Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

LIDL - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
5375 replies to this topic

#469
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Sunt un pic reticent in privinta gustului, ar merge garnisita cu urina de varan, poate chiar bobite de fecale macinate ma gandesc.

#470
Sierra_Tango

Sierra_Tango

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 11.01.2019
However Lidl e Nr.1 uín Romania, si cu bune, si cu rele. Bune, rele :-)

#471
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Zilele astea smechereala maxima la Lidl --- pastrama marinata de mistret!

Attached Files



#472
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
https://www.facebook...1123801?sfns=mo

#473
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postdon_dannielo, on 22 februarie 2019 - 16:38, said:


Păcat... La Lidl, în general, am văzut că își dau interesul în a păstra locurile pentru persoane cu handicap libere. La mine în oraș au chiar paznic care are grijă să nu parcheze lumea aiurea pe ele. Probabil că asta a fost și logica ăstora, de a îngrădi locurile, o idee tâmpită, de altfel, pentru că n-o să stea nimeni să îndepărteze niște lanțuri aiurea, așa.

#474
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008

View PostBibulus, on 13 februarie 2019 - 12:55, said:

Zilele astea smechereala maxima la Lidl --- pastrama marinata de mistret!
Am luat eu. O prostie ordinara. M-am chinuit degeaba sa o fac cu rozmarin prospat, usturoi, unt si ulei de masline la tigaie de fonta pe aragaz si in cuptor. Dupa prima umbucatura am dat de gustul de vier, si am scuipat totul si am aruncat-o la gunoi.

#475
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
Normal ca avea gust de vier.
Prin paduri nu umbla mistreti fara OO.

#476
Monstruozitate

Monstruozitate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 18.04.2017
1, Caracatita o inteleg... de ce nu ti se taie factura si nu se accepta virament bancar? Cum pot fi legal incasati de o PJ, fie Lidl fie PLM Security bani fara fiscalizare?
2. De ce Militia Nationala, zdrentele in uniforme albastre nu fac nimic? Vb practic de talharie... e ca si cum as opri un puradel pe strada ca n-are basca, i-as lua bicicleta si i-as cere bani sa i-o dau inapoi!
De unde mitul ca e proprietate privata? O fi privata proprietatea dar spatiul e public, si se supune regulilor rutiere, si chiar de n-ar fi, politia da liber la talharii pe domeniu privat...
Las ca prind eu postarita aia buna, o trag peste prag fara martori, si mai pleaca doar gravida cu tripleti!

View PostSmurfK, on 22 februarie 2019 - 21:26, said:


Păcat... La Lidl, în general, am văzut că își dau interesul în a păstra locurile pentru persoane cu handicap libere. La mine în oraș au chiar paznic care are grijă să nu parcheze lumea aiurea pe ele. Probabil că asta a fost și logica ăstora, de a îngrădi locurile, o idee tâmpită, de altfel, pentru că n-o să stea nimeni să îndepărteze niște lanțuri aiurea, așa.
Chestia cu lanturile incepe chiar de la autoritati... vine Politia... Nationala, Locala, sau suna vre-un #rezist din asta cu drepturi... si daca e vre-o masina parcata, magazinul ia ditamai amenda.
Cum lantul e un obstacol indepartabil spre deosebire de masina lu Geani, pe cei 3 neuroni cocliti security ii doare la stoaca de drepturile handicapatilor, scopul si obligatia lor e sa tina locurile libere sa nu-si ia firma amenda!

#477
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014

View Postdan1980_25, on 22 februarie 2019 - 21:32, said:

Normal ca avea gust de vier.
Prin paduri nu umbla mistreti fara OO.
Femelele mistret au si ele "oua?"  Posted Image


Nu ma mira faptul ca smecherii baga la vanzare vier. Acum multi ani, cand de abia se lansase Carrfeour la noi, au avut de sarbatori o superoferta la carne de porc --- din ce surse isi aduceau ei carnea atunci, nu stiu; dar nu se putea manca din cauza putorii de vier.

Lidl ar trebui sa le spuna celor de la care au luat carnea asta --- "ba baeti, bagati si voi la casolete scroafe sau purcei mai tineri, nu vieri din aia de 5-6 ani, care put a pisat de la 100 de metri". :)

#478
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Iti dai seama ca de aia era si dat cu fel si fel de condimente... sa acopere mirosul si gustul de vier. dar pe ala nu il poti scoate nici cu mama condimentelor.

#479
Stef_Stef

Stef_Stef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 17.08.2016
Lidl’s Queen Margot Blend Scotch Whisky won big at the World Whiskies Awards
Eu l-am luat pe cel in oferta de sarbatori, single malt, o minune...

#480
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014

View PostBibulus, on 18 ianuarie 2019 - 21:31, said:

A inceput Lidl sa scumpeasca si la rontaieli --- chipsurile Crusti Croc s-au facut acum 3,49 lei, au mai pus 50 de bani la vechiul pret. Au ajuns cu preturile aproape de Chio sau Lays.

Crusti Croc 150 gr = 3.49 lei
Chio 140 gr = 3,42 lei

Iar au scumpit chipsurile, acum costa 3,79 lei!
Au mai marit pretul si la saratele, si la alte chestii....

Sunt curios cat or costa acum cele din Kaufland (K Classic, foarte bune si alea) ca n-am mai fost de ceva vreme  --- oare s-au aliniat si aia la preturi?

#481
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
LIDL si Kaufland se poarta ca si cum ar fi concurenti.
Nu am mai intrat intr-un Kaufland de anul trecut, cand am fost pt ca era o cofetarie in zona lor de galeria si cred ca nu am intrat ca sa cumpar de la ei ceva de vreo 2 ani.

#482
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010
Prea multe produse care expira in 4 zile la oferta , produsele Cămara Noastră sunt bune la gust fata de Pikok care au gust de plastic.In schimb deodorantele Cien au aluminiu și te murdărește pe piele cu praf alb ca varul.

Edited by andupustiu, 23 March 2019 - 02:44.


#483
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007

View Postandupustiu, on 23 martie 2019 - 02:43, said:

Prea multe produse care expira in 4 zile la oferta


Si cel putin 2-3 produse spre dumerirea necunoscatorilor.
Sau poate e cazul ca sunt cumparate si nu mai exista fizic in magazin ?

In modesta mea cunoastere despre comert , termenul de OFERTA, este atunci cand oferi un produs pina la epuizarea acestuia. Acel produs este oferit la "oferta" din multe ratiuni de marketing..... ori este aproape de termenul de expirare, ori a aparut ceva mai bun pe piata, ori are ceva defect de fabricare, ori nu se prea cauta si vor sa scape de stoc ...

Astea exprimate in termenul gen "OFERTA" in comertul nostru national, in unele tari fiind sanctionatae anumite oferte de gen.

Edited by keta, 23 March 2019 - 03:09.


#484
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

View Postandupustiu, on 23 martie 2019 - 02:43, said:

Prea multe produse care expira in 4 zile la oferta , produsele Cămara Noastră sunt bune la gust fata de Pikok care au gust de plastic.In schimb deodorantele Cien au aluminiu și te murdărește pe piele cu praf alb ca varul.
Aluminiul e folosit pt antiperspirantele care rezista 24/48 de ore, nu doar la LIDL.
Nu prea mai cumpar de la LIDL decat fructele bio. Portocalele lor raman cele mai bune la gust. din punctul meu de vedere. Treptat am renuntat la branzeturi, dar iaurturile lor sunt bune.

Uneori se fac studii pentru a testa calitatea produselor. Ai fi surprins de branduri intrece Cien. Uite un exemplu de pe vremea lui Pazvante, dar sunt sigur ca mai sunt si altele facute de atunci: https://www.thelocal...-in-spain-again

Si ca sa nu ne uitam doar la LIDL uite si de la Mercadona ceva similar: https://www.thinkspa...e-as-60-version

Imi aduc aminte de un studiu pe detergenti in Italia, acolo iesise cel mai bun un detergen super ieftin, care scotea toate petele si era peste tate brandurile cunoscute.

Eu am incercat Cien fel de dus, nu creme si nu m-am impacat deloc cu el, imi usca pielea, dar nah...

#485
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Ce parere aveti despre produsele lidl silvercrest? Am inteles ca sunt produse chinezesti dar cu sigla silvercrest (un fel de huawey)? Ma intereseaza plita electrica, cantarul electronic cu cana si aparatul de gatit orez
http://www.cago.ro/c...-aprilie-9313/4

#486
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
Masina de paine e senzationala. Am avut probleme cu prima masina, care a decis sa dezvole niste probleme exact la sfarsit de garantie. Trimisa in Germania gratis, primit banii inapoi 100%. Luat alta. E minunata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

ionut_gabriel

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate