Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

BMW 530D - e39

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
am ales din gama de mijloc ... de obicei fac asa ... cel de la service imi zice tot ce are si de obicei le iau pe cele care nu sunt nici prea ieftine dar nici prea scumpe :lol: .. uneori imi mai recomanda si el

#56
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
A inceput sa scartaie partea din spate. Chiar si cand ma urc in masina ... Partea din fata troncanea deja si aveam de gand sa merg sa schimb bucsele sau ce mai e de schimbat cu toate ca ANUL TRECUT in martie le-am schimbat. Am fost ...tot e praf, de la Brate, Suspensii - pana la bucse...

Piese : 1900 RON
Mana de lucru 700 RON
Total : 2600 RON ...

cam astea sunt drumurile de prin oras (Resita) . Poza e luata de pe net, dar in zona unde stau si zona pana unde merg la birou ... e jale. Aveam de gand ca in primavara sa imi iau un S350 , an 2011 (pana in 120.000km) dar ma abtin ...

Attached Files


Edited by Andreysc7, 24 April 2018 - 09:33.


#57
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 01.12.2007
Ce firmă ai montat anul trecut?

#58
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
Nu mai tin minte exact ... o sa revin cu factura si ma uit pe ambele

#59
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,708
  • Înscris: 22.11.2007
daca nu montezi DOAR lemforder sau meyle hd in unele cazuri la BMW nu prea tine nimic.

si ca sa zic un secret, la masinile trecute de o varsta nici macar Lemforder nu mai face piese ca lumea in timp ce la o masina 2015 si daca iei de la Febi piesa tot e de calitate acceptabila.

Solutia ramane piese originale dar pretul este prohibitiv :(.

Chiar sunt curios ce ai pus pe masina anul trecut. si prin suspensii intelegi si amortizoarele? ca daca da atunci nu prea vad cum ai dat doar 19 milioane cu totul pe piese :).

#60
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012

 bossake, on 24 aprilie 2018 - 10:49, said:

Chiar sunt curios ce ai pus pe masina anul trecut. si prin suspensii intelegi si amortizoarele? ca daca da atunci nu prea vad cum ai dat doar 19 milioane cu totul pe piese Posted Image.

Da, cu tot cu amortizoare. Anul trecut nu mai stiu ce am pus.. m-am uitat pe factura dar nu scrie firma... tre sa mai caut, ca parca am hartia pe undeva

#61
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
Ultima factura :) + 2 brate suspensie metzger ... sunt pe pagina a doua dar nu am mai scanat-o

total 2629 RON + 500 ron avans = 3129 RON

Attached Files

  • Attached File  tpt.PNG   941.12K   69 downloads


#62
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 01.12.2007
Ți-au pus chestii de calitate slabă.

#63
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
oricum vreau sa ma scap de masina :) mai trag de ea anu asta ... daca totul merge bine, la anu poate ma rasfat cu un S class :D.

#64
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,708
  • Înscris: 22.11.2007
din pacate printre cele mai slabe piese de pe piata. probabil din astea sau asemanator ti-au pus si anul trecut de le-ai schimbat dupa un an. metzger si triscan sunt cam cele mai ieftine firme, mult mai ieftine si decat febi (care si astia sunt slabi). discurile de frana +placute lpr nu e o alegere f fericita.

amortizoarele e ceva ciudat cu ele in factura, ai o bucata care costa 109 lei si inca o data o alta bucata care costa 218..cred ca e greseala sau ai platit 3 in loc de doua.

dar astea conteaza mai putin, mai ales ca oricum probabil nu mai ajungi sa le schimbi inca o data.

#65
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 01.12.2007
asta am observat si eu. un amortizor l-a facturat dublu.

#66
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
e clar ca e facturat dublu un amortizor, se vede ca si tamponul amortizor magnum e la fel, facturat dublu (unul dintre ele).

#67
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
acu am vazut si eu :lol: . ii sun luni

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate