Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

sfat alegere caine zona rece

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
83 răspunsuri în acest subiect

#73
aaddyy2005

aaddyy2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.545
  • Înscris: 17.02.2013
Singura mobila l-a care s-a dat e o bancuta de bucatarie dar, cred ca de vina-s copii, mai s-a scurs un lapte, ba un suc. s-a sters ce s-a vazut dar sniferul e ca un drogat, il auzi cum inspira peste tot.
acu are7 luni si vreau sa va zic ce am observat de cateva zile cand il scot la plimbare(eu ca altii is cam ocupati cu vacanta):
daca merg cu el la pas -merge normal
daca il iau la un trap salta piciorul stanga spate(nu pune piciorul in pamant)
in fuga -alearga normal zic eu.
can il pun sa stea pe cur face ce face si se lasa pe dreapta, intinzand stangul.
L-am verificat in talpa, nimic, daca il iau la masat simetric si urc spre coapse, se intoarce sa ma muste(nu strange) pe stanga.
Sa am bafta de un displazic de asa mic?

Editat de aaddyy2005, 21 iulie 2016 - 02:40.


#74
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.058
  • Înscris: 20.10.2015
Mai eu si la a mea am observat cand alearga mai rateaza stangu spate.

Ce-mi mplace de tine, :)
You all domestic and stuff...

Cand doarme pe el sau isi intinde muschiul cred mai schioapata...

O tin sub observatie
Am zis ca daca o s-o anesteziez vreodata pentru altceva (am castrat-o cand avea sub un an), o sa fac si o radiografie.
Ceea ce-ti recomand si tie, dar, daca e fericita, tine-o doar sub observatie, n-o chinui daca nu e cazul.
Tu ai castrat-o? Planificati asta?
Nasterile la astia mici sunt dificile. A intrat incalduri pana acum?
O va face de 2 ori pe an

A mea are 7 ani in Septembrie

#75
aaddyy2005

aaddyy2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.545
  • Înscris: 17.02.2013
ii mascul, sa-l doara vreun coi? la asta nu m-am gandit.
De castrat n-as vrea, l-a lasat D-zeu cu oua, nu-i fac nica daca nu se apuca de dat din cur pe la picioarele oamenilor.

#76
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.058
  • Înscris: 20.10.2015

View Postaaddyy2005, on 21 iulie 2016 - 19:34, said:

ii mascul, sa-l doara vreun coi? la asta nu m-am gandit.
De castrat n-as vrea, l-a lasat D-zeu cu oua, nu-i fac nica daca nu se apuca de dat din cur pe la picioarele oamenilor.

Face si castrat.
2 motive pentru care l-as castra:
1. complicatii
2. daca simte o catelusa in calduri nu te mai intelegi cu el

Un motiv pentru care nu as face-o:
1. Mai castigi un ban cu el.

E voie unde stai tu sa ai catel necastrat?

#77
aaddyy2005

aaddyy2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.545
  • Înscris: 17.02.2013
Da ce masa, vin astia de la primarie sa-mi numere oualele din familie?
am sa ma interesez, dar nu cred ca au asa reglemente.
Nu ma prea inteleg eu cu el nici asa, nu pot sa ies cu el fara lesa pe usa ca o taie si nu-l mai intereseaza de mine, a fugit odata pe ploaie de m-a facut ciuciulete, i-am zis lui fiumiu(care plangea si fugea dupa el) ca nu ma mai intereseaza cainele calcara-l trenu. Cand ne opream din fuga, se oprea si el, se uita la noi si iar se indeparta. L-a prins ficiorul cu bicicleta apoi, i-am dat o palma peste bot si l-am inchis in garaj pt 1 ora.
Dar mi-ii drag al dreacu tzigan(ii negru cu medalion alb si floci albi in barba)
Ma ingrijoreaza un pic piciorul stanga spate dar poate-i trece.
Urmeaza sa-i cumpar zilele astea cusca sa-l invat sa stea cuminte cand nu suntem acasa sau vreau sa-l pedepsesc, garajul nu cred ca-i o buna optiune .

#78
aaddyy2005

aaddyy2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.545
  • Înscris: 17.02.2013
Are acum 10 luni, s-a oprit din crescut la 7kg si ceva, e inteligent tziganu, daca troaca e goala si ii e foame ,da cu laba-n ea si face zgomot de tre sa-i pui graunte. Se mai pisa pe pad, de cacat face pe pad foarte rar daca e singur acasa, daca nu fuge in cerc in jurul meu pana ii dechid usa la curte. Mai nou a inceput sa latre, dar i-am gasit ac de cojoc, am luat un colier ca asta
https://www.amazon.c... anti aboiement
are efect ca fuge si snifuie dar nu mai japaie.
Si l-am invatat si in cusca, chiar ii place sa leneveasca pe covorasul lui in cusca.
AAA, si l-am castrat , ca nu se mai putea cu datul din cur peste papusi si jucarii din plush, ba era sa-l ia la penis si pe cainele amicului, chit ca si ala e baiat.
Asteptam iarna sa vedem cum se exprima in zapada, el negru pe zapada alba.

Editat de aaddyy2005, 08 octombrie 2016 - 04:54.


#79
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.058
  • Înscris: 20.10.2015
Look at you...
Posted Image

#80
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.495
  • Înscris: 15.09.2010

View Postaaddyy2005, on 21 iulie 2016 - 02:38, said:

Singura mobila l-a care s-a dat e o bancuta de bucatarie dar, cred ca de vina-s copii, mai s-a scurs un lapte, ba un suc. s-a sters ce s-a vazut dar sniferul e ca un drogat, il auzi cum inspira peste tot.
acu are7 luni si vreau sa va zic ce am observat de cateva zile cand il scot la plimbare(eu ca altii is cam ocupati cu vacanta):
daca merg cu el la pas -merge normal
daca il iau la un trap salta piciorul stanga spate(nu pune piciorul in pamant)
in fuga -alearga normal zic eu.
can il pun sa stea pe cur face ce face si se lasa pe dreapta, intinzand stangul.
L-am verificat in talpa, nimic, daca il iau la masat simetric si urc spre coapse, se intoarce sa ma muste(nu strange) pe stanga.
Sa am bafta de un displazic de asa mic?

Nu e displazie de sold. E alta malformatie des intalnita la cainii de talie mica. Displazia de sold e specifica raselor de talie mare. Uite, in momentul asta am un lapsus, nu-mi amintesc exact cum se numeste (de, varsta) insa daca doresti sa afli, cum mi-aduc aminte, cum postez.

#81
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.504
  • Înscris: 14.11.2005

View Postaaddyy2005, on 27 aprilie 2016 - 16:47, said:

A invatat sa urce scarile si a descoperit baia si in esenta cada. daca nu facem atentie sa inchidem usa il gasim in cada. Ii place baia, cine zicea ca sa-i fac baie odata pe luna nu vorbea de potaia mea. Cand cineva face baie in familie face tot ce poate sa se arunce in apa, e musai sa-l spal si pe el-deci  minim odata pe saptamana(saptamana trecuta ne-a fentat de 3 ori)
A trecut si primul tuns, a stat cuminte la frizer, parca cunostea ce se intampla acolo.
Mai nou ma dreseaza si pe mine, ce n-a reusit familia -a reusit el: cand ma culcam imi aruncam sosetele pe jos in baie. Acum le pun in cosul de rufe ca daca nu raman desperecheate ca le ia si le ascunde pe unde nici nu te-astepti!

Cand spui baie inseamna ca il speli cu sampon sau doar cu apa?
Sa ma contrazica cei care stiu mai bine daca asta e valabil pt toate rasele. Dar pt rasa din dotare (un labrador) mi-a zis veterinarul sa nu il spal cu sampon decat o data la cateva luni (maxim). Cu cat mai rar cu atat mai bine. Pentru ca zicea ca le afecteaza secretia aia de sebum care le face blana un pic impermeabila. Si in plus pot face foarte usor exeme si iritatii (de la sampon).
Baie in lac face si al meu in fiecare zi cu temperatura acceptabila. Deci doar apa nu a fost niciodata o problema. Dar eu cand zic ca tre sa se evite baia ma refer la aia cu sampon. Si probabil toata lumea la fel ca mine.

#82
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.495
  • Înscris: 15.09.2010
Ei, una e la labradori care trebuie sa aiba blana grasa si e altceva la rasele de companie. Nici ciobanestii nu trebuie imbaiati decat maxim la cateva luni dar cu bichonii e alta poveste.

#83
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.495
  • Înscris: 15.09.2010
@aaddyy2005: gata, mi-am amintit. E vorba de luxatia de patela. Uite si un articol despre aceasta
http://doctor-vet.ro...-de-talie-mica/

#84
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.058
  • Înscris: 20.10.2015

View Postsomething00, on 11 octombrie 2016 - 13:38, said:


Cand spui baie inseamna ca il speli cu sampon sau doar cu apa?
Sa ma contrazica cei care stiu mai bine daca asta e valabil pt toate rasele. Dar pt rasa din dotare (un labrador) mi-a zis veterinarul sa nu il spal cu sampon decat o data la cateva luni (maxim). Cu cat mai rar cu atat mai bine. Pentru ca zicea ca le afecteaza secretia aia de sebum care le face blana un pic impermeabila. Si in plus pot face foarte usor exeme si iritatii (de la sampon).
Baie in lac face si al meu in fiecare zi cu temperatura acceptabila. Deci doar apa nu a fost niciodata o problema. Dar eu cand zic ca tre sa se evite baia ma refer la aia cu sampon. Si probabil toata lumea la fel ca mine.

Dupa ce face baie in lac/mare, da, ii facem baie, altfel, cred ca o spalam de vreo 3-4 ori pe an
La fel si celei ce-a fost ciobanesc german, max 3-4 ori pe an.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate