Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 

Vexio - pareri despre magazin

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#19
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
De acord, e bine de bine. Am facut comanda pe 5 septembrie la produse la care se specifica ca sunt in stoc furnizor si cu livrare in 1-2 zile si nici pana acum nu au trimis-o.

#20
pamela200

pamela200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 07.10.2005
Vexio comanda pe 20 octombrie nici azi nu a ajuns 9 noiembrie.Pentru mine ei nu mai exista.M au mintit in ultimul hal.

#21
cr111

cr111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.02.2018
salut
am achizitionat de la Vexio un router Asus rt ac5300  , cu garantie si factura'
Routerul nu a functionat din prima zi.
L-am dus inapoi si de aici a inceput distractia !
Acest magazin are ca practica curenta sa faca tot posibilul si sa nu returneze banii pe produse( am citit si pe alte forumuri ca au fost mai multi cumparatori care au avut probleme cu Vexio)
In fapt mie mi-au spus ca trebuie sa astept sa trimita routerul la service .... si am asteptat termenul legal de doua saptamani( nu am avut ce sa fac!!!)
Dupa doua saptamani au binevoit sa storneze factura , bineinteles dupa ce m-am dus la sediu.
Dupa aceea am asteptat din nou doua saptamani sa plateasca!!
Din nou o vizita la sediu , din nou motive penibile, gen nu este contabilul ...niste nesimtiti.
DE ACEEA RECOMAND ORICUI ARE CHEF SA ASCULTE :  NU CUMPARATI DE LA VEXIO  !!!!
Recomand cu caldura Emag , care desi este un pic mai scump , isi onoreaza cu promptitudine obligatiile( mai ales returul produselor... dureaza maxim o zi si am avut bani in cont ( cand am luat pe firma)   , sau cash pe loc  , iar termenul de retur este de 30 de zile.)

Edited by cr111, 26 February 2018 - 14:03.


#22
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
nu trebuia sa astepti 3 saptamani, daca un produs vine stricat e DOA si conform legilor bani inapoi sau altul, pe loc sau se asteapta 1 zi pt a se verifica produsul nu 2 saptamani

#23
Nino33

Nino33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.10.2015
hehehe sintem in romanica
acu am comandat prima si ultima data la ei, am comandat o nivela laser am lacomit ca este mai ieftina ,a ajuns prompt nu am ce zice am comandat sambata cu rugamintea sa o trimita prin posta romana sau alt curier ,tot prin fan curier au trimis-o problema  nu e numai asta bucuros ca a ajuns cutia arata de parca sa jucat fotbal cu ea am ridicat-o indreptinduma spre casa curierul a plecat ,observ ca suna a bani marunti fac poze la cutie despachetez , fac poze zic pentru orice eventrualitate cind colo  un picior de la trepied rupt trimit mesaj pe pagina lor cu pozele si explicatiile respectiva ma trimis `sa imi bat coasa` sa o trimit la service-ul lor din bucuresti
poi mai nene stai umpic asa cumperi un produs nou sau ce ? deci ca sa inteleg mai bine  ca nu sint inca lamurit clar cumpar un produs nou din magazin il platesc ca nou apoi caut sa il pun la curier sa il duca la reparat mai astept vreo 2 saptamini poi unde e farmecul ?
iei o masina noua o platesti ca noua cu o planetara rupta apoi fara sa o conduci o bagi in service sau faci supa cu ea ma rog dupa gusturi imi pare rau credeam ca sint seriosi dar vad ca mai multa seriozitate gasesc pe olx de cumpar multe chestii si inca nu am fost tepuit

Edited by Nino33, 03 April 2018 - 17:26.


#24
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
ai omorat limba romana. te rog editeaza mesajul astfel incat sa intelegem si noi, vorbitorii acestei limbi, ceea ce ai vrut sa spui.

#25
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
@nino, ce ai vrut sa spui tu acolo ca nu se intelege nimic ....?
nu tu virgula, inceput, sfarsit...

#26
Nino33

Nino33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.10.2015
deci mai clar si in loc sa schimbe produsul sau sa returneze banii cumparatorului  te trimit la servisul lor cu ele la reparat
https://prntscr.com/j08lx7
https://prnt.sc/j08m1g

scuzati scrisul baieti dar eram destul de turat si amarit in acelasi timp dar este a treia teapa care o iau anul asta de la magazine on-line

#27
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Am comandat de la ei un SanDisk Extreme Go 64gb; am avut o oarecare reticenta citind ultimele posturi de aici, dar era singurul loc unde pretul total era 170 lei in comparatie cu 220-250 lei la altii.

Produsul il aveau in stoc magazin. Am dat comanda vinerea la ora 17:30 si o ora mai tarziu am primit mail ca l-au predat curierului.
Eram obisnuit de la alte magazine online ca, daca dai comanda dupa ora 13-14, sa iti trimita in urmatoarea zi lucratoare; am fost placut surprins cand am vazut ca l-au trimis in aceeasi zi fiind si vineri seara.

Probabil daca era in stoc furnizor dura muuult. Cand mi-am luat laptopul de la Altex il aveau in stoc furnizor si am asteptat vreo 2 saptamani. Doar cand l-am primit am vazut pe foi ca "stocul furnizor" era in Turcia.

Un alt plus este ca au tinut cont de observatia pe care am lasat-o comenzii si anume ca ridicarea coletului sa o fac de la sediul curierului si nu prin agent.

Din partea mea au nota 10 acum, sper sa nu fie nevoie sa testez serviciul de garantie.
Iar stickul face toti banii Posted Image

Edited by Corupt, 15 June 2018 - 18:45.


#28
mhc100

mhc100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.06.2007
VEXIO - NU RECOMAND!

Am comandat pe data de 7 iunie 2018 la ei o carcasa si o sursa.

Produsele erau afisate ca fiind in stoc. A doua zi m-au sunat sa imi spuna ca produsele ajung in 6-7 zile.

Astazi 18 iunie 2018, dupa 11 zile m-a sunat curierul imi livreze aceasta comanda.

VEXIO nu a avut produsele pe stoc le-a comandat la furnizor in momentul comenzii mele cu toate ca pe site la emag apareau ca fiind in stoc.

Le-am refuzat. Sa le pastreze sanatosi.

Am cumparat altele intre timp de o firma care vrea sa vanda nu sa incurce lumea.

Edited by mhc100, 18 June 2018 - 12:50.


#29
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
Am luat si eu de la ei chiar ieri. M-au sunat si pe mine ca vine peste 2 - 3 zile comanda. Acum "activeaza" pe emag. De acum o sa am grija sa nu mai iau nimic de la ei. Practic nu au niciun stoc si isi trec totul prin firma lor. Asa si eu fac magazin online. Penal!

#30
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Stoc magazin sau stoc depozit/furnizor?
Daca e la depozit/furnizor dureaza, nu doar la ei. Am comandat ieri un produs medical aflat in stoc furnizor (de la alt magazin online) si m-au anuntat ca ajunge in aproximativ 3 saptamani. La Altex am scris mai sus cum am asteptat 2 saptamani dupa laptop.

Quote

Practic nu au niciun stoc si isi trec totul prin firma lor.
Mai au si stoc magazin, vezi exemplu meu din postul de mai sus. Posted Image

Mai concret, despre asta vorbesc:

Acelasi produs
Vexio prin emag: https://www.emag.ro/...rch-Action=view
Vexio la ei pe site: https://www.vexio.ro...uhs-i-u3-gopro/

Pe emag nu ai posibilitatea sa vezi in ce stoc il au. De multe ori poti sa iei teapa crezand ca ti-l livreaza repede doar pt ca apare acolo in stoc.
In schimb, la ei pe site arata exact unde il au.

Ei stiu cum au planul de afaceri si cat vand prin emag in comparatie cu siteul propriu, dar parerea mea e ca la imagine pierd mult prin problema asta. Posted Image

#31
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,307
  • Înscris: 05.08.2015
Am comandat la ei un telefon. Cica e in stoc la distribuitor/furnizor. OK, nu ma grabesc.

Ma suna a doua zi daca nu vreau un resigilat livrat imediat. Cu 60 de lei mai ieftin. Zic "pe bune? asta nu e discount"

Ma suna dupa inca o ora: "discount pentru resigilat 150 de lei. livrarea produsului nou dureaza 5-7 zile". Eu: "nu, merci, decat 2% discount prefer nou; astept 5-7 zile"

Sa vedem ce noroc am...

#32
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,307
  • Înscris: 05.08.2015

 Mount_Yerrmom, on 31 octombrie 2018 - 21:09, said:

Am comandat la ei un telefon. Cica e in stoc la distribuitor/furnizor. OK, nu ma grabesc.

Ma suna a doua zi daca nu vreau un resigilat livrat imediat. Cu 60 de lei mai ieftin. Zic "pe bune? asta nu e discount"

Ma suna dupa inca o ora: "discount pentru resigilat 150 de lei. livrarea produsului nou dureaza 5-7 zile". Eu: "nu, merci, decat 2% discount prefer nou; astept 5-7 zile"

Sa vedem ce noroc am...

A fost livrat ieri. E OK. Vexio, zic.

#33
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

 Mount_Yerrmom, on 31 octombrie 2018 - 21:09, said:

"discount pentru resigilat 150 de lei. livrarea produsului nou dureaza 5-7 zile". Eu: "nu, merci, decat 2% discount prefer nou; astept 5-7 zile"
Ce telefon ai luat cu 7500 de lei?

#34
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,307
  • Înscris: 05.08.2015

 vimann, on 03 noiembrie 2018 - 00:17, said:

Ce telefon ai luat cu 7500 de lei?

Mai exact 3200 de lei.

2%, 5%, ce conteaza?

#35
user333

user333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.11.2018
Am avut de-a face pe parcursul anilor cu f. multe firme si magazine online.
Nimeni nu e perfect si toti au cate o buba mai mica s-au mai mare,
dar halul in care  astia de la VEXIO inteleg notiunea de magazin online e deplorabil. Daca  stie cineva un magazin online care a reusit sa doboare recordul negativ a lui VEXIO..in asteptarea unui colet... sa scrie aici.
Cand comandati ceva sa va asteptati la un termen MEDIU de livrare de 7-10 zile LUCRATOARE... dar  nu e deloc o minune daca se depaseste acest termen....

#36
Diesel-M

Diesel-M

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.07.2007
Am cumparat o tastatura Asus GK100 , care a venit cu butonul "Esc" defect, mai exact cand am scos-o din cutie a cazut singur, dupa N telefoane la Emag si la Vexio am reusit sa o trimit la cei din urma cu asigurarea ca va fi inlocuita...surpriza cand s-a reintors a venit cu rezolutie "Defect ca urmare a folosirii necorespunzatoare, garantie anulata". Am sunat la Emag,Vexio,Emag,bla bla...rezolvare NU... NU MAI CUMPAR DE LA NICI UNUL DIN EI , au inceput sa-si bata joc de clienti fara nici o nerusinare !!!
Suportul de la Vexio de toata jena, iar la Emag , cand este vorba de "parteneri" te redirectioneaza la acestia cu probleme aparute, de parca eu am cumparat de pe platforma "partenerului", nu de la Emag.
(tastatura a venit cu curierul si nu parea cutia deterioarata)
Am scris un review pe pagina Emag, dar cum nu este de mirare, nu a fost postat de admini.

Am atasat si 2 foto cu teapa luata, ma enerveaza doar faptul ca am comandat-o pentru nepotul meu de 9 ani si nu a apucat nici macar sa o atinga.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   152.06K   50 downloads
  • Attached File  2.jpg   72.17K   42 downloads

Edited by Diesel-M, 04 March 2019 - 19:08.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate