Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Microsoft Lumia 650

- - - - -
  • Please log in to reply
878 replies to this topic

#721
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
In cazul acesta am sa plasez comanda pentru un 650. O singura rugăminte mai am : in magazinul de aplicatii gasesc BBM? Pentru windows 8.1 știu ca este sigur. Mulțumesc mult pentru răspunsuri

#722
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Am dat căutare in store "BBM" si mi-a găsit Line, WhatsApp, We chat, etc... Ce anume te interesa?? Oricum in prag de 2017 să treci pe wp/m, mi se pare cel putin ciudat, dar gusturile nu se discută. Bănuiesc că te tentează preturile relativ mici de la msft, performanta (dacă se mai poate considera asa) nu cred că te interesează ( exista si varianta 950)  dar sincer nici eu nu m-as mai baga, la momentul asta la un wm OS tinand cont ca 1400-1700 cat o costa flagship-ul sunt banuti iar OS-ul cum spuneam nu dă pe dinafara de bun si optimizat ce este... De exemplu, pe orice alt terminal (exceptie 950) se simte prezenta hardware-ului învechit si absenta ramului necesar, aplicații banale precum mess fb si or mai fi, necesita resurse mai serioase si din păcate Microsoft nu a mai lansat alte terminale cu hardware mai actual (înafara 950/xl) deci clar in opinia mea isi recunoaste tacit esecul pe partea de mobile, păcat fiindcă suntem/eram destui pe aici atrasi de wp. Am făcut toata paranteza asta nu pt a-mi enerva vreun coleg de pe aici doar fiindcă pari un utilizator mai "hard" cunoscător (chestia cu fără robotzel se va întoarce ca un bumerang) părerea mea este următoarea: Oricât de atras mai esti (in 2016-17 de wp/m) foloseste in paralel si alt OS, nu o faci, nicio problemă este doar o chestiune de timp până te vei convinge ori mai rau, atunci când spui "stop wp" ai ocazia să simti mai multa disgratie decât pt alt OS care tea' dezamăgit, am citit destule cazuri pe forumul asta. In rest de bine la toata lumea.

Edited by sir_irwin, 31 December 2016 - 12:04.


#723
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postdedes777, on 30 decembrie 2016 - 23:30, said:

In cazul acesta am sa plasez comanda pentru un 650. O singura rugăminte mai am : in magazinul de aplicatii gasesc BBM? Pentru windows 8.1 știu ca este sigur. Mulțumesc mult pentru răspunsuri
Nu mai e in store insa il poti instala manual pe SD card luand .xap sau appx  de pe crackberry sau net. Ultima versiune parca era 2.1.0.16.

Edited by Masterboy, 02 January 2017 - 15:11.


#724
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 27.11.2007
Este disponibil dacă nu-l găsești cu search îl cauţi în topul aplicațiilor sau dai search în google să te direcţioneze.

#725
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
De la un timp, nu stiu de cand, am ceva probleme cu maps. Intru in maps, dau search o adresa oarecare si nu gaseste nimic. Daca intru in maps dau "direction" ca sa-mi faca un traseu, acolo gaseste adresa. E ceva din setari?

#726
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Brusc nu mai merge nici la mine indrumarea vocala in limba romana pe Waze. Practic a disparut din lista si nici nu se descarca din nou.

#727
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Mie nu mi-a mers niciodată. Am un Galaxy S2, care il car cu mine doar pentru Waze. Nu se compara aplicația pe android cu ceea de pe Windows.

#728
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
Pentru indrumare vocala:   setari>tot>sunet>indrumare navigatie>doar indicatiile (cu teme)
Atunci cand e selectat "incluzand numele strazilor", nici la mine nu merge.

#729
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@emilacke, o sa incerc setarea respectiva, sa vad daca functioneaza.

#730
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
@emilacke, am incercat așa cum ai descris tu și pentru prima data îmi vorbește și mie Waze pe Lumia 650. Mulțumesc. Singura problema pe care o mai am currently Waze, este cu faptul că se deconectează de fiecare data și la fiecare utilizare îmi cere să mă loghez.

#731
santto

santto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.02.2010
salut.
vreau sa ii iau sotiei un 650 . rog o parere despre urmatorul aspect...
emag pret 598 ron insa este vandut de AMCO ( Bulgaria)  sau Germanos 535 ron.
pe mine nu ma intereseaza pretul ci care credeti ca trimite un produs mai ok .....când am vazut Bulgaria ,deja am vazut un vapor in fata ochilor:)   politica de retur este identica , adica poti returna fara explicatii produsul

ceva experiente cu ei  din punctul asta de vedere?  multumesc

#732
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nu conteaza ca este din Bulgaria (garantia o ai la eMag) dar e mai ieftin la Germanos sau PCGarage!

Edited by breitner, 12 February 2017 - 10:45.


#733
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View Postbreitner, on 12 februarie 2017 - 10:44, said:

Nu conteaza ca este din Bulgaria (garantia o ai la eMag)
Esti tu sigur?

Attached Files



#734
santto

santto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.02.2010
garantia este cu bulgarul ..din ce stiu eu

#735
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
La mine aplicatia de alarma are un bug. Apare clopotelul la dala pe ecran si cand nu am alarma activa si ma cam deruteaza, adica eu vad clopotelul acolo si zic ca am alarma activa dar alarma nu este ectiva. Cam aiurea, daca nu verific in aplicatie risc sa nu sune alarma daca nu este activata.
La voi face asa ?

#736
george1954

george1954

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 19.10.2013

View PostCGDBZ, on 28 februarie 2017 - 00:44, said:

La mine aplicatia de alarma are un bug. Apare clopotelul la dala pe ecran si cand nu am alarma activa si ma cam deruteaza, adica eu vad clopotelul acolo si zic ca am alarma activa dar alarma nu este ectiva. Cam aiurea, daca nu verific in aplicatie risc sa nu sune alarma daca nu este activata.
La voi face asa ?
Rezolvare activat-dezactivat.

#737
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postjegmihai, on 12 februarie 2017 - 10:52, said:

breitner, on 12 februarie 2017 - 10:44, said:
Nu conteaza ca este din Bulgaria (garantia o ai la eMag)

Esti tu sigur?

Era vorba de eMag nu de Marketonline, iar daca factura o primesti de la eMag ei iti asigura garantia (daca nu, le dai produsul inapoi si iti ceri banii)!

#738
mortal

mortal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 02.11.2005
De ce nu pot transmite SMS la mai multe contacte in acelasi timp?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate