Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ce sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
296 replies to this topic

#271
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Insă astia ar trebui să se mai potrivescă ceva mai mult la hobiuri şi ocupatiuni ca s-ar plictisi.
Generalizand concluzionam iar, ca in caz ca dorintele sexuale ale ambilor sunt mai reduse atunci relatia trebuie legata prin alte elemente. Cu cat creste dorinta sexuala a partenerilor cu atat trebuie mai putine alte elemente de legat, cu cat e mai slaba dorinta cu atat sunt necesare mai multe elemente.

Graficul stabilitatea relatie in functie de atractia sexuala este simplu. Consideram functia f (numita stabilitatea relatiei) definita pe intervalul de dorinta sexuala (0 si infinit). Nu e inchis in zero. Functia este monoton crescatoare pe intervalul ales. In caz ca vrem ca functia sa fie constanta,adica o linie dreapta, ar trebui definita si functia g numita alte chestii ptr relatie definita pe acelasi interval insa monoton descrescatoare. Conform operatiei de computenre a functiilor avem:

(1)  f o g = constanta

Inlocuind in formula (1) datele din tabel obtinem conform teoremei anterioare relatia de stabilitate  a cuplulu

In cazul in care functia rezultata nu este constanta rezulta conform definitiei ca stabilitatea cuplului poate scadea pana la despartire sau dezintegrare in caz ca este monoton descrescatoare, sau poate creste in caz de uniform crescatoare pana la fuziune

Edited by pisoiu22, 07 July 2016 - 19:14.


#272
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015

View Postpisoiu22, on 07 iulie 2016 - 19:11, said:

Cu cat creste dorinta sexuala a partenerilor cu atat trebuie mai putine alte elemente de legat, cu cat e mai slaba dorinta cu atat sunt necesare mai multe elemente.

Cand am fost intr-o astfel de relatie de faceam sex zi si noapte, ajunsesem sa ma simt prost, ca ma gandeam: "Frate, dar cine-i asta de langa mine ? E o straina!". Era o senzatie tare aiurea. N-am mai rezistat in asa relatie.

Edited by Abc2001ro, 07 July 2016 - 19:44.


#273
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Ete, gigolo! Mai taie, dă-le dreacu'...

#274
Gyselle

Gyselle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 19.03.2014
O chema cumva...Manuela?Posted Image

View PostAbc2001ro, on 07 iulie 2016 - 19:43, said:

Cand am fost intr-o astfel de relatie de faceam sex zi si noapte, ajunsesem sa ma simt prost, ca ma gandeam: "Frate, dar cine-i asta de langa mine ? E o straina!". Era o senzatie tare aiurea. N-am mai rezistat in asa relatie.


#275
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015
Experienta voastra sexuala nu ajunge nici la 10% din a mea. Si nu trolez catusi de putin.

#276
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
N-ai cum sa faci zi si noapte incontinuu. Eventual ori dupa pauze lungi de saptamani, ori cu continentalism tot dupa ceva pauze.
S-ar putea sa faci de exemplu incontinuu 2 zile sau 3 zile, incontinuu impropriu spus, poate 10 numere pe zi in cele 2-3 zile consecutive, probabil la ultimele numere nu mai curge nimic sau dureaza multe ore, sau nu se scoala iar cand se scoala curge rapid si iar se culca la loc ca la aia impotenti. In rest mai ai si alte treburi si nevoi
Nu stiu, nu te simteai rau fizic de asa ceva? slabire puternica, anemie? nu te transformi dupa asa efort? de exemplu sa devii foarte urat??
Eu daca ma gandesc cum ar fi asa ceva, am impresia ca e ca o sinucidere. E ca si cum ai scuipa incontinuu sau ti-ai face o gaura in vena si ai lasa sa tot curga sangele. Ai ajunge la coma in ultima situatie.

Fata aia a ta de atunci care se futea atata era normala?

#277
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015

View Postpisoiu22, on 07 iulie 2016 - 20:31, said:


Nu-i vorba de asta. E vorba ca nu prea ne lega nimic altceva. Si era o senzatie aiurea. Bine, poate altii or fi multumiti asa. Eu nu eram. Vroiam mai mult de la noi si nu aveam de unde sa iau.

Oricum, a fost o cucerire daia pe facebook. Ca eu asa le abordam: "Hai sa facem sex.". Si 99.99% imi dadeau cu seen. Dar asta a raspuns si s-a aratat interesata. Si a doua zi faceam sex ca nebunii. Dar era o necunoscuta. Atunci mi-am facut eu experienta sexuala inegalabila de catre userii softpedia, ca tipa vroia orice. Dar ajunsesem sa simt ca doar ne folosim unul pe altul. Si nu mi-a placut. Asa ca am terminat-o.

Edited by Abc2001ro, 07 July 2016 - 20:38.


#278
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
De fapt nici nu stiu de ce intreb, la ce apetit au unele nimfomane cu cate 30 de clienti pe zi, e poate doar putin peste normal.

De ce-ar fi trebuit  sa intrerupi relatia? altceva nu exista decat sex non stop in relatia aia? Cred ca in graficul functiei situatia asta  e undeva la maximul functiei prime iar functia cealalta e la minim sau zero, adica voi faceati doar sex si nu mai aveati hobiuri si alte preocupari comune, exact cea opusa pe care o au batranii aia peste 90 ani sau copiii care n-au nici o atractie sexuala ci doar "treburi" in comun. Ceea ce ai si spus sau demonstrat, in mesajul anterior. Am vazut mesajul ulterior. Fata aia ai putea s-o dai floderului ptr o perioada. Macar arata bine? sau ce naiba? era testosteronica tare, cred ca arata destul de barbateasca desi aici nu se poate generaliza.

Edited by pisoiu22, 07 July 2016 - 20:40.


#279
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
@Abc,
Sper că-ți vei da seama cât de mult ai greșit(în cazul în care povestea cu tipa aia cu sexul mult este reală).
Că acum se pare că încă nu ai înțeles ce greșeală ai făcut.

#280
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015

View PostASCENDED, on 07 iulie 2016 - 20:47, said:

@Abc,
Sper că-ți vei da seama cât de mult ai greșit(în cazul în care povestea cu tipa aia cu sexul mult este reală).
Că acum se pare că încă nu ai înțeles ce greșeală ai făcut.

Nu inteleg la ce te referi. Am gresit ca am bazat totul pe o singura carte. Dar nu suntem facuti pentru asa ceva. Natura umana e mult mai complexa de atat. Iar daca mai esti si inteligent, cu atata dorintele sunt mai multe si mai rafinate. Acum de exemplu sunt asa intr-o stare de dezinteres total fata de sex. Ma intalnesc cu fete doar in incercarea de a gasi conexiune emotionala. Sunt atat de indiferent fata de sex, incat as putea astepta dupa una si 1 an fara sex daca gasesc la ea conexiunea emotionala/spirituala.

#281
AutoAperture

AutoAperture

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 04.04.2016
Sa cunosti pe facebook sau alte mijloace de-astea super-smart-and-fast e depersonalizant si necesita noroc. Unora le place emotia loteriei.

#282
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015

View PostAutoAperture, on 07 iulie 2016 - 20:54, said:

Sa cunosti pe facebook sau alte mijloace de-astea super-smart-and-fast e depersonalizant si necesita noroc. Unora le place emotia loteriei.

Totul e la noroc. Facebook e doar un mediu care faciliteaza cunoasterea. Si daca stii unde sa te uiti, gasesti multe persoane de calitate. Da, daca incepi sa iti faci lista cu pitipoance, cam greu sa ajungi la ceva de calitate. Dar daca iti faci lista cu oameni din anumite medii culturale, ai de unde alege oameni de calitate. Doar ca trebuie si sa gasesti pe cineva pe aceeasi unda chiar si de acolo. Iar asta e masiv la noroc. Nu stiu cat de mult se poate construi de la zero. Gen iei o cercetatoare de la universitate si doar pentru faptul ca e persoana de calitate prin cariera si principii personale, sa incerci sa creezi o conexiune cu ea. Nu stiu... pare greu sa faci ceva de genul daca nu e deja de la inceput ceva.

#283
AutoAperture

AutoAperture

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 04.04.2016
E mai fake atunci cand nu e fata in fata, asa consider eu. E mai inselator. Conexiunea o formezi pe dibuite, daca o incepi not-face-to-face.
E cam mult de munca sa sondezi "in viata reala", daca esti pretentios.
Dar in schimb fb-ul de exemplu, pe de o parte iti faciliteaza accesul, pe de alta ti-l restrictioneaza. Ce, toata lumea buna are cont pe fb?...

#284
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View PostAbc2001ro, on 07 iulie 2016 - 20:50, said:


Nu inteleg la ce te referi. Am gresit ca am bazat totul pe o singura carte. Dar nu suntem facuti pentru asa ceva. Natura umana e mult mai complexa de atat. Iar daca mai esti si inteligent, cu atata dorintele sunt mai multe si mai rafinate. Acum de exemplu sunt asa intr-o stare de dezinteres total fata de sex. Ma intalnesc cu fete doar in incercarea de a gasi conexiune emotionala. Sunt atat de indiferent fata de sex, incat as putea astepta dupa una si 1 an fara sex daca gasesc la ea conexiunea emotionala/spirituala.
Păi,privește lucrurile altfel:
Parcă erai interesat de știință,nu?
Chiar dacă ea nu avea habar ce sunt alea,îți spunea că face sex cu tine când și dacă făceai următoarea descoperire în stringuri?
Înțelegi acum?

Și tu de fapt,încă nu ai început să regreți ce ai pierdut,la ce ai dat cu piciorul.

#285
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015

View PostASCENDED, on 07 iulie 2016 - 21:55, said:


Tu traiesti cu iluzia ca sexul e cheia fericirii. Nu e deloc asa. Ba devine chiar o corvoada dupa un timp daca nu exista si altceva in acea relatie.

#286
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
abc2001  tu esti din 2001? auzi, aia cu care ... era mai mica mai mare sau egala cu tine la varsta?

#287
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View PostAbc2001ro, on 07 iulie 2016 - 22:55, said:


Tu traiesti cu iluzia ca sexul e cheia fericirii. Nu e deloc asa. Ba devine chiar o corvoada dupa un timp daca nu exista si altceva in acea relatie.
Nu zic asta.Dacă asta s-a înțeles înseamnă că m-am exprimat greșit.Dar nu poți avea o relație fără sex.Așa cum o relație nu mai e relație dacă fiecare face sex cu el însuși(poate vor face excepție cazurile evidente).
Trebuie combinate,și din aia, și din ailaltă.
Sexul este doar una(chiar și dacă ar fi cea mai importantă) dintre activitățile pe care le-ar putea face 2(un cuplu) împreună.

Dar parcă ai zis mai sus că relația voastră era un fel de maraton de sex.Prin corvoadă vrei să spui că te epuiza fizic,sau că nu-ți mai rămânea timp și pentru alte chestii.

#288
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
Pisoi daca vrea omul sex mai des, nu este rau, eu nu inteleg de unde ideea asta, daca Socrate face de 2 ori pe zi este f bine, nu dureaza ore intregi, poti face dar sa faci si altele.
Nu vad ce ti se pare asa deplasata treaba.

ABC ai dreptate, nu poti face o relatie doar ptr sex si atata, adica poti insa sa te complici prea mult nu merita.
Si tocmai ca majoritatea fac relatii in jurul sexului doar, se duc dracului.
De ce cand dispare dragostea isi dau in cap ? Ca nu exista nimic bun ca principiul in relatia aia, nu era prietenie si restul care le-am mai zis.
Voi doi cand faceati sex nu va foloseati unul de altul, reciproc aveati placere, nu era rau de fapt nici asta, insa nu poti avea pretentie afectiva la asa relatie.
Insa din pacate cred eu, ce vrem noi una sa tina la noi, sa aia sa ailalta, nu prea exista decat doar in perioada aia de dragoste nebuna, in rest mai putinel asa.
Ca la Socrate e bine insa el a avut un mare noroc, mai rar asa, insa si la el a inceput probabil cu dragostea aia adolescentina.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate