Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ce sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
296 replies to this topic

#1
timisoreanul1979

timisoreanul1979

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.06.2016
Vreau sa adresez o intrebare persoanelor serioase de pe aici:

Am 37 de ani si sunt casatorit de 10 ani, un copil de 4 ani. Timp indelungat m-am inteles bine cu sotia dar de cativa ani merge tot mai prost. Problema este ca am ajuns sa ne jignim chiar si de fata cu copilul. Financiar stam bine, nu avem probleme de infidelitate, sexuale, gelozie sau sanatate. Problemele au aparut odata cu aparitia copilului (coincidenta sau nu) desi l-am dorit si planificat amandoi iar acum ea se enerveaza din orice si arunca acuze. Astazi ne-am certat groaznic si s-a discutat din nou de divort.

Este cumva o perioada frecvent intalnita  in viata femeii mame, trecatoare sau tine de patologic?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cam asa se intampla cand apare un copil in familie. Se schimba femeia total si poate si barbatul.
Sfatul meu este ca daca nu reusiti sa va intelegeti , cel mai bine este sa divortati cat mai rapid.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Luati o pauza.
Acum depinde si de comportamentul tau, ca daca tu stai la terasa si ea are grija toata ziua de copil, nromal ca se enerveaza din orice.


Daca are deja 4 ani copilul, ce prioada mai vrei? S-a saturat femeia de aceeasi rutina.


View Posttimisoreanul1979, on 29 iunie 2016 - 22:40, said:

Vreau sa adresez o intrebare persoanelor serioase de pe aici:
:roflmaofast:

Edited by gumball3000, 29 June 2016 - 22:57.


#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Are pe altul.

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
invata-te ca el a devenit universul ei si nu mai esti tu. ma refer la copil

#6
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Ori faceti ceva sa ii treaca istericalele si va intelegeti de dragul copilului, ori incheiati cat e mic..

Edited by Orange09, 29 June 2016 - 22:51.


#7
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View PostOrange09, on 29 iunie 2016 - 22:51, said:

Ori faceti ceva sa ii treaca istericalele si va intelegeti de dragul copilului, ori incheiati cat e mic..

Sa nu faci prostia sa iti strici viata pentru "dragul copilului", stand cu o persoana pe care nu o mai iubesti. Daca nu se mai poate, opriti-va pana nu e prea tarziu si pentru tine, si pentru ea.

O mai iubesti? Te mai iubeste?

Edited by queron, 29 June 2016 - 22:55.


#8
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Postpasilla, on 29 iunie 2016 - 22:48, said:

Cam asa se intampla cand apare un copil in familie. Se schimba femeia total si poate si barbatul.
Sfatul meu este ca daca nu reusiti sa va intelegeti , cel mai bine este sa divortati cat mai rapid.
Sau macar o separare pe o perioada determinata ( desi asta duce de regula la una definitiva ) .

Acum intrebarile :
1. Daca unu incepe cearta celalat e " cocos " si nu reuseste sa lase de la el ?
2. Cum impartiti sarcinile in casa ?
3. Ati stat jos, cu copilul dus la parinti , doar voi 2 sa aveti o discutie serioasa despre viitor sau mergeti din inertie mai departe ?
4 . Cine aduce primul vorba divortului cand va certati ?

Edited by cobi1, 29 June 2016 - 22:56.


#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003

View Posttimisoreanul1979, on 29 iunie 2016 - 22:40, said:

Vreau sa adresez o intrebare persoanelor serioase de pe aici:

Am 37 de ani si sunt casatorit de 10 ani, un copil de 4 ani. Timp indelungat m-am inteles bine cu sotia dar de cativa ani merge tot mai prost. Problema este ca am ajuns sa ne jignim chiar si de fata cu copilul. Financiar stam bine, nu avem probleme de infidelitate, sexuale, gelozie sau sanatate. Problemele au aparut odata cu aparitia copilului (coincidenta sau nu) desi l-am dorit si planificat amandoi iar acum ea se enerveaza din orice si arunca acuze. Astazi ne-am certat groaznic si s-a discutat din nou de divort.

Este cumva o perioada frecvent intalnita  in viata femeii mame, trecatoare sau tine de patologic?
Raspunde-ti sincer: ce s-a schimbat la tine fata de primul an in care ati fost impreuna?

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postpreludiu, on 29 iunie 2016 - 22:58, said:



cita implicare pentru cazurile barbatesti....
Presupun ca esti o "ea" si ai impresia ca barbatul este cauza.
"Barbatul" tocmai  incearca sa gaseasca o solutie, dar nu stie ce vrea "ea". Daca "ea" ar fi deschisa, poate ca "el" ar gasi o solutie.

#11
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Postpreludiu, on 29 iunie 2016 - 23:04, said:



deci si tu esti..."barbat"

Ori ajuti, ori pleci, fara feminisme d'astea enervante. Posted Image

#12
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
initiator
e foarte grav si fara rezolvare

cauza e ca petreceti prea mult timp impreuna... problema este ca copilul necesita foarte multa atentie si afectiune din partea amandorora!
deci e o contradictie!

daca o singura data... chiar si in gluma, e pronuntat cuvantul divort... e grav... trebuie sa te puna serios pe ganduri!!!
daca nu luptati pentru caznicia voastra... daca va e indiferenta... pa!

Edited by Nero-d, 29 June 2016 - 23:21.


#13
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014

View Postqueron, on 29 iunie 2016 - 22:54, said:

Sa nu faci prostia sa iti strici viata pentru "dragul copilului", stand cu o persoana pe care nu o mai iubesti. Daca nu se mai poate, opriti-va pana nu e prea tarziu si pentru tine, si pentru ea.

O mai iubesti? Te mai iubeste?

Nu au spus nimic de neiubire, cel putin din partea lui.
El poate lua cea mai buna decizie..

#14
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Problema e ca tu ai cel mai probabil o nimfomana pe care nu o satisfaci destul. Probabil vrea de 3 ori zilnic ceea ce e imposibil pt tine si pt oricare ar avea si servici si alte treburi, varsta e dificila de tot (31-45 e varsta dificila la femei). Ea nu zice asta si tot cata motive. Copchilul e o pacoste acum ptr tine, ca te leaga, pt ea e acum motiv ca sa-i platesti pensie si ea sa umble apoi pe la altii libera (si la mare). Ar fi cazul s-o schimbi, e rau de tine. 10 ani a mers acum urmeaza greul.

De aici pleaca tot, restul sunt motive, minciuni ale ei, inventii, prostii. Nu ai incotro, ori induri inca vreo 10-16 ani (in funtie de varsta ei, ca o fi avand intre 29 si 37), pana se calmeaza ori divortezi si-ti vezi de treaba ta.

#15
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postpreludiu, on 29 iunie 2016 - 23:41, said:

dar tie nu ti-e scarba de marul  muscat!?

Care mar? Care minciuna?

Edited by ericmario, 29 June 2016 - 23:54.


#16
RavilobErcus

RavilobErcus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 29.06.2016
detectiv, vezi daca are amant , daca are il neutralizezi, pe el dupa care ... pe ea , daca lucrurile se rezolva ii ok, daca nu divort

#17
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Sa-i cumperi un vibrator si un barbat gonflabil. Dar stim ca nu va recunoaste niciodata nimfomania si va refuza, de rusine clar.
Din pacate ptr ele stim atat de bine tot ce gandesc femeile. Unele se cred foarte complexe din faptul simplu ca nu se inteleg pe ele, insa o minte care ar intelege teoria relativitatii generalizata a lui Einstein e imposibil sa nu inteleaga si descifreze femeia. Noi le lasam in lumea lor, ar fi prea crud sa le scoatem la realitate prea des daca nu fac probleme mari

Edited by pisoiu22, 30 June 2016 - 00:12.


#18
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View Postqueron, on 29 iunie 2016 - 22:54, said:

Sa nu faci prostia sa iti strici viata pentru "dragul copilului", stand cu o persoana pe care nu o mai iubesti. Daca nu se mai poate, opriti-va pana nu e prea tarziu si pentru tine, si pentru ea.

O mai iubesti? Te mai iubeste?
Pe bune?
Cine este mai important:Copilul sau mofturile lor(pentru care aparent sunt capabili să dea cu piciorul la 10 ani din viață)?
Sau și mai bine:
Copilul sau ei?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate