Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Întrebare wordpress #2

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Kelso

Kelso

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 21.01.2016
O întrebare tâmpită la care găseam probabil răspuns pe google.
Dacă fac o temă pe actuala versiune wordpress va fi compatibilă cu versiunile mai vechi sau cu versiunile următoare ?

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,085
  • Înscris: 24.02.2006
globul meu de cristal zice: "poate ca da, poate ca nu" :)

#3
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
E foarte bun raspunsul de mai sus, poate ca da poate ca nu Posted Image

Oricum, daca n-ai site high-profile nu-ti trebuiesc neaparat updateurile de wordpress. N-o sa-ti hackuiasca nimeniu un site de prezentare; mai ales daca ai parole ok.
Eu am cateva siteuri pe WP 3.6 pe care nu le-am updatat de doi ani - tocmai pentru ca n-am vrut sa pierd modificarile facute la cod.

Presupun ca temele le faci pentru tine sau de prezentare, nu pentru vanzare (n-o sa ti le cumpere nimeni).

Edited by luci_flash, 25 January 2016 - 17:39.


#4
Kelso

Kelso

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 21.01.2016

 _Smiley_, on 25 ianuarie 2016 - 17:16, said:

globul meu de cristal zice: "poate ca da, poate ca nu" Posted Image
Mai uită-te o dată: cum fac să fie compatibilă cu versiunile vechi ?

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,085
  • Înscris: 24.02.2006
instalezi versiunea care te intereseaza si fac tema direct in versiunea respectiva; daca vor fi probleme, le vei gasi la timp. sau cauti release note-urile pentru fiecare versiune si verifici ca tema ta sa nu aiba vreun conflict cu vreo modificare.

ideea raspunsului meu e ca nu exista un "master-plan" al wordpress-ului, care sa-ti spuna ce modificari au de gand sa faca, deci nu ai cum sa faci o tema care sa fie sigur compatibila cu versiunile viitoare.

#6
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Daca folosesti functii/clase introduse recent nu o sa fie compatibila cu versiunile vechi. Cu versiunile viitoare o sa fie compatibila pana cand se vor deprecia functii/clase folosite, dar 2-3 versiuni inainte sa fie depreciate total primesti warn-uri.

#7
THEBADASS

THEBADASS

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 146
  • Înscris: 18.01.2016
Cred ca mai bine te apuci sa citesti serios zeci de tutoriale de calitate legate de cum realizezi o tema si o sa iti dai singur seama. Chiar daca zicem noi da sau nu, conteaza ce stil de lucru ai tu, pe langa asta un autor de tema trebuie sa faca update mereu mereu pana renunta la ea si o da jos din online. Asta daca vrei sa o faci pentru $.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate