este imbecilă , din păcate....mai intră câte unul (bine că este mai rar)
Pai de-ai ca tine contribuie la asta

Mai sunteti?

Editat de alinx1, 01 iunie 2023 - 05:26.


#34904
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.430
  • Înscris: 22.05.2019
🤣🤣🤣...râdem , râdem , dar îmi este milă de tine , cred că cel mai bine este să facem o chetă pentru tine (pentru medicamente) , pentru că ai dat ultimii bani pe SOUNDBAR (observi că scriu cu majuscule , pentru că este cel mai important în audio home cinema pentru realizarea Atmos-ului) .
Colegi , eu zic să-și pună IBAN-ul aici (pentru chetă)....voi ce spuneți ? , și să terminăm (termin) cu postările de genul și să ne vedem de treabă în continuare cu oledurile (eu am terminat , îmi este milă de el , dar sunt mai importante oledurile și acest topic)

Editat de Printdivision, 01 iunie 2023 - 07:19.


#34905
memo7gy

memo7gy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 564
  • Înscris: 06.12.2021
Drăguțule @Alinx1, de ce nu deschizi tu un topic nou “ Împroșcați cu noroi(pixeli morți) -Black crustă” unde noi ăștia câțiva,  răii, susținătorii Maleficului Aghiuță ( Dex; AGHIÚŢĂ m. pop. Fiinţă imaginară, considerată drept spirit al răului; duşman principal al lui @AlinX1)  să ne putem duela (scuipa, batjocori, înjura etc.) cu Frustrarea si smiorcăiala Matale și a faptului că oricine nu-i cu tine e împotriva ta.
Tu nu te vezi , dar ești genul ăla dă copil cărui îi place ai fi luată jucăria ca să poată fi băgat si el în seamă tipul ăla de copil veșnic pedepsit de părinți si colegii de clasă, care pare mic “ de făptură si de stat” dar vrea să arate Uriaș în “ vorbă și glas” .
Cum am mai zis , eu nu mă consider așa priceput ca Tine in ale explicațiilor tehnice, dar învăț zilnic câteva ceva , atunci când nu intervii tu cu vomele tale și nu mă dau Atotștiutor ca tine , dornic de replici Tâmpe cu oricine scrie un cuvânt care nu-i pe placul tău.
Păi eu am ajuns , ca de câteva săptămâni de când te tot citesc , să mă cert și cu nevasta-mea, că deja o înjur cu “ luate-ar Alinux1,” …”fi-rai Alinux1 să fii..” dați-aș un soundar în cap să-l pomenești pa Alinux1“ si alte cele..nu-ți mai zic de copil că nu-l mai pot Alinuxa,   nici mamei mele bolnave nu-i aduc Alinuxare…de ce atâta violență mi-ai băgat în familie dă când te parcurg prin aceste pagina de forum , chiar nu știu .
Deschid topicul zilnic si nu văd decât @AlinX1 și restul …
mie dor de niște comentarii pertinente de la colegi cu expertiză, un @JLP, @Calinx, si mulți alții( iertare că nu-i scriu aici)  dar nu-i loc  suficient săi enumer aici și pe care e o plăcere săi citești .
Eu nu credeam că voi zice asta , dar  chiar îmi este tot mai greu să te ÎNGHIT, să văd mânia si răutatea din tine in tot ce scrii , să văd ura fată de toți care îți dau o replica contra , indiferent că este în glumă (lucrul care ți-e greu să-l apreciezi că ești prea cornut) sau serios orice discuții contradictorii pe anumite teme…
Tu suferi , că trebuiești periat, adulat , mângâiat pe creștet si pupat de noi toți….ce mai , rămâi același Copilaș cu suflet “ black crush”..
Altfel,
La mulți ani copilașului din tine , La mulți ani tuturor copiilor din Noi…

Editat de memo7gy, 01 iunie 2023 - 08:01.


#34906
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.822
  • Înscris: 04.10.2014

View Postalinx1, on 01 iunie 2023 - 05:16, said:

faza aia cu analfabetii functionali
Dacă tot ai ca hobby nou măsurarea nesolicitată a IQ-ului persoanelor și a gradului de stăpânire a limbajului, vezi că se zice „analfabeți funcțional”. Dacă nu îți este imediat clar de ce, poate mai trebuie și tu să exersezi.

#34907
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.316
  • Înscris: 15.03.2013
Revin si eu obsesiv cu intrebarea daca e pe aici vreun posesor de Philips 807 sau 937 si ce parere are.Are panel LG Oled EX.Opiniile cumparatorilor de pe e.mag mi se par nerelevante (gen satisfactie maxima pentru tablou ambilight).Ps: imi cer scuze anticipat daca am intrat pe topicul gresit si rog moderatorii sa mute postarea. :)

#34908
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.130
  • Înscris: 25.04.2016
Poatarea e corecta, avand in vedere ca nu exista (inca) topic "philips oled", de altfel, singurul lipsa.

Sunt postari despre modelele in cauza, mai in urma. Toate la superlativ, facute de posesorii de pe aici.

#34909
attila24nagy

attila24nagy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 303
  • Înscris: 21.11.2007
@calincosma cauta aici  
https://www.avforums...-tvs-forum.114/
Eu foarte multumit de al meu PHILIPS 65OLED707.

#34910
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.130
  • Înscris: 25.04.2016

View Postcalincosma, on 01 iunie 2023 - 08:43, said:

Revin si eu obsesiv cu intrebarea daca e pe aici vreun posesor de Philips 807 sau 937 si ce parere are.Are panel LG Oled EX.Opiniile cumparatorilor de pe e.mag mi se par nerelevante (gen satisfactie maxima pentru tablou ambilight).Ps: imi cer scuze anticipat daca am intrat pe topicul gresit si rog moderatorii sa mute postarea. :)
Aici un review philips 807 vs LG C2. C2 e putin mai luminos, inclusiv pe imaginile intunecate, are detalii mai bune.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YROqKL96Yqo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34911
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.822
  • Înscris: 04.10.2014
Posesorii ar putea intra în detalii și ar fi și mai util dacă ar putea face o comparație cu alte mărci (în măsura cunoașterii și accesului la ele), ce au găsit mai bun și ce nu la aceste aparate.

#34912
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.734
  • Înscris: 31.12.2013
Jean-Luc_Picard, spuneai că e posibil să primești la testare și calibrare un LZ2000. Ce se mai aude despre asta ?

#34913
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.130
  • Înscris: 25.04.2016
Vrei sa distrugi si topicu ala ? Cu intrebari foarte "istete" ? Gen  daca telecomanda are buton de back ?

Editat de MMike, 01 iunie 2023 - 13:25.


#34914
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.099
  • Înscris: 11.08.2007
Ce player folositi cand vedeti filme de pe hard extern, ma refer la TV Oled Sony,deci cu android?
Un player care sa stie de toate.
MX player vad ca nu prea stie orice in materie de audio.

#34915
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.822
  • Înscris: 04.10.2014

View Posteddy_teer, on 01 iunie 2023 - 13:16, said:

Jean-Luc_Picard, spuneai că e posibil să primești la testare și calibrare un LZ2000. Ce se mai aude despre asta ?
LZ2000 nu mai e prin stocuri, MZ2000 când va apărea, dar posibil ca înainte de asta să vine niște modele Sony. Încă nu e nimic cert.

#34916
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.130
  • Înscris: 25.04.2016
Tin minte ca ai zis de MZ2000, nu de LZ.

#34917
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.734
  • Înscris: 31.12.2013

View PostMMike, on 01 iunie 2023 - 13:24, said:

Vrei sa distrugi si topicu ala ? Cu intrebari foarte "istete" ? Gen  daca telecomanda are buton de back ?

Chiar nu te poți abține  ? Dacă aia m-a interesat, aia am întrebat, ce te doare pe tine capul ?

#34918
grofudaniel

grofudaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 812
  • Înscris: 16.08.2008
Eddy, ție îți plac mașinile?
Ca o analogie, eu ma dau cu Corsa din 2010(lcd de 32 inchi) si merg sa îl întreb pe JLP când primește în teste noul M5 (LZ/MZ 2000) ca mai apoi sa-i zic ca oricum nu-mi place ca nu are frână de mana cu levier.

Ți se pare valida cererea mea?

#34919
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.734
  • Înscris: 31.12.2013
Nu ai înțeles, eu nu l-am întrebat pe Jean-Luc_Picard doar de butonul acela! (foarte util pentru felul în care folosesc eu televizorul)

Eu în primul rând aș fi vrut să aflu mai multe despre diferențele/eficiența procesării imaginii canalelor TV dintre HZ2000 și A95K. Bineînțeles că aș fi vrut să aflu și despre ușurința accesării directe a canalelor TV sau a funcțiilor utile în vizionarea canalelor TV  de pe cablu.



#34920
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.666
  • Înscris: 05.04.2006

View Postgigoto, on 01 iunie 2023 - 13:32, said:

Ce player folositi cand vedeti filme de pe hard extern, ma refer la TV Oled Sony,deci cu android?
Un player care sa stie de toate.
MX player vad ca nu prea stie orice in materie de audio.
Pentru Android TV: Just (video) player, Nova sau fork de Kodi care sa stie Dolby Vision (quietvoid sau Maven) fiecare cu plusuri si minusuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 7

4 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

DY2, FeDaYin, cif2009, Printdivision

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate