Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

casa tip duplex dumbravita timis

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1329 replies to this topic

#919
vali1900

vali1900

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.04.2015

 manghels, on 26 aprilie 2017 - 22:59, said:

dar nu le-a pus pe pat continuu de adeziv?..De ce sa aiba acoperire sa putina pe placa?
A fost pat continuu de adeziv ... posibil sa fi fost facut prea tare adezivul nu stiu ...

#920
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,906
  • Înscris: 27.02.2008
Eu am pus gresia cu amestec de CM17 si CM11..a fost nevoie sa scot 2 dintre ele..si a doua zi..a trebui sa le 'stimuleze un pic cu percuranta..altfel nu at fi iesit..Depinde si de cat de repede face priza adezivul cred..

#921
vali1900

vali1900

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.04.2015
Proaspete de pe santier , au venit cu montantii si mana curenta la balcoane maine aduc panourile. Din pacate la vopsire electrostatica in speta faza cuptor nu au reusit sa bage bara de 4 m asa ca au taiat bara maine urmand sa cosmetizeze cu deruginol spary zinc si vopsea in rest sunt multumit pana acum de produsele livrate.Poze cu stratul final de tinci , am bagat plasa la sliturile ptr calorifere, finisat arata bine nu se compara cu gletul dar imi place textura abia astept sa incep sa zigravesc cu noul meu pistol lance.Poze cu glafurile hidroizolate la partea de jos cu silicon adeziv sika-hyseal+ciment+nisip+fibre sika-silicon adeziv sika , nu mai are sanse apa sa se infiltreze.Poze cu autonivelanta turnata Duminica dupa ce am facut hidro la pervazele exterioare.

Attached Files


Edited by vali1900, 27 April 2017 - 15:56.


#922
vali1900

vali1900

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.04.2015
Azi a venit echipa de montaj cu panourile ptr balcoane si in cateva ore au schimbat fata casei.Culoarea lor este maro, au fost zincate si apoi vopsite electrostatic si trecute prin cuptor.Terminat tinciul strat final la ap 1, inceput sa pregatesc terenul ptr lavabila.(curatat profilul de etansare cu ferestrele de tinci, curatat margini doze, dat cu peria pe peretii uscati ptr a desprinde particulele de nisip care nu au aderat in strat).La imbinarea balustradei cu termosistemul va ramane un gol de 13 cm care dupa finalizarea termoizolarii complete o sa fie inchis cu niste mini panouri grila acelasi material.

Attached Files


Edited by vali1900, 28 April 2017 - 21:10.


#923
Miha_albinuta

Miha_albinuta

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 05.01.2017
Foarte fain modelul de balustrada,intradevar schimba imediat,cand o sa dai si culoarea la casa nu o mai recunosti

#924
vali1900

vali1900

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.04.2015
Mai aveam de facut o hidroizolatie imbinare prag-sapa si perete-sapa la un apartament.Am inceput curatenia inaintea operatiunii "lavabila", tre sa pun folie pe geamuri intre profilele de etanseizare si sunt gata de vopsit.Baietii au avut cat de cat grija sa nu imi incarce marginea profilelor cu tinci asa ca nu m am chinuit tare sa le curat.Are cineva idee de unde pot inchiria un aapirator profi ptr pardoseala , in Timisoara?

Attached Files



#925
vali1900

vali1900

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.04.2015
Daca lasati strat final tinci acesta trebuie periat inainte de amorsa ptr a se desprinde particulele care nu au prins. Mai jos poza 1 perete periat poza 2 nu a fost periat se observa textura mai fina din cazul 1.Mesterii ca nu trebuie dar realitatea din teren spune altceva.

Attached Files



#926
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

 vali1900, on 29 aprilie 2017 - 15:00, said:

Are cineva idee de unde pot inchiria un aapirator profi ptr pardoseala , in Timisoara?
Vorba cantecului: nu-mi raspunzi la SMS...Posted Image

#927
vali1900

vali1900

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.04.2015
Ceva noutati pe frontul de vest :
--gresie in CT uri
--aparat vopsit wagner
-- finalizat finisare pereti tinci(periat suprafetele)
--cosit iarba

Attached Files


Edited by vali1900, 12 May 2017 - 20:53.


#928
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
cat a fost aparatul ? Cu cat il dai cand termii cu el? Vezi ca eu am intrebat primul, da? :)

#929
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

 brawnie, on 13 mai 2017 - 07:50, said:

Vezi ca eu am intrebat primul, da? Posted Image
Eheeeeei, cand ai postat tu aici, eu cu Vali beam o cafea si discutam despre aparatul respectiv...Posted Image

Edited by kolfleading, 13 May 2017 - 13:59.


#930
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
Eu zic sa facem o claca si sa luam scule de interes general pe care sa le plimbam de la unu la altu cand ne trebuie :) Eu m-as baga la o chestie de genul asta :)

#931
vali1900

vali1900

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.04.2015

 brawnie, on 13 mai 2017 - 07:50, said:

cat a fost aparatul ? Cu cat il dai cand termii cu el? Vezi ca eu am intrebat primul, da? :)
A fost 1108 lei cu toate componentele , carnatii de la DEde si HOrn il dau dar fara lance pe aia o cumperi separat...Multumiri lui kolf ptr scula imprumutata, fain aspirator.

#932
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016

 brawnie, on 13 mai 2017 - 15:41, said:

Eu zic sa facem o claca si sa luam scule de interes general pe care sa le plimbam de la unu la altu cand ne trebuie Posted Image Eu m-as baga la o chestie de genul asta Posted Image
...stiu eu pe "cineva" apropiat noua care si-a cumparat Vibrator si Fierstrau lance...de curand...
M_a "desemnat" Manager de logistica pe ele...

Edited by Adrianradu, 13 May 2017 - 18:26.


#933
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

 vali1900, on 13 mai 2017 - 17:44, said:

A fost 1108 lei cu toate componentele , carnatii de la DEde si HOrn il dau dar fara lance pe aia o cumperi separat...Multumiri lui kolf ptr scula imprumutata, fain aspirator.

Nu e rau. Cred ca o sa imi iau si eu unul. Il pun langa fierastraul sabie si vibratorul de beton Posted Image. Voiam si un mai compactor dar parca nu merita si ocupa cam mult loc. Mai bune o masina de canelat caramida Posted Image

Edited by oMariusRO, 13 May 2017 - 19:48.


#934
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
deci...facem un topic de SCULE de imprumutat? :)

PS: Eu mi-am luat azi una din asta.... isi merita fiecare banut

#935
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,906
  • Înscris: 27.02.2008

 brawnie, on 13 mai 2017 - 21:54, said:

deci...facem un topic de SCULE de imprumutat? Posted Image

PS: Eu mi-am luat azi una din asta.... isi merita fiecare banut
Nu-i o idee rea..Si eu mai fac troc..cu vecinii ..sau prietenii..Tocmai i-am stricat o auto-filentata unui amic.Posted Image Posted Image ..Stricat e mult zis..merge doar pe infiletare..reversul nu mai vrea..

De cand cu casa ..mi-am luat o bormasina..drujba..flex..o scula de aia vribratore (taie prin vibratii)..o masina de taiat gresie....pompa de apa..pistol de vopsit (pana la uma am preferat un vermorel cand am dat lemnul cu Tytan)...Urmeaza aparat de sudat si o auto-filetanta..Posted Image

Edited by manghels, 13 May 2017 - 22:18.


#936
picomouse

picomouse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 24.02.2007

 manghels, on 13 mai 2017 - 22:17, said:


Nu-i o idee rea..Si eu mai fac troc..cu vecinii ..sau prietenii..Tocmai i-am stricat o auto-filentata unui amic.Posted Image Posted Image ..Stricat e mult zis..merge doar pe infiletare..reversul nu mai vrea..

De cand cu casa ..mi-am luat o bormasina..drujba..flex..o scula de aia vribratore (taie prin vibratii)..o masina de taiat gresie....pompa de apa..pistol de vopsit (pana la uma am preferat un vermorel cand am dat lemnul cu Tytan)...Urmeaza aparat de sudat si o auto-filetanta..Posted Image

Cum spune si proverbul "Orice om prevăzător are in casa un Concasor " . Apoi poți înlocui cu compactor, percutor, vibrator sau cineva de ajutor !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate