Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Probleme cu multiple entitati demonice.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
602 replies to this topic

#451
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Nu stiu de ce cred eu, daca ii dai curs unui demon o sa te bantuie mai mult. Daca exista demonu ala si nu ai tu schizofrenie. Si eu cand aveam vise urate, pur si simplu le uitam si nu se mai intamplau.

#452
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Nu ai cum sa ii dai sau sa nu ii dai curs unui demon.El apare pentru ca ceva ii da voie sa apara la un moment dat in viata ta.O greseala din trecut a ta sau a neamului tau cel mai probabil.Si ramane langa tine pana te poseda sau pana prin lupta ta proprie si mai ales cu mult ajutor este obligat sa plece.

#453
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

View Postalex14dlk, on 29 august 2018 - 18:21, said:

Nu stiu de ce cred eu, daca ii dai curs unui demon o sa te bantuie mai mult. Daca exista demonu ala si nu ai tu schizofrenie. Si eu cand aveam vise urate, pur si simplu le uitam si nu se mai intamplau.
Pai in perioada aia de unde sa stiu eu ca era un demon?Posted Image
Legat de vise urate, toti mai avem din cand in cand,se mai intampla!
P.s cred ca daca aveam schizofrenie, ma trezeam din cosmar si spuneam:Opa, gata domne asta e demon!Posted Image (sper sa nu jignesc persoanele cu boli mintale, e doar o gluma)

Edited by Whitefairy, 31 August 2018 - 01:52.


#454
Marian79bz

Marian79bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 14.08.2013
Stima si respect.ma poate eventual lamuri si pe mime cu o problema aparuta pe data de 28 maryie anul acesta?

#455
Lightside1

Lightside1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.03.2019
@Marian79bz Te ajut eu daca pot

@Yanksen te cred , am dat si eu cu 2 prieteni fara sa vrem peste Legiune , iti pot povesti in privat (dar nu te joci cu o tabla de ouija)

#456
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postdark, on 11 mai 2018 - 12:44, said:

Oare colegul Barbu, care, nu știu de ce, dar nu mai este activ, de ce nu apelează la acea persoană? Cu siguranță că și el știe de acea persoană, și totuși ceva îl reține să apeleze.
Sint bine, sanatos.
Am descoperit o multime de motive pentru care am trecut prin ce am trecut.
Printre altele, doar din postura de posedat am putut vedea ce este in jurul meu, cit de corupta este omenirea, cit gresesc, cit am de invatat si cit de mic si prost sint.

#457
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Ma bucur sincer pentru tine Barbule.Cum ai reusit sa scapi?

#458
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Inca n-am scapat!

#459
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Eu cred ca atunci cand vei invata lectia pe care trebuie sa o inveti in urma chinurilor astea...vor pleca.Analizeaza cu atentie ,te rog,incearca sa iti dai seama unde gresesti in ceea ce gandesti sau spui,sau faciLa mine i -a scazut foarte mult puterea pe care o avea asupra mea,atunci cand am invatat sa nu-mi mai fie frica.Atunci cand ii spuneam>nu ai nici o putere asupra mea ,decat ceea pe care o accepta Dumnezeu.Eu si fiica mea suntem ale lui Dumnezeu iar tu nu ai ce sa ne faci.>

#460
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Mie nu-mi face mare lucru. Are probleme cu cei din jurul meu, mai ales cu femeile.

#461
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Si femeile din jurul tau cum se descurca cu el?

#462
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Eu încerc de câteva luni să-mi dau sufletul pt putina liniște și mai mulți bani și nici o șansa sau speranța. Așa ca ce vb voi aici is aiureli

Nu e nimeni să-mi ia sufletul pt câteva sute mii €. Și eu am câteva sute mii € deja. Dar am vrut in plus câteva sute mii  și LINIȘTE.

#463
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postemerem, on 09 noiembrie 2019 - 21:40, said:

Si femeile din jurul tau cum se descurca cu el?
Sint foarte putine cele care fug, cele mai multe sint primitoare si fericite.
Se intimpla sa fiu chemat sa stau linga cite o doamna.
In general evit sa stau prea mult si prea aproape de cineva. Evit contactele fizice.

View Postmilovme, on 10 noiembrie 2019 - 21:22, said:

Eu încerc de câteva luni să-mi dau sufletul pt putina liniște și mai mulți bani și nici o șansa sau speranța. Așa ca ce vb voi aici is aiureli

Nu e nimeni să-mi ia sufletul pt câteva sute mii €. Și eu am câteva sute mii € deja. Dar am vrut in plus câteva sute mii  și LINIȘTE.
Sa nu-ti doresti asa ceva pentru nimic in lume!!!
Eu imi doresc sa plece chiriasul si sa-mi ierte Dumnezeu toate greselile.

Edited by barbu78, 12 November 2019 - 12:05.


#464
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Eva a gresit, fetele Evei s-au impreunat cu ingerii, fetele fetelor Evei nu se leapada de obiceiurile bunicelor si strabunicelor lor!

Exista o explicatie pentru care se recomanda sexul doar intre sot si sotie.

#465
emerem

emerem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 20.10.2015
Stii la ce concluzie am ajuns eu Barbule?Cei care nu reusesc sa ierte suntem noi insine.Noi nu reusim sa ne iertam pe noi insine de ceea ce consideram noi greselile trecutului.Din cauza asta pierdem lumina lui Dumnezeu si ramanem expusi atacurilor energiilor negative.Tu inca te consideri vinovat de ceva si asa tii demonul agatat de tine.De fapt noi atragem langa noi doar ceea ce rezoneaza cu noi in anumite momente.Sentimentele negative-teama,vinovatia,furia-atrag langa noi entitati negative,iar cele pozitive-recunostinta fata de Dumnezeu pentru tot ce am primit incepand cu viata noastra,iubirea,bucuria-aduc langa noi ingerii.Eu cred ca tu,in mod constient sau inconstient,tii demonul langa tine.Crezi ca suferind din cauza lui,vei reusi sa fii iertat de Dumnezeu pentru pacatele tale.Dar e un mod de a gandi gresit.Dumnezeu te-a iertat demult.Iarta-te tu!Si fa fapte bune pentru a compensa greselile.De platit oricum vei plati pentru ele.Doar cei carora le provocam suferinta prin pacatele noastre ne pot da iertarea pentru ele.Altfel...platim.Asta e legea lui DumnezeuDaca vei lupta sa te transformi intr-un om recunoscator,iubitor si multumit...sunt convinsa ca demonul va pleca.Nu poate sta langa bucurie si recunostinta.

#466
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Mai e cineva aici posedat de satana, ca mine? Eu ma manifest destul de urat, mai ales in trafic. Nu tin minte cand mi-am vandut sufletul si pe ce, dar e clar ca acum sunt posedat, am toti dracii pe mine. As merge la o exorcizare, dar popii cer bani si nu-mi permit, asa ca stau cu dracii in mine. E cat de cat ok, atata timp cat nu ma enerveaza nimeni ca sa-mi iasa dracii la suprafata.

#467
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postemerem, on 12 noiembrie 2019 - 20:14, said:

Stii la ce concluzie am ajuns eu Barbule?Cei care nu reusesc sa ierte suntem noi insine.Noi nu reusim sa ne iertam pe noi insine de ceea ce consideram noi greselile trecutului.
..........
De iertat m-am iertat dar, imi pare rau ca am gresit si ca gresesc in continuare.

Este posibil sa am niste "prieteni" care doresc sa ma spioneze prin intermediul duhurilor.
Nu voi apela la ezoteristi.
"Prietenii" trebuie sa inteleaga ca nu voi face nimic pina nu scap de chirias.
Ar fi bine sa priceapa ca trebuie sa-si adune "uneltele" sa-si vada de treburile lor...

Edited by barbu78, 26 November 2019 - 00:24.


#468
keyany

keyany

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2017

View Postbarbu78, on 12 noiembrie 2019 - 12:15, said:

Eva a gresit, fetele Evei s-au impreunat cu ingerii, fetele fetelor Evei nu se leapada de obiceiurile bunicelor si strabunicelor lor!

Exista o explicatie pentru care se recomanda sexul doar intre sot si sotie.
Din ce vad aici, nu "chiriasul" are o (mica) problema cu genul feminin, ci tu, in subconstient... adica le judeci pentru desfrau.

In alta ordine de idei, spui ca ai prieteni care vor sa te spioneze prin intermediul "duhurilor". De unde stii ca unul dintre ei nu are abilitati iesite din comun si poate sa realizeze aceasta conexiune psihica cu tine de la distanta, dand impresia ca ar fi vreun demon?
Din cate reiese, te invarti sau te-ai invartit in cercuri "paranormale", ca sa zic asa. Cazurile de posesiune demonica veritabila sunt foarte rare, de cele mai multe ori subiectul are o boala psihica, sau are manifestari din subconstient care il "poseda", sau e cu adevarat posedat insa nu de catre o entitate ci de catre o fiinta umana (da, exista asa ceva, la vointa).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate