Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Xiaomi Mi Band 2

- - - - -
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#631
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cum adica gliciuieste? Mai pe romaneste?

View PostWin1, on 09 noiembrie 2018 - 15:38, said:

Salutare! Am intampinat o problema MB2, pe bratara cand intru in interfata pentru baterie aceasta se glitch-uieste, la fel si in interfata pentru pasi cand trece de 2,3 mii de pasi. Stie cineva cum poate fi rezolvata aceasta problema?

View Postxxelu, on 08 noiembrie 2018 - 18:34, said:

...
Pe Gearbest, in aplicatie, gasesti curea cu 1 USD + 0.67 USD transportul.

Alea mai smechere ajung si la 15 USD.

Incarcator de la 1.41 USD  + 0,81 USD transportul.

MI Band 2 (toata cutia cu utilitati) incepe de la 26 USD, transport gratuit.

In conditiile astea bratara MI Band 2 este cea mai buna de pe piata.

Edited by MembruAnonim, 12 November 2018 - 21:52.


#632
mcnino

mcnino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007
Bună, o problemă pe Mi band 2. Am imperecheat.o cu aplicatie pe Windows phone, am iesit din aplicatie cu blind/unblind si m.am dus pe aplicatia oficiala de Android. Nu mai vrea sa o recunoasca in veci. Restart telefon instalat/ dezinstalat aplicatie pe Android. Nimic. Ce sa fac acum? Mulțumesc anticipat.

#633
NikoBadBoy

NikoBadBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.12.2012
Pentru cei interesati: Mi Band 2 Firmware Editor
https://forum.xda-de...cation-t3720641

Edited by NikoBadBoy, 06 December 2018 - 01:29.


#634
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
In Notify & Fitness for Mi Band > Apps am adaugat Clock ca sa-mi vibreze bratara cand activez o alarma in telefon. Stiu ca din aplicatie pot seta alarme, dar prefer sa-mi vibreze bratara la alarmele definite in telefon pentru ca pe acelea le pot defini dinamic, fatza de cele repetitive. Necazul e ca daca telefonul anunta alarmele cand devin efective, bratara vibreaza exact cu o ora inainte de declansarea alarmelor pe telefon. Are cineva vreo posibila solutie ?

#635
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
...undeva "in spate" telefonul are informatia cum ca as fi pe meridianul... Spaniei, adica GMT +1, desi il am setat pe Romania, adica GMT +2. Spun asta pentru ca daca instalez dictionare imi propune ca sa-mi traduca din engleza in... spaniola si nicidecum in romana. Probabil din acelasi motiv o alarma setata la o anumita ora pe telefon imi vibreaza pe bratara cu o ora mai devreme Posted Image

P.S. In timp ce scriam mi-am amintit ca si pe telefon widget-ul pentru vreme imi mai afisa setarea alarmei cu o ora in urma fata de ora efectiva, dar dupa restartul telefonului o afisa corect, adica GMT+2...

#636
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Am umblat prin setarile telefonului, am dezinstalat aplicatia si am pus MiFit ca sa vad ca... functioneaza bine Posted Image, am repus Notify&Fitness si i-am umblat prin permisiuni, cert e ca acum bratara vibreaza cand devine efectiva alarma pe telefon. Mai mult, vibreaza si pe "snooze" :)

#637
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 09.05.2006
Am schimbat telefonul, am trecut de pe S6 android 7 pe Mi A2 lite android 9 si acum, la apeluri, mi band 2 nu imi mai arata cine ma suna. Doar vibreaza si apare simbolul cu telefonul. Ce a patit si cum se rezolva? Am dat si unpair si pair din nou si degeaba. Meniul e in engleza la telefon.

#638
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 09.05.2006
M-a rezolvat cipinet ... se atinge butonul touch si dupa ce tii apasat pe el cateva secunde apare si numele.

#639
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 19.02.2015
Bateria este impresionanta la acest device

#640
an_tonica

an_tonica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 07.12.2009
E impresionanta. Pe mine ma tinea tot mai mult de la incarcare la incarcare. M-a tinut si 58 de zile. De ce zic m-a tinut? Pentru ca astazi, dupa doi ani jumate de cand am luat-o, am pierdut-o la piscina. Nu era pe mana pentru ca luasem o curea din piele si nu se preta cureaua la apa. Am pus-o pe banca cand m-am imbracat si am ratacit-o. De abia cand am ajuns acasa am realizat ca nu mai e. Foarte multumit am fost de ea. Acum aproape ca nu ma pot obisnui fara asa ca am comandat versiunea 3. Va veni saptamana viitoare.

#641
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
SI pe mine ma tine in jur de 40 de zile bateria. Versiunea 3 nu cred ca se apropie. Upgrade o sa fac cand ma lasa asta. Nu cred ca se va intampla prea curand.

Mai am un ceas fitness, care ma tine undeva la 30 de zile. Are ceva mai multe optiuni, dar tot Mi Band-ul imi place mai mult.

#642
an_tonica

an_tonica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 07.12.2009
Versiunea 3 a tinut 23 de zile la prima incarcare cu toate cele activate. Nu-i rau. Nu se compara cu Mi Band 2 la capitolul asta dar nu-i rau deloc. In schimb ecranul la Mi Band 3 face toti banii.

Attached Files


Edited by an_tonica, 12 June 2019 - 19:05.


#643
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Dacă mai folosește cineva modelul ăsta, ofer gratuit o brățară de silicon nouă.

Culoare neagră.

Predare personală în București.

Edited by Greuceanu, 07 November 2022 - 18:47.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate