Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Microsoft Lumia 650

- - - - -
  • Please log in to reply
878 replies to this topic

#865
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Nu stiu de ce nu vrea sa se împerecheze cu explorer 10. Mai am un Bluetooth headset nokia vechi cu care se împerechează fără probleme.
Pe Explorer 10 il vede ca unknown device, nu pricep de ce.


#866
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Mai patise cineva ( nu mai tin exact minte unde am citit ) cu o casca Bluetooth la care nu se putea loga cu telefonul si ii recomandase o delogare/resetare casca ceva de genul.

#867
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Final, dupa fix 24 de luni fiindca tot suntem in perioada martisorului iar la noi romanii, care suntem ultra traditionalisti cand vine vorba de cutume si traditii (atentie in voga) fix cel mai nimerit martisor pentru persoana, partenera de viata este "traditionalul" mărțișor, device-ul nelipsit din mana doamnelor si domnisoarelor, ce putea fi decat un telefon nou??
Pe scurt dupa 2 ani cu microsoft 650 single sim in care sotia a avut o relatie decenta si profi, zic eu, am bagat "dusmanul" in casa, saaamsuuung android. Acum sper sa faca si trecerea cat mai "izi" de la WM la andro (peste fire de customizat si de aratos, recunosc) sotia... Wow, sper ca nu are si valente de vibraphone fiindca sigur am toate sansele sa ajung "vioara a2a" in timp...
Abia acum inteleg de ce prietenele, sotiile colegilor, cunostintele, nu concep alt zeuletz, poate decat cele care obtin 10 din 20 de functii  unisex concurabile, acestea avand acces VIP, a se citii Jobsphone, aici contopinddu-se foarte bine interfata productiva cu muscatura sexy dintr-un Mar...
Lasand gluma la o parte dupa primele 4-5 ore petrecute cu J5 2017 acesta, da foarte bine in mana, pe birou, etc, insa ramane de vazut  si cata satisfactie v-a oferii proprietarei!! Eu unul l-am citit in prima faza ca nu prea l-ar interesa "o tranta" barbateasca cu al meu Moto (nu am mai mentionat si relativ noua mea relatie). Dovada autentica ca am pierdut niste bani in cativa ani, fiind suporter wp/m convins, dar nu si timpul degeaba pe topicurile astea.
PS Android stock este un fel de mancare iar interfatele/fetele adaugate de anumiti producatori alta salata...
Primavara frumoasa tuturor userilor wp/m, andro, bb, etc..😉 Ma inclin!

Edited by sir_irwin, 07 March 2018 - 12:23.


#868
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Am trecut de la lumia 650 la un telefon cu android. Deloc nu-mi place. O sa-mi lipseasca hbogo si finger printul
Ma bate gandul sa-mi iau un lumia 950 la mana a doua.
Cam cat tine bateria?

Edited by micutu82, 13 May 2018 - 18:37.


#869
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Am postat unde nu trebuia 😂. Trebuia pe aria cu 950

#870
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Windows RT pe Lumia 650!

Attached Files



#871
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postbreitner, on 03 septembrie 2018 - 10:53, said:

Windows RT pe Lumia 650!
Mai poti folosi telefonul acum, ca si functionalitate de telefon? Mai ai acces la Whatsapp, FB, etc?

#872
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Eu nu (pentru ca nu am acest model, nu folosesc Wha..., FB), cei ce au acest model da!

#873
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Ma indoiesc. DAca aplicatiile alea nu exista pe Windows RT, nu vad cum le-ai putea instala. La FB poate ai acces prin browser, dar la Whatsapp, acces direct nu ai. Posibil sa poti deschide whatsapp web, dar mai ai nevoie de un telefon.

#874
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Ipotetic ai acces la orice dar...
Inca este o varianta de test, apoi trebuie sa stii sa-l instalezi, apoi sa cauti driverele,apoi sa mai umbli prin registri...
Ideea este ca se poate instala si pe un telefon cu memorie mica.
De fapt toate acestea sunt facute pentru a fi mai usor de instalat windows arm (WCOS) atunci cand si daca va fi cazul.

Edited by breitner, 10 September 2018 - 18:01.


#875
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
AI nevoie de aplicatii native, aplicatii care nu prea au existat nici cand "traia" acest sistem. Da, merge ca jucarie, dar nimic mai mult. Nu poti folosi telefonul nici macar pe post de telefon.

#876
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Îl folosește Mama și merge f bine ca telefon,se joaca candy crash, whatsapp

#877
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Cu Windows RT!?!

#878
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Versiunea 1709

#879
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Atentie, am zis Windows RT, nu Windows Phone 8.1, nu Windows Mobile 10. Adica ala de tablete.

Edited by Extinct, 11 September 2018 - 07:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate