Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Xiaomi Mi Band 2

- - - - -
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#523
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015
Eu cred că face mai mult decât dai în comparație cu altele care fac mai puțin decât costă :)

#524
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La mine, in aproape 10 luni, nu sunt probleme cu bratara/cureaua. Bine, nici nu mai arata ca la inceput, dar nici nu da semne ca ar ceda. Ahhh.. doar gaura din curea s-a mai largit putin de la atata bagat si scos. Posted Image

Apropo de bratara, Mi Fit pentru Android a ajuns la versiunea 3.3.0.

Edited by MembruAnonim, 19 March 2018 - 16:30.


#525
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
Luat sh de la altcineva pe olx, acum 1 an si 3 luni(nu l-am intrebat de cand il avea, dar probabil mai mult de 1 luna). Nu are nici o problema, functioneaza ca in prima zi, nu s-a crapat vopseaua sau alte efecte estetice de care va plangeti. Poate ca ultimele serii au fost facute pe vapor, sau am avut eu noroc.

#526
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 27.06.2009
Eu am bratara din august si nu s-a deteriorat in vreun fel. Singurul inconvenient e cu aplicatia notify & fitness care imi tine telefonul treaz tot timpul, dar nu ma indur sa o las pentru ca e mult superioara celei oficiale. Ar fi fost frumos din partea chinezilor sa implementeze si ei mai multe chestii in aplicatia oficiala, dar asta e, la cat am dat pe ea nici nu ma asteptam la prea mult suport din partea lor.

#527
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mie imi convine ca aplicatia oficiala este mai light. Nici nu rupe bateria telefonului sau a bratarii si am esentialul, ceea ce ma intereseaza. Daca vreau mai mult instalez alta aplicatie.

#528
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

View Postcuculea, on 19 martie 2018 - 09:27, said:

Pana la urma ,tot o chinezarie de 2 lei e. Dupa doar doua saptamani de purtat , iata cum se prezinta butunul de la catarama curelei. Deja s a luat vopseaua de pe el. Nu stou daca se vede foarte clar in poza.
Atentie ca sunt si clone ale bratarii ! Un exemplu ai aici
Nici la mine nu se vad urme de uzura. E adevarat ca o am doar de doua luni si o port in conditii de... "laborator". De exemplu folia de la RN4X, de plastic, mi s-a zgariat de la fermoarele buzunarelor hainelor de iarna, dupa ce toata vara am avut-o impecabila Posted Image

#529
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008

View Postcuculea, on 19 martie 2018 - 09:27, said:

Pana la urma ,tot o chinezarie de 2 lei e. Dupa doar doua saptamani de purtat , iata cum se prezinta butunul de la catarama curelei. Deja s a luat vopseaua de pe el. Nu stou daca se vede foarte clar in poza.
$1 pe AliExpress. Comanzi 3-4 și îți ai de rezerva.
Eu folosesc foarte intens brățara și de multe ori agăț cureaua in diverse chestii. Am schimbat 3 curele până acum. Cea originala a fost cea mai buna, dar i se lărgise gaura de prindere. La următoarele doua s-a rupt gaica.
Cine are cat de cat grija de ea, poate nu ajunge sa schimbe niciodată cureaua.

Pentru mine a meritat banii cu vârf și îndesat până acum.

#530
mcnino

mcnino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007
Bună, pe Gearbest e la 20 de dolari Mi band2, insa e versiunea chinezeasca. E cineva posesor, stie cineva diferentele dintre ele si daca merita cumparata versiunea chinezeasca. Multumesc anticipat!

#531
wicked100

wicked100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 01.02.2007
Eu am bratara de 6 luni, iar cureaua este in stare foarte buna, si nu pot sa spun ca am menajat-o. Bateria, in schimb, ma tine tot mai putin - cam doua saptamani, cu notificari permanent active si cu masurarea pulsului in timp real in timpul antrenamentelor, cu atentionari de trecere dintr-o zona de puls intr-alta.
In alta ordine de idei, am facut recent o comparatie a masurarii pulsului de catre Mi Band 2 cu o centura Garmin. In relaxare, valorile au fost identice, cel mult o bataie doua in plus sau in minus. Ca diferenta, centura imi arata un puls mai stabil, in timp ce bratara imi arata un puls mai "jucaus", osciland de la secunda la secunda cu cate o bataie sau doua. E adevarat, nu stiu la ce interval facea citirea Garmin-ul... Urmeaza sa fac si comparatia in timpul unei sesiuni de alergare.

#532
wicked100

wicked100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 01.02.2007
Am facut si comparatia masurarii pulsului cu o centura Garmin in timpul unei sesiuni de alergare. Foarte mici diferente, insesizabile, chiar. Sunt foarte incantat din punctul asta de vedere. Ba chiar, pe la sfarsitul turei, probabil din cauza transpiratiei sau a modificarii pozitiei, centura Garmin o luase razna - imi arata puls de 240 bpm, cand eu aveam 147 - 148 :). Specific ca am alergat noaptea, deci masurarea pulsului de catre bratara nu a fost influentata de lumina zilei, care, teoretic cel putin, ar trebui sa influenteze citirea pulsului. Oricum, pentru cate stie sa faca, recomand aceasta bratara din toata inima!

#533
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

View Postwicked100, on 21 martie 2018 - 15:39, said:

Eu am bratara de 6 luni, iar cureaua este in stare foarte buna, si nu pot sa spun ca am menajat-o. Bateria, in schimb, ma tine tot mai putin - cam doua saptamani, cu notificari permanent active si cu masurarea pulsului in timp real in timpul antrenamentelor, cu atentionari de trecere dintr-o zona de puls intr-alta.
Tot doua saptamani ma tine si pe mine bateria bratarei, desi nu e veche ca a ta, si doua zile RN4X. Foarte multumit de ambele, macar din perspectiva autonomiei. Pe ambele am notificari permanent active, inclusiv aia cu pierderea conexiunii. De cate ori ma duc la baie am una bucata vibratie. La bratara ! Posted Image  Mi-e insa utila atunci cand parasesc masina, inclusiv RN4X-ul Posted Image Acum cel din urma nu mai imi ingheata in masina pentru ca imi aminteste bratara de... frate-su' Posted Image

#534
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006

View Postomrau, on 19 martie 2018 - 14:58, said:

Eu cred că face mai mult decât dai în comparație cu altele care fac mai puțin decât costă Posted Image

rezista la inot, sau e doar IP6x?

#535
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
eu am mers cu a mea la piscina saptamana trecuta. si am facut cateva ture de bazin. nu are nimic. plus ca nu o scot niciodata la dus. doar cand o curat si cand vrea curent o dau jos.

Edited by p13tonu, 26 March 2018 - 20:02.


#536
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
@zeroice - rezistă, băiatul meu merge la bazin și nu are probleme cu ea, noi o dăm jos doar când trebuie încărcată.

#537
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Mi-a venit și mie, din păcate nu îmi este utilă deoarece eu caut o brățară sau un smartwatch care să vibreze la apeluri si în momentul deconectării. Această brățară nu vibrează decât la notificări. Menționez că am adăugat aplicațiile dorite în lista de aplicații cu acces la notificare în aplicația lor iar o setare pentru a vibra la conectare/deconectare nu există.

#538
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Am instalat Mi Band Master și am rezolvat problema. Mai să îmi vibreze când iasă din aria de acoperire și dacă rezolva și problema asta, e perfect.

#539
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008

View Postbenis, on 29 martie 2018 - 16:00, said:

Mi-a venit și mie, din păcate nu îmi este utilă deoarece eu caut o brățară sau un smartwatch care să vibreze la apeluri si în momentul deconectării. Această brățară nu vibrează decât la notificări. Menționez că am adăugat aplicațiile dorite în lista de aplicații cu acces la notificare în aplicația lor iar o setare pentru a vibra la conectare/deconectare nu există.
Și cu aplicația lor oficială, Mi Fit, vibra la apeluri. Vezi că are rubrică separată de bifat. Nu mai era necesar să instalezi altă aplicație.

Uite, aici.. Attached File  Screenshot_20180329-182833.png   27.35K   69 downloads

Partea cu deconectarea, într-adevăr, n-o are în aplicația oficială dar am înțeles că nu ai găsit setarea nici pentru apeluri, de aia am postat.

#540
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Poate că nu e valabilă la toate aplicațiile, frasu știe..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate