Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

LIDL - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
5401 replies to this topic

#487
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,002
  • Înscris: 25.06.2007

 ammaus, on 08 aprilie 2019 - 19:07, said:

Ce parere aveti despre produsele lidl silvercrest?
Prima data ca am luat si eu, chiar saptamana, e vorba de un mop cu abur Silvercrest SDM 1500. Mai mult din curiozitate...
Curata relativ bine, acum sa vedem si cat o sa tina. Prea mari pretentii de la un produs ce a costat 39.95 oricum nu am...

Apropo de preturi, am doborat recordul, am lasat la Lidl peste 233 euro la o singura sesiune de cumparaturi (precedentul record, vreo 210 euro).
In afara de mop, doar niste RibEye maturat de vita a costat peste 10 euro (10.99 bucata) restul toate au fost maruntisuri, de cativa euro bucata...

Attached Files



#488
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 24.03.2018
Magazinul meu preferat.  Posted Image

#489
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014

 LL13G, on 08 aprilie 2019 - 21:25, said:

Masina de paine e senzationala. Am avut probleme cu prima masina, care a decis sa dezvole niste probleme exact la sfarsit de garantie. Trimisa in Germania gratis, primit banii inapoi 100%. Luat alta. E minunata.
Cum adica, "trimisa in Germania"? Eu stiu ca tot ce tine de garantie se rezolva pe loc, la magazin. Iti dau banii inapoi, sau, daca te duci in saptamana in care baga produsul respectiv, poti lua altul in schimbul celui defect. Sau iesise complet din garantie?

#490
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 Bibulus, on 10 iunie 2019 - 15:17, said:

Cum adica, "trimisa in Germania"? Eu stiu ca tot ce tine de garantie se rezolva pe loc, la magazin. Iti dau banii inapoi, sau, daca te duci in saptamana in care baga produsul respectiv, poti lua altul in schimbul celui defect. Sau iesise complet din garantie?

S-a stricat cu putin timp inainte de a iesi din garantie.
E o garantie precum toate celelalte: suni la nr de garantie, evalueaza produsul si in functie de defect, etc se ia o decizie. Mie mi-au dat banii inapoi.
Daca ar mai fi avut acelasi model de masina de paine primeam alta la fel.

#491
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
Pentru amatorii de melci --- saptamana viitoare la Lidl gasiti asta.

Attached Files



#492
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Nu pot spune că-l prefer dar totusi il vizitez. Au cea mai bună pâine de secară, asta cu toate ca vine congelata si doar rumenita în magazin


#493
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,265
  • Înscris: 02.09.2014

 Karhu, on 06 iunie 2019 - 21:44, said:

Prima data ca am luat si eu, chiar saptamana, e vorba de un mop cu abur Silvercrest SDM 1500. Mai mult din curiozitate...
Curata relativ bine, acum sa vedem si cat o sa tina. Prea mari pretentii de la un produs ce a costat 39.95 oricum nu am...

Apropo de preturi, am doborat recordul, am lasat la Lidl peste 233 euro la o singura sesiune de cumparaturi (precedentul record, vreo 210 euro).
In afara de mop, doar niste RibEye maturat de vita a costat peste 10 euro (10.99 bucata) restul toate au fost maruntisuri, de cativa euro bucata...
Vai de capul meu, era sa incasez o bataie de la nevasta cand am facut cumparaturi, tot in Lidl, dar in Italia, de vreo 70 de euro.Posted Image  La noi media este de vreo 40 de euro. E adevarat, suntem doar noi doi si mai firavi asa, de constitutie, mancam putin (m-a pus la dieta de vreo 3 luni si simt ca ma urc pe pereti de foame...aaa....nervi Posted Image ). Lasand gluma la o parte, rudele ibero-italiene se mira mereu cand vin in vizita in Romania de cat de mult cheltuiesc romanii la supermarket. "Pai daca e mai scump decat la voi!" le explic eu nervos. Adevarul este ca multi romani au ramas, constient sau nu, cu sechele de pe urma penuriei alimentare din ultimii ani ai regimului Ceausescu si cumpara mai mult decat au nevoie. Recunosc, ma numar si eu printre ei, desi de cand m-am mutat in Occident cumpar si eu  mai putin.

#494
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,002
  • Înscris: 25.06.2007

 Karhu, on 06 iunie 2019 - 21:44, said:

Prima data ca am luat si eu, chiar saptamana, e vorba de un mop cu abur Silvercrest SDM 1500. Mai mult din curiozitate...
Curata relativ bine, acum sa vedem si cat o sa tina.
In puii mei, a tinut doar 3 utilizari, s-a rupt, in talpa mopului, piesa care tinea tevile de abur si de aspirare. Am lipit-o cu superglue, s-a rupt iar la prima folosire.
L-am dus si mi-au dat banii inapoi, i-am folosit la alte cumparaturi, printre altele doua bucati de T-bone maturat pe care o sa le fac azi la gratar! Posted Image

Attached Files



#495
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008
Prin Polonia:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N_0vm9RuKfk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#496
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Si aveam impresia ca se toarna vreun episod din The Walking Dead

Urlete, tipete, dumnezei, cristosi, daca ar fi fost un incendiu n-ai fi avut pe unde sa iesi.

O doamna mai in varsta se vaieta ca ca au prins-o la mijloc si au strivit-o.

Alte doua aveau carucioarele pline de branzica, pregatite mai ceva ca pentru apocalipsa zombi.
Le-am vazut la iesire cum balotau in trolere.

Am ajuns la 7:34 sa-mi iau si io ca tot omul o caserola de mititei si o sticla cu lapte.
La 7:30 a deschis magazinul.
La 7:35 mai ramasesera doar cartoanele de la branzica pe raft.

Nu, de data asta nu ma oftic ca n-am prins pt. ca nu era pe lista, ci doar sunt uimit cum de la mai bine de 2 ani de la primul topic nu s-a schimbat nimic, cum de Lidl isi bate in continuare joc de clienti cu patru baxuri de branzica (atatea am apucat sa numar rapid in trecere, ca inca era adunata la raft gloata, suspinand.
Tot vreo doi ani au trecut si de la ultima vizita, cand am jurat ca nu mai calc pe acolo.

Si mai urat e ca legea permite treaba asta. Cat timp mentionezi in catalog stoc limitat, magazinul poate pune la promotie si o singura bucata.

Imi pare rau ca am ajuns prea tarziu si n-am apucat sa filmez episodul complet din The Walking Dead Romania - Branzica Edition.

Edited by gumball3000, 28 November 2019 - 09:00.


#497
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
bine ca ai iesit nemușcat.

#498
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Aaa, da, ca sa nu uit, asta e branzica:
Am cumparat o singura data cand eram in alta tara, foarte sarata, usor amara, mai mult saramura decat branza, plus ca din cate stiu nu sunt prea sanatoase alimentele din conserve.
Pt cea de acum doi ani, merita sa-ti dai coate cu gloata de zombi intaratata de Lidl, pt asta mai bine ziceti pas.
Da stiu, is acrii strugurii Posted Image)

[ https://i.imgur.com/JqGqMsv.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gumball3000, 28 November 2019 - 09:06.


#499
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,902
  • Înscris: 25.12.2016
Eu am fost pe la 8, era locul gol la branza aia. Dar toata lumea intreba de ea. :)
Intotdeauna iese urat cand baga branza din aia la oferta. Si e doar o nenorocita de telemea la tub...

#500
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
... și brânza țăranilor români zace nevândută că deh, nu are ambalaj frumos colorat și nu se regăsește pe raft, s-o pună-n coș toți pro.... pardon, toți clienții...

Edited by cris2d2, 28 November 2019 - 09:02.


#501
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postiri_rim, on 28 noiembrie 2019 - 08:57, said:

bine ca ai iesit nemușcat.
Slava domnului ca nu prezentau interes mititeii si laptele, altfel nu stiu daca mai apucam sa va mai las spoiler din acest episod.

#502
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,414
  • Înscris: 28.10.2018

View Postgumball3000, on 28 noiembrie 2019 - 08:54, said:

Am ajuns la 7:34 sa-mi iau si io ca tot omul o caserola de mititei si o sticla cu lapte.
La 7:30 a deschis magazinul.
La 7:35 mai ramasesera doar cartoanele de la branzica pe raft.



Tot omul cumpara mici la prima ora de dimineata?

Cred ca mici de rata ca macane.

Normal ca nu ai apucat sa filmezi ca erai ocupat cu lapte gros la raft.

#503
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View Postgumball3000, on 28 noiembrie 2019 - 08:54, said:

.... cum de Lidl isi bate in continuare joc de clienti cu patru baxuri de branzica

Eu as fi zis mai degrabă cum isi bat românii joc de ei insisi. Dar in fine, diferente de perceptie...

#504
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postabac, on 28 noiembrie 2019 - 09:02, said:



Tot omul cumpara mici la prima ora de dimineata?

Cred ca mici de rata ca macane.

Normal ca nu ai apucat sa filmezi ca erai ocupat cu lapte gros la raft.
iti pun poza cu bonul daca e necesar

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate