Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 

Nou abonament Connex: Connex Family

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,818
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by Domnul
Internetul este un serviciu la care -intr-adevar- Connex a avut
succes. In gsm nu. Sa se reprofileze pe furnizarea de
servicii Internet si rezolva problema, vad ca in gsm au idei
din ce in ce mai stupide, si care le apropie DEFINITIV momentul
in care vor trage definitiv heblul.
Si iti lasa si impresia ca te ia de prost ca (,) client

Judecind dupa numarul de clienti, nu s-ar zice ca nu se pricep in GSM.
De curind au si international ieftin si practic, analizind comparativ abonamente "identice", adica free de la orange si cent de la connex eu nu vad diferente semnificative.

Iar din cite am auzit pe Euronews, strainii planuiesc sa taie din ofertele de preturi mici ca cica "sugruma concurenta" :)

Iar pentru cei care inca au impresia ca e scump la noi... sa se uite mai bine la serviciile si preturile din Occident si vor intelege... cred ca nu mai trebuie sa spun ca Bouygue din Franta nu da nici macar caller id gratis, cale la noi e pe toate drumurile LOL

#20
Domnul

Domnul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 02.02.2003
Clienti multi nu este egal gsm bun, incearca sa pricepi.
Comparatia cu strainatatea e cel putin nereusita, uita-te
ce salarii sunt acolo !
Daca vrei, tu da-le 30 centi pe minut :cool:

#21
Domnul

Domnul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 02.02.2003
Si in mesajul tau mai este o 'mica' eroare logica:
gsm bun = Connex.:degetele:
Alta greseala GRAVA de gindire.

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,818
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by Domnul
Clienti multi nu este egal gsm bun, incearca sa pricepi.
Comparatia cu strainatatea e cel putin nereusita, uita-te
ce salarii sunt acolo !  
Daca vrei, tu da-le 30 centi pe minut :cool:

Si salariile, si impozitele sunt mari ! Preturile acolo sunt dictate de piata europeana catre care ne si indreptam... deci cel putin ar fi bine sa ne obisnuim.
De exemplu, in rep Moldova e mai ieftin decit la noi, pentru ca asa cere piata acolo... preturile sunt dupa piata :)

In rest legat de cine e "bun", daca exista altervative si totusi lumea ia mai cu seama ceva anume, si e multumita ca altfel nu ar lua... cum poti sa spui ca nu e "bun". Bun este un termen relativ care este determinat de standardele acceptate ale unei societati... daca pentru ei e ok atunci e bun. Poate pentru tine bun inseamna altceva dar, asta este deja o alta problema :)

Sa-ti dau cem ai simplu exemplu de "bun"... agenda mea are cam 100 numere, 99% connex, reastul Orange si Zapp... ce ar fi bun pentru mine ? Evident GSM Connex ! Daca unu ar avea 50 numere orange, 20 connex is restul zapp... pai... Orange ar fi "bun" si asa mai departe...

#23
Domnul

Domnul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 02.02.2003
Faptul ca lumea este multumita si ia NU ESTE RELEVANT !!!
Ce este asa de greu sa intelegi ?
Citeste subiectele de pe acest forum legate de
verzi si o sa vezi cit de 'bun'este. Dar tu poti
sa le dai in continuare 30c daca iti place de ei.

#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,818
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by Domnul
Si in mesajul tau mai este o 'mica' eroare logica:
gsm bun = Connex.:degetele:
Alta greseala GRAVA de gindire.

Nu o e greseala de gandire, este un aspect "de viata" deja verificat de-a lungul timpului si care nu mai trebuie discutat. In Connex am si conferinta si mai multe contacte de agenda, multe functii de retea precum posibilitatea de a manevra mesageria, care in Orange e o mica teapa... trebuie sa vorbesti cu aia sa ti-o scoata :)

Bine, tu probabil esti fan Orange si ce-ti spun eu acuma sigur nu va cadea bine la tine, ca de aia le si faci reclama cu avatarul cu toate ca nu cred ca ei iti varsa o taxa bonus pentru acest lucru (asa ar fi trebuit, sa te plateasca ca doar le faci reclama)  :yeah baby

#25
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,818
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by Domnul
Faptul ca lumea este multumita si ia NU ESTE RELEVANT !!!
Ce este asa de greu sa intelegi ?
Citeste subiectele de pe acest forum legate de
verzi si o sa vezi cit de 'bun'este. Dar tu poti
sa le dai in continuare 30c daca iti place de ei.

Si ma rog, de ce sa dau 30c ? :) Din cite stiu, dau doar 15c...

#26
Domnul

Domnul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 02.02.2003

Quote

Originally posted by Andrei Cioaca
Nu o e greseala de gandire, este un aspect "de viata" deja verificat de-a lungul timpului si care nu mai trebuie discutat. In Connex am si conferinta si mai multe contacte de agenda, multe functii de retea precum posibilitatea de a manevra mesageria, care in Orange e o mica teapa... trebuie sa vorbesti cu aia sa ti-o scoata :)

Bine, tu probabil esti fan Orange si ce-ti spun eu acuma sigur nu va cadea bine la tine, ca de aia le si faci reclama cu avatarul cu toate ca nu cred ca ei iti varsa o taxa bonus pentru acest lucru (asa ar fi trebuit, sa te plateasca ca doar le faci reclama)  :yeah baby
Acela este un avatar temporar :cool:

#27
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
dar cine mai alege abonamente cu 30c/minut cand sunt atatea oferte acuma...?????

#28
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by geo2001
dar cine mai alege abonamente cu 30c/minut cand sunt atatea oferte acuma...?????

nu le mai alege, dar sunt destui care continua sa aiba primele abonamente lansate de Connex (

#29
Domnul

Domnul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 02.02.2003
Bun, si ce avantaje ai la ele ?

#30
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
eh, hai sa nu divagam inutil. de ex ab start e mishto dar idiotii nu mai permit si altora sa-l faca... mi se pare lasitate. sa inteleg ca a fost doar o manevra ca sa adune clienti?

si ab care-l am la orange acum(de craciun) e tot asa, sunt curios ce scop au aceste abonamente?

back to connex: nu au scos si nici nu vor scoate ceva asemanator cu free/craciun. de ce? pt ca _toata_ lumea le-ar alege pe alea si le-ar muri doritorii de Clasic 12$. si daca ii pierd pe astia se pot autodesfinta ;)

#31
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,818
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by tudor
eh, hai sa nu divagam inutil. de ex ab start e mishto dar idiotii nu mai permit si altora sa-l faca... mi se pare lasitate. sa inteleg ca a fost doar o manevra ca sa adune clienti?

si ab care-l am la orange acum(de craciun) e tot asa, sunt curios ce scop au aceste abonamente?

back to connex: nu au scos si nici nu vor scoate ceva asemanator cu free/craciun. de ce? pt ca _toata_ lumea le-ar alege pe alea si le-ar muri doritorii de Clasic 12$. si daca ii pierd pe astia se pot autodesfinta ;)

Pai exista CENT care e mai mult decit suficient daca intradevar ai de vorbit ceva... e vorba de 500 min nu 180 sau 240 iar tarifele in rest sunt de 15c in retea, deci suficient de convenabil cel putin pentru mine ! Daca nu-ti convine asa macar ai *2 care este acelasi lucru nonstop dar cu un numar restrins de numere si este ideal pentru familie chiar daca tariful in rest este peste cel de la Cent.
Mai mult, conform sondajelor de pe net, cam 80-85% din cei cu abonamente sunt abonati CENT nu classic sau altceva !
La fel si in Orange dar cu proportie mai mica, 60-70% sunt pe "Dialog Free". Chiar daca nu ne vine sa credem, acestia formeaza grusul de clienti, nu neaparat cei mai consumatori si aducatori de venituri dar sunt cei mai multi si cu astia se lauda si ei la sfarsit de an ca uite citi clienti avem noi etc...
Deci lumea gusta ofertele se pare ceea ce e ok.

Cit despre lasitate, imi pare rau dar mie nu-mi suna bine la ureche... afacerile se fac pe baza de rentabilitate economica si cerinta de piata nu pe ce am vrea noi ca asa si mie mi-ar conveni abonament dinala de director la distrigaz... :) Mai mult, un abonament promotional poate fi retras oricind.

#32
Domnul

Domnul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 02.02.2003
Advarul este ca la noi orice abonament si orice
tarif POATE fi retras oricind in dispret pentru client
si sfidind regulile bunului simt pentru ca, nu-i asa,
este abonamentul operatorului si face ce vrea cu el.
Ca doar, vorba aia, 'asta se cheama markting in Ro.
Iar rezultatele se vad.

#33
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
voua vi se pare abonamentul connex cent rentabil???...pai abonamentul ala este pentru fete care vorbesc cu orele in weekend...dar pentru un om care vorbeste constant cate 10 minute pe zi....ia sa calculat 10 minute pe zi = 15 centi * 50 + 1 cent *  20 * 4 saptamani = 28.8 $ + 7,5 $ abonamentul......sunt sigur ca iesi mai rentabil cu connex classic....asa ca nu atacati abonamentul connex classic cat este unul dintre cele mai rentabile abonamente connex...

#34
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by Domnul
Advarul este ca la noi orice abonament si orice
tarif POATE fi retras oricind in dispret pentru client
si sfidind regulile bunului simt pentru ca, nu-i asa,
este abonamentul operatorului si face ce vrea cu el.
Ca doar, vorba aia, 'asta se cheama markting in Ro.
Iar rezultatele se vad.

Well.. eu am de ani buni abonamentul ala vechi de 5 USD :) Il tin pt. ca imi convin cei 10 centi in retea la orice ora.

START parca se numea....

#35
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,818
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by geo2001
voua vi se pare abonamentul connex cent rentabil???...pai abonamentul ala este pentru fete care vorbesc cu orele in weekend...dar pentru un om care vorbeste constant cate 10 minute pe zi....ia sa calculat 10 minute pe zi = 15 centi * 50 + 1 cent *  20 * 4 saptamani = 28.8 $ + 7,5 $ abonamentul......sunt sigur ca iesi mai rentabil cu connex classic....asa ca nu atacati abonamentul connex classic cat este unul dintre cele mai rentabile abonamente connex...

Da, iesi mai ieftin in timpul zile cu Classic, dai si mai multi bani pe el, no problem pina aici dar... eu vorbesc 90% din ce am de vorbit in Weekend iar intimpul saptaminii sunt sunat :)
Deci, tot cel de 7.5 e ok

#36
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
connex classic are limitare de 800 min/luna la 4c/m.


regards,
mihai
www.itbox.ro

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate