Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Cum vor afla teistii ca s-au inselat?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
1392 răspunsuri în acest subiect

#19
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.512
  • Înscris: 09.07.2014

Vizualizare mesajjohnnickelby, pe 22 noiembrie 2015 - 17:25, a scris:


Multumesc pentru explicatie. Am inteles ca gaurile tale nu sunt de fapt gauri, ci doar dovezi discrete lasate de ipu. Asta ti-a spus-o o persoana inteligenta?
La medic ai incercat?
Vai, vai dar nu am nevoie de medic cand stiu ca sunt sub protectia creatorului si salvatorului IPU , chiar crezi ca sunt la fel de ipocrit ca si teistii comuni ?. Sunt sigur de credinta mea , pot muta si muntii din loc , pot opri camioane cu un deget , pot face salturi inspre constiinta cosmica , totul e posibil acum datorita IPU .

Editat de _-AppleS-_, 22 noiembrie 2015 - 17:34.


#20
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 516
  • Înscris: 23.02.2015
@AppleS De ce ai deschis acest topic ? Care e scopul lui ?

#21
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.747
  • Înscris: 05.11.2008

Vizualizare mesajAzY9, pe 22 noiembrie 2015 - 17:46, a scris:

@AppleS De ce ai deschis acest topic ?
Pentru ca poate. Este protejat si inspirat de unicornul roz. El este doar un mesager. Toate ideile astea ii vin prin acele gauri pe care i le-a daruit ipu.

#22
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.480
  • Înscris: 02.11.2015
How blessed is the man who does not walk in the counsel of the ungodly, nor stand in the path of sinners, nor sit in the seat of scoffers

Ferice de omul care nu se duce la sfatul celor rai, nu se opreşte pe calea celor păcătoşi, şi nu se aşează pe scaunul celor batjocoritori

Editat de legit10, 22 noiembrie 2015 - 18:07.


#23
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 516
  • Înscris: 23.02.2015

Vizualizare mesajjohnnickelby, pe 22 noiembrie 2015 - 17:52, a scris:

Pentru ca poate. Este protejat si inspirat de unicornul roz. El este doar un mesager. Toate ideile astea ii vin prin acele gauri pe care i le-a daruit ipu.

Vreau sa-mi raspunda el... vad ca tot posteaza clipuri cu documentare si alte tampenii. Observ ca si prin avatar se falsete ca este ateu si vrea sa arate asta lumii. Astept.

#24
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.512
  • Înscris: 09.07.2014

Vizualizare mesajAzY9, pe 22 noiembrie 2015 - 18:23, a scris:

Vreau sa-mi raspunda el... vad ca tot posteaza clipuri cu documentare si alte tampenii. Observ ca si prin avatar se falsete ca este ateu si vrea sa arate asta lumii. Astept.
Asteapta...

Pufff....

[ https://i.imgur.com/YsbKHg1.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wbxxM6swCAU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#25
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 516
  • Înscris: 23.02.2015
|    this is like the man without outstretched arms...

#26
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 25.550
  • Înscris: 13.09.2010

Vizualizare mesaj_-AppleS-_, pe 22 noiembrie 2015 - 16:48, a scris:

Chiar cred in Invisible Pink Unicorn . Are biblie scrisa de profeti internetului , are dovezi la fel de solide ca si in cazul celorlalte religii pagane , de exemplu: Te-ai gandit vreodata de ce apar gauri in sosetele din masina de spalat ? e de la cornul unicornului desigur.
Sa fii sanatos puiule . Bine ca ti-ai pus credinta in el , o sa ai parte de salvare si  cu siguranta o sa stati la taclale o vesnicie . Se pare ca unicornul acela e mai destept decat tine . Sau e omniscient fata de tine ?

Esti tare suparat ca unii au un scop in viata in comparatie cu tine , dar mai ales speranta , asta iti lipseste tie .Posted image

#27
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.512
  • Înscris: 09.07.2014

Vizualizare mesajpacopaco1967, pe 22 noiembrie 2015 - 20:23, a scris:


Sa fii sanatos puiule . Bine ca ti-ai pus credinta in el , o sa ai parte de salvare si  cu siguranta o sa stati la taclale o vesnicie . Se pare ca unicornul acela e mai destept decat tine . Sau e omniscient fata de tine ?

Esti tare suparat ca unii au un scop in viata in comparatie cu tine , dar mai ales speranta , asta iti lipseste tie .Posted image
Speranta moare ultima , dar moare. Fantezii cu zei imi pot inventa singur, nu am nevoie de fanteziile altora ca altii . Momentan sunt la IPU dar apoi pot trece la Unicornul roz magic , Pegasul cu coama curcubeu , Porcul zburator .
Esti invidios ca nu ai libertatea de a gandi , la tine deja s-au inchis lacatele , iar acum incep sa rugineasca.

#28
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.742
  • Înscris: 30.10.2003

Vizualizare mesaj_-AppleS-_, pe 22 noiembrie 2015 - 20:52, a scris:

Esti invidios ca nu ai libertatea de a gandi , la tine deja s-au inchis lacatele , iar acum incep sa rugineasca.
[ http://1.bp.blogspot.com/-zFm97YREBwY/Umd3fG2bCUI/AAAAAAAAOds/eiJcnyZ5TAM/s1600/bender-laughing.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 756
  • Înscris: 25.10.2013

Vizualizare mesajlegit10, pe 22 noiembrie 2015 - 18:05, a scris:

How blessed is the man who does not walk in the counsel of the ungodly, nor stand in the path of sinners, nor sit in the seat of scoffers

Ferice de omul care nu se duce la sfatul celor rai, nu se opreşte pe calea celor păcătoşi, şi nu se aşează pe scaunul celor batjocoritori

De ce nu o spui pe aia directa?
Ferice cel sarac cu duhul.
De, nu toti putem sa fim asa de saraci cu duhul ca sa credem in toate aiurelile

#30
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.197
  • Înscris: 28.06.2005
Xenu a fost eliberat în altă dimensiune?

Editat de sfantu.dracu, 23 noiembrie 2015 - 00:36.


#31
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.369
  • Înscris: 29.12.2006

Vizualizare mesajlegit10, pe 22 noiembrie 2015 - 16:57, a scris:

sa crezi in evolutie e o dovada de prostie (scuze) il pui pe darwin deasupra lui Dumnezeu..

Evoluţia e prezentă şi în lumea naturală dar şi în cea socială umană. Asta socială ne e mai la îndemână să o observăm. De exemplu, evoluează tehnologia, moda, arta, politica...şi aşa mai departe. La fel se întâmplă şi în lumea naturală, însă într-un timp mult mai lung, ceea ce face să nu o observăm, deşi, sunt viruşi care se adaptează medicamentelor, în decurs de zile sau săptămâni.

Ceea ce a făcut Darwin, este ceea ce au făcut toţi investigatorii naturii: au constatat o realitate a creaţiei lui Dumnezeu. Asta nu îl pune mai presus de El.


Răspunzând titlului topicului, eu sunt adeptului pariului lui Pascal, pe care îl ştiţi: "Dacă crezi în Dumnezeu şi nu există, nu ai pierdut nimic, dar dacă nu crezi şi există, ai pierdut totul". Mie nu-mi place să pierd, aşa că eu cred. Sunt mai eficient.




Vizualizare mesajbogdan_popescu, pe 22 noiembrie 2015 - 15:26, a scris:

Intrebarea corecta e ce vor face ateii cand vor afla ca s-au inselat.

Îmi amintesc de un filosof, nu mai ştiu cine, dar ştiu ce a spus. Zicea el: "Sunt ateu, dar sper să nu am o surpriză neplăcută după ce mor". Posted image

Editat de lupini, 23 noiembrie 2015 - 01:04.


#32
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.211
  • Înscris: 15.06.2010

Vizualizare mesajMarianG, pe 22 noiembrie 2015 - 15:37, a scris:

viermi, ca orice alt crestin
pentru ce sa faci viermi? doar daca esti pescar ai motiv sa faci viermi.

Vizualizare mesajlegit10, pe 22 noiembrie 2015 - 16:20, a scris:

pt mine întrebarea , exista Dumnezeu ? nu are sens, exista, dar nu stiu ce vrea
nimic, ce sa vrea? daca esti dumnezo ai tot ce vrei... lmc.

Vizualizare mesaj_-AppleS-_, pe 22 noiembrie 2015 - 15:02, a scris:

Oh , cat dramatism , ce pacat , atat de trist ...
foarte bun desenul animat, aproape exceptional.

#33
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.500
  • Înscris: 10.08.2005

Vizualizare mesaj_-AppleS-_, pe 22 noiembrie 2015 - 20:52, a scris:


Speranta moare ultima , dar moare. Fantezii cu zei imi pot inventa singur, nu am nevoie de fanteziile altora ca altii . Momentan sunt la IPU dar apoi pot trece la Unicornul roz magic , Pegasul cu coama curcubeu , Porcul zburator .
Esti invidios ca nu ai libertatea de a gandi , la tine deja s-au inchis lacatele , iar acum incep sa rugineasca.
undeva in spatiu un crab plange

http://m.youtube.com...h?v=ZZ_BtZ-5O60

#34
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.174
  • Înscris: 09.01.2007

Vizualizare mesajLORELYAN, pe 22 noiembrie 2015 - 16:41, a scris:

"emergenta...tendinta ordinii de a aparea spontan din dezordine..."!!?


cum altfel ?! cine ar putea crede ca ordinea emerge din ordine ? numai niste redusi mintal
imi aminteste de intamplarea cu sutasul roman si Isus ("cand dau un ordin... se intampla")
http://harsiadevar.b...in-univers.html

Misto topic, trebuia inventat de mult...

Vizualizare mesajmanoman, pe 23 noiembrie 2015 - 00:25, a scris:

De ce nu o spui pe aia directa?
Ferice cel sarac cu duhul.
De, nu toti putem sa fim asa de saraci cu duhul ca sa credem in toate aiurelile

traducere aproximativ corecta popularizata absolut incorrect
nu inseamna deloc "prost"

#35
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.704
  • Înscris: 15.08.2006

Vizualizare mesajoverseas, pe 23 noiembrie 2015 - 18:23, a scris:


cum altfel ?! cine ar putea crede ca ordinea emerge din ordine ? numai niste redusi mintal
imi aminteste de intamplarea cu sutasul roman si Isus ("cand dau un ordin... se intampla")
..

poate n-ai fost atent :"tendinta ordinii de a aparea spontan din dezordine"

....fara vreo interventie, adica

#36
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.735
  • Înscris: 23.04.2014

Vizualizare mesajlupini, pe 23 noiembrie 2015 - 01:03, a scris:


Răspunzând titlului topicului, eu sunt adeptului pariului lui Pascal, pe care îl ştiţi: "Dacă crezi în Dumnezeu şi nu există, nu ai pierdut nimic, dar dacă nu crezi şi există, ai pierdut totul". Mie nu-mi place să pierd, aşa că eu cred. Sunt mai eficient.
Si daca Dumnezeu este, spre exemplu, budist/hindus/musulman, iar tu esti crestin ortodox? Nu-i asa ca ai pierdut pariul? Nu ai crezut in dumnezeul adevarat. Plus ca oricum pierzi ceva, o viata traita cu o minciuna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate