Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Motorola Moto G4 & G4 Plus

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1614 replies to this topic

#1351
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014
Oamenii buni au rămas la Google. Ești un om rău, până să citesc postarea ta aveam speranță că voi avea Oreo, acum singurul lucru la care sper este doar un pachet de biscuiți cu același nume.
Năruitorule de visuri !

#1352
budugudan80

budugudan80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.10.2010

View Postgradulian, on 18 februarie 2018 - 13:04, said:

Oamenii buni au rămas la Google. Ești un om rău, până să citesc postarea ta aveam speranță că voi avea Oreo, acum singurul lucru la care sper este doar un pachet de biscuiți cu același nume.
Năruitorule de visuri !
Nu sunt rău, asta este realitatea. Partenera mea are P9 lite (primul nu cel din 2017) și a primit de ceva vreme update-ul de securitate pe cel din ianuarie, noi abia l-am primit pe cel din decembrie. Într-adevăr, Lenovo nu are armata de oameni de la Huawei, dar e un simplu update de securitate până la urmă, nu e mare inginerie să-l distribui. Aduți aminte, câți utilizatori de G4 au avut probleme când au distribuit cei de la Lenovo Androidul 7.0. Crezi că nu o să fie probleme și cu 8-ul? Atât timp cât telefonul se mișcă bine și cu 7, eu sunt foarte mulțumit de el. Nu zic că m-ar deranja să avem 8-ul pe el, dar așa mari schimbări nu sunt față de 7, și poate preferăm mai bine o versiune mai veche dar mai stabilă a androidului

#1353
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014
Realitatea Lenovo este cel puțin ciudată: Moto G4 Play are N 7.1.1, Moto G5 are cel mai recent update de securitate la nivel de luna August... în continuare completați voi
Google, shame on you ! De ce ne-ai lăsat pe mâna...  Cred că știu, este o conspirație, chinezii cumpără firme americane celebre după care le ruinează, la propriu și la figurat. Oare cine urmează după Motorola ?

#1354
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Asta vroiam să completez și eu,am și G5 și am văzut că nivelul de securitate este la august 2017, telefon care din câte știu eu o să primească Oreo,G4 are nivelul de securitate la decembrie 2017 și nu au în plan să îi dea Oreo!Cel puțin ciudat...

#1355
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014
Acum urmează o întrebare: De ce nu o să primească Oreo ?
În anul de grație 2016 pe siteul oficial Motorola erau garantate două update-uri de soft pentru mai multe telefoane: Moto G4 Play, Moto G4, Moto G4 Plus. Această promisiune făcea parte din strategia de vânzare a telefoanelor. Cu Moto G4 Play s-au ținut de cuvânt pentru că a primit N 7.0 și N 7.1.1, Moto G4 și G4 Plus au primit doar N 7.0, încă așteaptă/speră în virtutea acelei promisiuni. Oare pentru reclamă mincinoasă (deocamdată presupunem) nu se poate lua nicio măsură ? Dacă ne-am strânge mai mulți posesori ai acestor telefoane n-am putea s-o punem de o reclamație la ANPC ? (doar în caz de nerespectare a promisiunii)
Eu mai am răbdare câteva luni, dacă nu se țin de cuvânt mă reorientez către alt producător. Nu-mi trebuie neapărat Oreo, dar aici este vorba de un principiu, dacă promiți un lucru ca să mă atragi pentru a-ți cumpăra produsul trebuie să-ți respecți promisiunea, dacă nu, m-ai pierdut de client. Bat și eu șaua să priceapă iapa, dar asta depinde de iapă, nefiind sigur că ea citește acest topic. Se vor găsi câțiva care vor crede că în loc de șa bat câmpii, chiar și mintea mea în gândul ei îmi spune asta, doar câteodată.

#1356
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Asa spuneau atunci,mai apoi s au razgandit se pare,ar trebui sa se tina de cuvant daca au promis la inceput,oricum e un telefon bun pana la urma G4,merita un Oreo pe viitor,acum de nu o fi,as fi multumit sa mearga bine cu 7.0 cat de mult se poate!

#1357
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
S-au razgandit altii mai mari, asa ca nu vad de ce nu ar face-o si Lenovo pt brandul Moto.
Astia de la Lenovo, ori nu au viziune, ori au avut alte planuri când au cumparat Motorola.

#1358
vjclau

vjclau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 28.12.2007
Poate au primit toate modelele moto aceasta actualizare la moto notification,sau poate nu o sa vedem,sper sa primim oreo așa ar trebui

Ați primit această actualizare și cei cu moto G4 play și G4 plus ? Se poate sa ne dea android 8

Am văzut că este model la care îi apărea că nu ii compatibil cu versiune mai noua de moto notification

#1359
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014

View Postvjclau, on 19 februarie 2018 - 06:47, said:

Poate au primit toate modelele moto aceasta actualizare la moto notification,sau poate nu o sa vedem,sper sa primim oreo așa ar trebuiAți primit această actualizare și cei cu moto G4 play și G4 plus ? Se poate sa ne dea android 8Am văzut că este model la care îi apărea că nu ii compatibil cu versiune mai noua de moto notification
Am primit această actualizare pe Moto G4 și Moto G5, teoretic amândouă trebuie să primească Oreo, dar cine știe dacă vom vedea vreodată. Eu sper în continuare, pentru că acest gen de actualizare venea și pe vechiul Moto G înainte de fiecare update de soft.

#1360
vjclau

vjclau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 28.12.2007
Da așa ii. Eu zic că primim oreo

Am vrut să instalez Pixel Experience dar parca nu as roota telefonul că mai am garanție 1 an jumate. Ii păcat să îmi pierd garanția. Mai bine aștept să vina pe G4 oficial oreo

#1361
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014
Nu prea cred că o sa vedem oreo pe G4. Măcar o actualizare la 7.1 sa primim.

#1362
vjclau

vjclau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 28.12.2007
Pai atunci de ce ne-a mai actualizat moto notification la android 8,am.eu zic că primim cum ii da la G4 plus care nu are numai senzorul de amprenta in plus

#1363
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Daca e sa fie il primim cu placere numai sa functioneze bine si dupa ce ar primi Oreo!Am vazut la pc garage G4 plus varianta cu 2/16 gb cu 570 de lei,bun pret!

#1364
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

View PostTherockstar, on 20 februarie 2018 - 20:57, said:

Daca e sa fie il primim cu placere numai sa functioneze bine si dupa ce ar primi Oreo!Am vazut la pc garage G4 plus varianta cu 2/16 gb cu 570 de lei,bun pret!
Am vazut si eu, dar vin si intreb, mai merita G4 plus in 2018??

Edited by sir_irwin, 20 February 2018 - 21:43.


#1365
vjclau

vjclau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 28.12.2007
Părerea mea e că nu merită moto 4g plus banii, mai pui ceva și îți iei un Nokia 5,sau alte modele, de schimbat G4 nu merită  să îl schimbi,cu un G4 plus nu are nimic în plus numai senzorul de amprenta

Edited by vjclau, 20 February 2018 - 22:03.


#1366
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Pentru cineva care are nevoie acum de un telefon bun și nu este dispus să dea mult pe el, plus că va primi și Oreo după spusele celor de la Motorola!

#1367
vjclau

vjclau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 28.12.2007
Da așa ii ,acuma mă refeream la noi care deja avem G4 nu merita trecerea

#1368
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 04.11.2014
Daca upgradezi de la in telefon low end de vreo 2-3 ani, inca merita G4 plus sau daca vrei un telefon mid-range in banii aia.
La 570 de lei sunt putine telefoane care se pot bate cu el.

Edited by uNNNk, 20 February 2018 - 23:14.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate