Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Xiaomi Mi Band 2

- - - - -
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#505
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013

View PostJohn_2oo7, on 06 februarie 2018 - 07:33, said:

Salutare, s-a mai intamplat le cineva atunci cand suna telefonul sa vibreze bratara chiar si dupa ce am raspuns si dupa ce am inchis si s-a oprit din vibrat sa vibreze iar fara sa sune nimeni? Chestia asta s-a intamplat dupa ultimul uldate de firmware si e enervanta...
Eu am pățit astfel, după ce telefonul sună și brățara vibrează, răspund la telefon, brățara vibrează in continuare, apăs sa o opresc și se oprește din vibrații brățara dar și apelul. Am pățit așa de două trei ori.

#506
HEFE

HEFE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 04.03.2006
Are cineva idee de ce dupa ce am instalat notify and fitness si vorbesc la telefon, mi se comuta telefonul automat pe DND?

#507
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015


#508
aoprea

aoprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 14.04.2005
Salutare
Cam tarziu, dar de 2 zile sunt si eu posesor de mi band 2 si o folosesc cu Notify full.
O problema care o observ si nu stiu daca este de la banda sau de la aplicatie si anume la sleep nu inregistreaza bpm toata perioada ... se vede la sfarsit cum uita.
Sunt setate:monitor heart, acurate si beta analys.Attached File  Screenshot_20180222-051105.jpg   41.99K   78 downloadsAttached File  Screenshot_20180222-051119.jpg   44.01K   73 downloads

#509
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,894
  • Înscris: 29.09.2010
https://www.gizmochi...2/Mi-Band-3.png

Zic sa ne pregatim de upgrade.
Se vehiculeaza deja aparitia urmatoarei generatii, Mi Band 3.
Inca nu au iesit la iveala specificatiile tehnice, dar sa ne asteptam la un produs la fel de bun ca si generatiile anterioare.

#510
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

View Postlucifer76, on 16 ianuarie 2018 - 07:35, said:

Nu ai nevoie de conexiune BT nonstop, tine minte cateve zile statisticile.
Pe aplicatia "Notify & Fitness for Mi Band" am statisticile la "somn" de acum doua luni, adica de cand o port, desi i-am dat de cateva ori "Inlocuieste cu bratara". Ori aplicatia vede ca imperechez aceeasi bratara (acelasi ID), ori pur si simplu insumeaza datele.

Intrebare: ce inseamna "somn adanc" din sectiunea "somn" ?

P.S. Daca in grafic "somn adanc" ar fi 100% din "somn" sa inteleg ca ar fi vorba despre somnul de... veci ??? Posted Image

#511
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
E vorba de fazele somnului dpdv stiintific: https://eightsleep.c...you-really-need

#512
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Multumesc.
La mine somnul adanc se trezeste greu de pe abscisa. Am luat chiar si un topper cu memorie ca sa vad ca nu am... creier Posted Image

View PostDanielms, on 11 februarie 2018 - 07:47, said:

Eu am pățit astfel, după ce telefonul sună și brățara vibrează, răspund la telefon, brățara vibrează in continuare, apăs sa o opresc și se oprește din vibrații brățara dar și apelul. Am pățit așa de două trei ori.
Mai patesc si eu, cam o data pe luna.
In schimb am avut o problema persistenta atunci cand am definit ca prin apasarea butonului sa-mi apara ultima notificare. Daca era vorba despre un apel bratara incepea sa vibreze de nebuna. Solutia a fost ca sa ii atribui o alta functie butonului apasat Posted Image , semn clar ca in acea parte de meniu softul avea o problema Posted Image

#513
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Eu am luat o de pe amazon, actualul Samsung gear s2 nu prea pot sa dorm cu el la mana deoarece e destul de mare si incomod de tinut in permannenta mai ales noaptea

ce pot spune despre mi band 2 ca e foarte usoara si comoda de purtat la mana, practic nici nu o simt , m-am obisnuit din prima cu ea si o suport si noaptea fara probleme

ce nu imi palce e ca , in modul static, nu poti sa ii setezi sa iti masoare bataile inimii si sa ti le puna intr o statistica . mi-ar fi placut s apot sa ii setez eu, o data la 10 min sau o data la o ora si sa imi adauge rezultatele automat intr un grafic.

in rest...la 22 de lire cat a fost, nu ma asteptam sa fie asa de faina. e simpla, putine optiuni pe ea, dar cat are, e suficient la banii dati

am oscilat intre fitbit (versiunea cea mai subtire, nu mai stu acum cum ii zicea) si asta...nu imi pare rau dupa bani

Edited by cuculea, 14 March 2018 - 22:18.


#514
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005
Cu mi band tools poți sa setezi interval, bănuiesc că și cu alte aplicații

#515
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View Postsebip, on 14 martie 2018 - 23:17, said:

Cu mi band tools poți sa setezi interval, bănuiesc că și cu alte aplicații
Unde...poti sa imi arati si mie?

#516
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
La Notify & Fitness for Mi Band ai aici:
Attached File  Screenshot_2018-03-15-08-37-51-617_com.mc.miband1.jpg   114.42K   66 downloads

#517
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View Postxxelu, on 15 martie 2018 - 08:41, said:

La Notify & Fitness for Mi Band ai aici:
Attachment Screenshot_2018-03-15-08-37-51-617_com.mc.miband1.jpg
Ah...merci de sfat. Eu folosesc aplicatia Mi Fit si acolo nu are asa ceva

#518
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Daca bine-mi amintesc Mi Fit te obliga sa te conectezi la contul Mi.
Am trecut la Notify & Fitness for Mi Band tocmai pentru ca nu am mai vrut sa am de-a face cu contul Mi.
La un moment dat acest cont imi dezactiva sporadic unul din SIM-uri asa ca am renuntat la el. E foarte posibil ca de vina sa fi fost eu pentru ca la inceputuri am ametit acel cont cu alte date SIM/telefon. Cert e ca problema mi-a reaparut din momentul in care m-am reconectat la contul Mi pentru aplicatia Mi Fit. Motiv suficient ca sa renunt la ambele !
Totusi, sunt un caz izolat (nimeni nu a mai pomenit de asa ceva pe forum) asa ca nu va recomand ca sa faceti ca mine Posted Image

#519
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Pana la urma ,tot o chinezarie de 2 lei e. Dupa doar doua saptamani de purtat , iata cum se prezinta butunul de la catarama curelei. Deja s a luat vopseaua de pe el. Nu stou daca se vede foarte clar in poza.

Attached Files


Edited by cuculea, 19 March 2018 - 09:29.


#520
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
La mine, în două luni, nu s-a întâmplat nimic la curea. E vreo 15 lei una, nu e capăt de țară să o schimbi dacă te deranjează. Găsești și modele mai scumpe de curea, piele, metalice etc.

#521
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015
E cel mai bun ceas de mana ever, care are și alte funcții, care cel mai probabil își vor pierde interesul după prima luna :)

#522
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcaiuscorneliu, on 19 martie 2018 - 10:01, said:

La mine, în două luni, nu s-a întâmplat nimic la curea. E vreo 15 lei una, nu e capăt de țară să o schimbi dacă te deranjează. Găsești și modele mai scumpe de curea, piele, metalice etc.
Nu cred ca m-ai inteles ce am vrut sa zic, nu e vorba de bani aci si de schimbat curele ieftine. Am avut de ales intre FitBit Altra si Xiaomi asta, doua clase total diferite, preturi total diferite. Daca era vorba de bani neaparat, nici nu puneam in discutie FitBit ul.
Ce am vrut s asubliniez e ca , la bani iastia de 20 d elire cat am dat pe aceasta bratara facuta si conceputa in China...intr-un final tot o chinezarie ieftina e.

Ideea e ca ...atat dai ,atat face.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate