Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Xiaomi Mi Band 2

- - - - -
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#559
donovidiu

donovidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.04.2007
Salutare.
De la actualizarea app xiaomi mi fit, am observat un nou feature: cand vibreaza bratara pe fondul unui apel in curs, apasand lung butonul bratarii , se respinge apelul. Deci face ce face si app Mi band tools.
In continuare, lipseste averitzarea de disconect in afara range bluetooth telefon.

Si eu tot nu reusesc de la versiunea 2 si ceva, sa primesc avertizare cand intra sms.
Toate bune!

Edited by donovidiu, 15 May 2018 - 09:19.


#560
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
e mai de mult aceasta functie disponibila. eu am bratara de la inceputul lui ianuarie si de la versiunea de atunci exista posibilitatea asta de a respinge apelul.

#561
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,292
  • Înscris: 10.04.2007
La mine doar opreste notificarea pe bratara si nu mai vibreaza , insa pe telefon apelul ramane , nu respinge , suna in continuare...

#562
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
cat de bun e la evaluarea somnului? eu doar pt asa ceva as vrea un tracker.

si oare cum se diferentiaza de "sleep stages" de la fitbit?

#563
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cel putin apicatia oficiala nu e prea stralucita la monitorizarea somnului, din doua motive: analiza e una sumara, iti spune timpul somnului profund, al somnului de veghe, cat ai fost treaz si somnul total + comparatia cu restul utilizatorilor, iar al doilea motiv este o acuratete redusa a evaluarii, pentru ca felul in care te foiesti, te misti in somn, iti oscileaza pulsul, depinde de la om la om.

https://lh3.googleus...9QKE=w1280-h654

S-ar putea ca Mi Band, versiunea full, sa fie mai ok din punctul asta de vedere.

#564
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Are optiunea de monitorizare a pulsului in timp ce dormi. Oricum, e o bratara ieftina, nu trebuie sa te astepti la statistici medical grade.

#565
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Este nevoie să se pună folie? Se zgârie ușor?

#566
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,292
  • Înscris: 10.04.2007
De 2-3 saptamani de cand o am nu a aparut nici o zgarietura...

#567
catalin7331

catalin7331

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 07.09.2014
Cum pot s-o incarc daca am pierdut incarcatorul? Posted Image
Are cineva idee de unde cumpar altul?

Edited by catalin7331, 20 May 2018 - 10:41.


#568
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
cred ca ai pierdul cablul, nu incarcatorul
https://www.olx.ro/o...ablu-mi-band-2/

#569
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Brățările voastre ce culoare au scrisul? A mea are tentă de verde iar la un prieten e alb mai clar. Parcă  a lui se vede și mai bine un pic în soare fiind mai luminos scrisul.

#570
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
La mine scrisul este alb și am trei in familie!

#571
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017
si la mine tot alb e. nu se vede in schimb nimic daca bate soarele pe ea.

#572
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Eu am luat 2 de la Altex săptămâna trecută și amândouă au o tenta de verde. Prietenul a luat ieri de la Emag și scrisul e mai către alb. Am cautat pe net și sunt într-adevăr sunt 2 variante, care au scrisul cu o tenta slaba spre verde și care sunt alb mai pronunțat.

#573
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Da, sunt doua variante.
Dupa sase luni sunt multumit de autonomia de 14 zile si de faptul ca ma avertizeaza pe o raza de cativa metri despre apeluri/SMSuri/notificari din aplicatii. Practic nu mai trebuie sa plimb telefonul dupa mine prin casa sau pe la serviciu :)

#574
ethan

ethan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 13.05.2004
Salutare.
De 2 zile sunt si eu posesorul acestei bratari... sa zicem multumit.
In primele 24 de ore de la prima incarcare (a venit fara juice) s-a consumat cam 20% din baterie. I-am facut si update si am testat-o cu Notify & Fitness for Mi Band. Nu ma grabesc sa cumpar aplicatia, nu tin neaparat sa imi apara pe ecranul bratarii cine anume ma apeleaza. Mai mult ma intereseaza sa fiu avertizat ca ma suna cineva sau am primit un sms cand e posibil sa nu aud telefonul (gen, e in geanta si geanta la spate).
Imi place ca e destul de mica si poate sta langa o bratara de piele sau alte bratari fara sa iasa in evidenta. E destul de incomoda ca trebuie sa fie mai stransa pe mana iar eu nu prea suport, mai ales acum cand a inceput caldura si transpir mai mult. De altfel, cand ajung acasa dau jos ceasul, bratarile, inele (daca port). Da, am şi ceas (analogic si digital). Consider ca aceasta bratara nu poate inlocui un ceas, decat in situatii gen activitate sportiva, imbracaminte sport etc. La duş scot bratara, nu am nevoie de avertizari.
In prima noapte m-am trezit pe la 4 dimineata si nu mai puteam adormi si cum incepuse sa ma enerveze bratara, am scos-o de la mana si am pus-o alaturi de perna. Se pare ca inregistreaza si asa miscarile.
Astazi dimineata mergand pe jos pana la serviciu (deh, iar greva) am obeservat ca bratara a inregistrat vreo 2700 de pasi in timp ce telefonul (un LG V20) arata vreo 3300. Bratara am dat-o jos de la mana cand m-am trezit si am pus-o la loc inainte de a pleca. Tot atunci am pus si telefonul in geanta. Si totusi bratara a inregistrat mai putin ca si cum nu ar fi fost la mana o perioada. O sa fiu atent zilele urmatoare daca mai face asa.
Acum, legat de aplicatie. Cu MiFit se poate afisa numele apelantului si altceva decat o simpla iconita fata de Notify (Notify e cam saraca in iconite, se pot adauga altele?)?
Am instalat Sleep as Android, dar vad ca trebuie instalat si Tools&Mi Band, un fel de add-on (15 lei) ca sa pot folosi bratara. Cam aiurea. Se poate si fara?
Parca sunt persoane care au intalate si Notify si MiFit. Sunt diferente mari intre ele sau ar fi un consum de baterie in plus degeaba?

#575
sebip

sebip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.01.2005

View Postethan, on 25 mai 2018 - 10:34, said:

Am instalat Sleep as Android, dar vad ca trebuie instalat si Tools&Mi Band, un fel de add-on (15 lei) ca sa pot folosi bratara. Cam aiurea. Se poate si fara?
Nu.
Eu le-am cumparat pe ambele.

#576
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 17.03.2005

View Postethan, on 25 mai 2018 - 10:34, said:

Cu MiFit se poate afisa numele apelantului si altceva decat o simpla iconita fata de Notify (Notify e cam saraca in iconite, se pot adauga altele?)?

Numele apelantului il afiseaza doar daca e telefonul setat pe engleza si poti respinge si apelul de pe senzorul (cerculetul) de pe mi band 2 daca ti apasat continuu in timpul apelului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate