Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Asus Zenfone 2 Laser (toate variantele)

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006
Citisem undeva ca modelul vandut in Romania (ZE500KL), este peste tot cu baterie de 2070mAh. Eu as fi curios daca se poate achizitiona ulterior o baterie de 2400 mAh, pentru inlocuirea celei cu care a venit telefonul. Si daca este compatibila (dpdv al marimii) cu acest model.
In alta ordine de idei, dupa ce s-a actualizat telefonul, vad ca este recunoscut ca Asus Z00ED, in loc de ZE500KL. I s-a mai intamplat cuiva?
A incercat cineva sa ii faca root?

#20
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008
Salut. Astazi am cumparat si eu un ze500kl. Intr-adevar si la mine apare ca Z00ED.

#21
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 25.11.2006
Am si eu o intrebare pentru toti posesorii...
In specificatii apare ca fiind dual sim stand by, dar am gasit ceva informatii pe net ca ar fi dual sim full active (DSFA) - adica permite primirea unui al 2 lea apel pe al 2 lea sim in timp ce porti o confersatie pe sim-ul 1 (fara necesitatea redirectionarii apelului prin operatorul de telefonie mobila).
Rog frumos pe cineva care-l are sa incerce aceasta funcie si sa-mi spuna cu siguranta daca este sau nu DSFA. Incercati in timp ce sunteti angajati intr-o convorbire prin SIM 1 sa va apelati numarul din SIM 2 folosind un alt telefon si vedeti daca puteti prelua cel de-al 2 lea apel fara ca primul sa fie intrerupt.
L-am gasit la altex la 770RON si as dori sa-l cumpar, HTC-ul Desire 600 si-a dat duhul desi era ca nou, iar DSFA pentru mine este must have, daca ZE500KL nu-l are merg pe ZE550ML desi nu-mi place dimensiunea.
Multumesc anticipat tuturor binevoitorilor!

Edited by 13YTe, 06 February 2016 - 08:57.


#22
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006
Din pacate, eu nu te pot ajuta. A doua cartela e cea primita intr-un stick 3G de la Digi, si am doar trafic de date pe el.

#23
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008
Am o problema cu zenfone. Cand sunt pe date mobile nu reusesc deloc sa trimit e-mail. Doaf pe wi-fi pot sa o fac. Primesc fara probleme dar nu pot trimite.

#24
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008
Gata, am rezolvat. Am sters contul si l-am adaugat din nou.

#25
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 19.01.2008

View Post13YTe, on 06 februarie 2016 - 08:56, said:

Am si eu o intrebare pentru toti posesorii...
In specificatii apare ca fiind dual sim stand by, dar am gasit ceva informatii pe net ca ar fi dual sim full active (DSFA) - adica permite primirea unui al 2 lea apel pe al 2 lea sim in timp ce porti o confersatie pe sim-ul 1 (fara necesitatea redirectionarii apelului prin operatorul de telefonie mobila).
Rog frumos pe cineva care-l are sa incerce aceasta funcie si sa-mi spuna cu siguranta daca este sau nu DSFA. Incercati in timp ce sunteti angajati intr-o convorbire prin SIM 1 sa va apelati numarul din SIM 2 folosind un alt telefon si vedeti daca puteti prelua cel de-al 2 lea apel fara ca primul sa fie intrerupt.
L-am gasit la altex la 770RON si as dori sa-l cumpar, HTC-ul Desire 600 si-a dat duhul desi era ca nou, iar DSFA pentru mine este must have, daca ZE500KL nu-l are merg pe ZE550ML desi nu-mi place dimensiunea.
Multumesc anticipat tuturor binevoitorilor!

Am verificat eu acum si nu este DSFA: am fost apelat pe ambele cartele si, la al doilea apel, a aparut redirectionare pe cartela primului apel.

Edited by vladutgm, 03 March 2016 - 11:54.


#26
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 25.11.2006
Intre timp am cumparat ASUS Zenfone 2 ZE551ML care chiar este DSFA. Oricum multumesc mult pentru clarificari, sper sa fie altcuiva de ajutor!

#27
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
si cum e, are loc in poseta?
Posted Image

#28
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 25.11.2006
Sincer nu stiu, nu folosesc poseta... Sunt purtator de "scula / concasor"... :))
Mai greu in buzunarul de la blugi, totodata e destul de greu de manevrat cu o singura mana, daca nu ai lopata mare... in schimb, este super ok dpdv al raportului pret / performanta.
Super multumit de achizitie cu mentiunea ca e un monstru ca dimensiune!

#29
MariusArweer

MariusArweer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 24.11.2014
Din aprilie ne vine update-ul la 6.0

#30
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Momentan am un L520,si as dori sa trec de pe WM ca mi-a lasat un gust amar (aplicati zero...etc) pe Android,am tot cautat pe net si pana la urma am ajuns la ASUS,ce parere aveti ? e de calitate telefonul fata de chinezariile de HTC,Huawei,samsung ? Am si placa video ASUS,si mi-a creat o imagine buna aceasta firma :).

#31
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Nu impresioneaza, mai bine un telefon chinezesc : http://eud.dx.com/pr...46#.Vts9Qfl97cs

#32
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

View PostPetran_Marius, on 05 martie 2016 - 22:07, said:

Momentan am un L520,si as dori sa trec de pe WM ca mi-a lasat un gust amar (aplicati zero...etc) pe Android,am tot cautat pe net si pana la urma am ajuns la ASUS,ce parere aveti ? e de calitate telefonul fata de chinezariile de HTC,Huawei,samsung ? Am si placa video ASUS,si mi-a creat o imagine buna aceasta firma :).

Salut!
Pana la urma ti-ai cumparat acest telefon?

#33
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

View Postjegmihai, on 05 martie 2016 - 22:11, said:

Nu impresioneaza, mai bine un telefon chinezesc : http://eud.dx.com/pr...46#.Vts9Qfl97cs

View Postjegmihai, on 05 martie 2016 - 22:11, said:

Nu impresioneaza, mai bine un telefon chinezesc : http://eud.dx.com/pr...46#.Vts9Qfl97cs
Si pe mine ma impresionat acest tel. pana am vizionat un filmulet pe YouTube in limba Romana !!!

#34
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ce filmulet?

#35
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

View Postjegmihai, on 16 martie 2016 - 16:38, said:

Ce filmulet?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_3rtoav4gw8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://m.youtube.co...h?v=_3rtoav4gw8

#36
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Nu confunda Redmi 3 cu Redmi Note 3.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate