Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Interzicerea sporturilor violente pentru elevi

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,473
  • Înscris: 10.08.2005

 oauzor, on 26 octombrie 2016 - 22:27, said:

Cum ti-ai dat seama?��
parca e film cu Steven Seagal

#20
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 oauzor, on 26 octombrie 2016 - 22:27, said:

Cum ti-ai dat seama?��
Nu știu cum și-a dat seama @petre,dar eu am înțeles că este regizat din faptul că nici o lovitură a unui bărbat nu o atingea.
Doar loviturile fetelor.La care lovituri era imună.

@Inițiator,ne spui și nouă,în fond și la urma-urmei,ce vrei?
Interzicerea sporturilor ăstora?
Cum sunt școlile din cartier?
Cum să-ți faci prieteni în facultate?
Care este vârsta de la care poți purta arme albe?

Care este problema ta?
Sau doar deschizi topice cu subiecte provenite din situatii văzute-n din filme?

Pe când un subiect cu plotul din "Carrie"?

Edited by ASCENDED, 26 October 2016 - 23:07.


#21
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 jeffy86able, on 26 octombrie 2016 - 21:59, said:

Nu, ca te pot ajuta sa te aperi in fata unuia sau altuia.
Sporturile astea nu functioneaza doar in favoarea batausilor.

Ai vazut prea multe filme.

#22
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,515
  • Înscris: 06.01.2012
Ai lasa-ma.

#23
Patrocle_si_Lizuca

Patrocle_si_Lizuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 29.09.2016
Auzi acolo, cica sporturi violente, expresia asta o putea inventa doar o persoana care nu are habar despre ce vorbeste.
Cum definim violenta totusi? Pentru ca in functie de cum definim violenta s-ar putea atunci sa trebuiasca sa interzicem si alte chestii. Daca un jucator de fotbal comite un fault de galben sau de rosu, nu e violenta? Si e un sport pe care milioane il urmaresc saptamanal pe mai multe continente. Sau daca Halep da cu racheta de pamant de nervi ca e pe locul 4 mondial dar nu are vreun titlu important in palmares nu e tot o forma de violenta?


#24
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Parca totusi nu te temi de un sahist care sparge o tabla de sah sau de un tenismen care da cu racheta de pamant ca de un karatist care se leaga te tine. N-ai sa auzi pe nimeni zicand "nu te lua de ala, ca face sah".

Vreau sa prind eu situatia aia cand un om oarecare (fara antrenament sau aptitudini speciale) se duce la un mare luptator (de orice fel), ii trage un pumn in fata si luptatorul o incaseaza si nu riposteaza. Ba mai si pleaca de acolo. Pentru ca un sahist, jucator de badmington, ping-pong, saritor la inaltime, etc. o ia la sanatoasa. Sa vad eu disciplina in sportivul antrenat in arte martiale, cum il face sa stea si sa nu riposteze. Ei uite, asta eu nu pot sa cred. Omul e un animal la baza. Ii dai o palma, riposteaza instantaneu. Creierul sahistului ii spune ca nu are fizicul si antrenamentul adecvat pentru o lupta si o ia la sanatoasa, dar un luptator va riposta mereu, vorba cantecului "am cu ce, ba!"

Edited by Ion_de_la_Raion, 27 October 2016 - 03:41.


#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Ion_de_la_Raion, on 27 octombrie 2016 - 03:36, said:

Parca totusi nu te temi de un sahist care sparge o tabla de sah sau de un tenismen care da cu racheta de pamant ca de un karatist care se leaga te tine. N-ai sa auzi pe nimeni zicand "nu te lua de ala, ca face sah".

Vreau sa prind eu situatia aia cand un om oarecare (fara antrenament sau aptitudini speciale) se duce la un mare luptator (de orice fel), ii trage un pumn in fata si luptatorul o incaseaza si nu riposteaza. Ba mai si pleaca de acolo. Pentru ca un sahist, jucator de badmington, ping-pong, saritor la inaltime, etc. o ia la sanatoasa. Sa vad eu disciplina in sportivul antrenat in arte martiale, cum il face sa stea si sa nu riposteze. Ei uite, asta eu nu pot sa cred. Omul e un animal la baza. Ii dai o palma, riposteaza instantaneu. Creierul sahistului ii spune ca nu are fizicul si antrenamentul adecvat pentru o lupta si o ia la sanatoasa, dar un luptator va riposta mereu, vorba cantecului "am cu ce, ba!"
Adevarat, dar poate gasesti un sahist de are centura neagra... te iei de el si-ti fute una peste pupatoare de nu te vezi.

#26
djmaddox

djmaddox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 09.10.2006
Sincer, dar sincer acum, când ai văzut ultima data o gâsca de cartier? Cand ai vazut ultima data copii care stau in fata scarii la o vorba macar? Astia sunt smecheri doar pe Facebook acum....in ziua de azi si Zona Baicului a devenit rezidential ( pentru cunoscători ).

#27
Patrocle_si_Lizuca

Patrocle_si_Lizuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 29.09.2016
Ion, eu am intrebat despre cum definim violenta iar tu vi si imi fabulezi :)
Hai sa nu discutam toate scenariile ipotetice ce le poti intalni in bufetele de la tara.

#28
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Pune intrebarile astea pe aria Sporturi de contact ca sa iti iei direct ban si scapam de tine. Scuza-mi violenta raspunsului dar de mic am practicat sporturi de contact si deci este explicabil .

#29
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

 Deutschland19, on 26 octombrie 2016 - 21:52, said:

La noi în România legea permite elevilor să practice sporturi dure precum MMA,box,kickbox,jujitsu şi pankration.
  Eu consider că aceste sporturi îi formează pe elevi violenți şi contribuie la formarea găştilor de cartier.
De exemplu :
1.Mulți dintre elevii practicanți de sporturi dure sunt racolați de găştile de cartier pe post de bătăuşi
2.Unii dintre aceşti elevi îşi terorizează colegii folosindu-se de cunoştiințele acestea "violente"
Voi credeți că aceste sporturi dure ar trebuie interzise pentru elevi ?

Crezi prost . Nu armele omoara oameni. Oamenii omoara oameni . Nu sporturile sau artele martiale bat oameni ci oamenii o fac .
Masinile omoara mai mult decat SIDA, fumatul mai mult decat masinile , prostia umana mai mult decat fumatul . Nici una din acestea nu sunt interzise . Ai masina  ? Fumezi ?

#30
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,092
  • Înscris: 20.12.2007

 Deutschland19, on 26 octombrie 2016 - 21:52, said:

La noi în România legea permite elevilor să practice sporturi dure precum MMA,box,kickbox,jujitsu şi pankration.
  Eu consider că aceste sporturi îi formează pe elevi violenți şi contribuie la formarea găştilor de cartier.
De exemplu :
1.Mulți dintre elevii practicanți de sporturi dure sunt racolați de găştile de cartier pe post de bătăuşi
2.Unii dintre aceşti elevi îşi terorizează colegii folosindu-se de cunoştiințele acestea "violente"
Voi credeți că aceste sporturi dure ar trebuie interzise pentru elevi ?
Mai cautati-va in pantaloni de ootze

#31
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 _R_A_D_U, on 27 octombrie 2016 - 05:07, said:

Adevarat, dar poate gasesti un sahist de are centura neagra... te iei de el si-ti fute una peste pupatoare de nu te vezi.

Majoritatea aplica gambitul reginei daca te legi de ei.

 Patrocle_si_Lizuca, on 27 octombrie 2016 - 05:35, said:

Ion, eu am intrebat despre cum definim violenta iar tu vi si imi fabulezi Posted Image
Hai sa nu discutam toate scenariile ipotetice ce le poti intalni in bufetele de la tara.

Atunci hai sa lasam si armele la liber si toate ghizmo-urile pe care le au ninja si sabiile de samurai, etc., pentru ca toate draciile astea nu-ti pot face in sine niciun rau, doar in posesia oamenilor rai sint periculoase.

 lil debul, on 27 octombrie 2016 - 08:50, said:

Pune intrebarile astea pe aria Sporturi de contact ca sa iti iei direct ban si scapam de tine. Scuza-mi violenta raspunsului dar de mic am practicat sporturi de contact si deci este explicabil .

Daca arati ca in avatar si ai si practicat sporturi de contact, e clar cum rezolvi tu argumentele.

 JurasikMan, on 27 octombrie 2016 - 09:21, said:

Ai masina  ? Fumezi ?

Puteai da si tu exemple mai aplicabile. Fumatul e oricum o plaga, omenirea ar trebui scapa de el.

#32
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,473
  • Înscris: 10.08.2005

 Ion_de_la_Raion, on 27 octombrie 2016 - 12:26, said:

Daca arati ca in avatar si ai si practicat sporturi de contact, e clar cum rezolvi tu argumentele.
prejudecati
asa erau si bajetii de cartier cand vedeau pe cineva cu ochelari
dar in fine,  spune drept la ce te-ai gandit cand ai vazut un avatar

#33
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Orice avatar sau unul specific ?

#34
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

 Ion_de_la_Raion, on 27 octombrie 2016 - 13:03, said:

Orice avatar sau unul specific ?
Ionele vezi ca te impiedici in sireturi si cazi in bot cu afirmatiile legate de persoana mea , iti recomand sa citesti Regulamentul SP.
Legat de sporturile de contact , la citi sportivi de contact avem pe Planeta ...., eu ma mir ca nu a inceput deja macelul. Aaaa, ca avem si "barbati" care dupa primul sut in cur izbucnesc in topicuri inutile despre cit de rai sint luptatorii, asta e, ura si la gara.
Despre mine nu discut dar cind ma gindesc ca de juma' de viata lucrez cu publicul ce sa zic, se pare ca sint ok.

#35
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Uite vezi, bine ca nu te-am intalnit fata in fata. Daca arati ca in avatar, e rau destul, dar mai si cu sporturi de contact... Nu era mai bine daca faceai sah sau pirogravura ?

 lil debul, on 27 octombrie 2016 - 13:21, said:

juma' de viata lucrez cu publicul ce sa zic, se pare ca sint ok.
Saracul public...

Edited by Ion_de_la_Raion, 27 October 2016 - 13:27.


#36
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Bine boss, cum zici matale, ca daca iti numesc niste persoane din public fac pariu ca nu ma crezi.
Si mai fa si tu un sport ca esti palid rau de tot.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate